Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Професійна освіта -- Зарубіжний досвід<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Ільїч, Л. М.
    Модернізація системи професійної орієнтації: досвід країн Скандинавії та Балтії [Текст] / Л. М. Ільїч // Економіка та держава. - 2019. - № 7. - С. 4-12 : табл. - Бібліогр. с. 11-12 (30 назв)
Рубрики: Професійна освіта--Зарубіжний досвід
Анотація: Сучасна молодь професійні устремління, успішну побудову кар'єри та отримання бажаного соціального статусу переважно пов'язує з вищою освітою. Водночас національний ринок праці характеризується високими показниками надмірної освіченості робочої сили, які щороку зростають. Це означає, що країна володіє значним потенціалом робочої сили, яка працює на робочих місцях, що не вимагають високої кваліфікації. За таких умов побудова ефективної системи професійної орієнтації має стати стратегічною ціллю на шляху до забезпечення сталого економічного розвитку. Метою статті є дослідження специфіки систем професійної орієнтації країн Скандинавії та Балтії, виокремлення інноваційних методів і соціальних інститутів, здатних модернізувати національну систему професійної орієнтації.Проаналізовано досвід модернізації систем професійної орієнтації Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії, Естонії, Латвії та Литви. Встановлено, що в більшості країн система професійної орієнтації є частиною концепції неперервної освіти. Виявлено, що модернізація систем професійної освіти досліджуваних країн відбувалася з урахуванням норм та стандартів якості Європейського Союзу і супроводжувалася залученням до обговорення перспективних змін широкого кола зацікавлених сторін у сферах праці та освіти (представників міністерств та відомств, керівників освітніх закладів, асоціацій і об'єднань освітян, роботодавців, профспілок тощо). Досліджено механізми формування та реалізації політики професійної орієнтації. Виявлено, що спільною рисою для країн Скандинавії та Балтії є провідна роль держави у формуванні політики професійної орієнтації та забезпечення нормативної, організаційної, фінансової, інфраструктурної і кадрової підтримки реалізації відповідної політики. Висвітлено інноваційні підходи у наданні профорієнтаційних послуг, зокрема, психологічна діагностика професійних здатностей особистості, індивідуальні та сімейні консультації кар'єрних радників, а також широкий спектр інформаційних та консалтинговиїх онлайн-послуг, які надаються як державними, так і недержавними структурами. З урахуванням досвіду країн Скандинавії та Балтії визначено шляхи підвищення ефективності національної системи професійної орієнтації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Григоревська, Олена.
    Підготовка фахівців у галузі інформації та комунікації у закладах вищої освіти Федерації Валлонія-Брюссель (Королівство Бельгія) [Текст] / Олена Григоревська // Бібліотечна планета. - 2023. - № 1. - С. 29-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотеки зарубіжних країн
   Вища освіта зарубіжних країн

   Інформаційно-комунікаційні технології--Вищі навчальні заклади

   Професійна освіта--Зарубіжний досвід

   Бельгія
Кл.слова (ненормовані):
бельгійські університети -- система закладів вищої освіти -- цифрова компетентність здобувачів -- підготовка бібліотекарів-документалістів -- підготовка фахівців з інформатизації та документації -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : НМВ (1)
Вільні: НМВ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)