Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Васильєва, Л. П.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Васильєва, Л. П.
    Чорногорська мова сьогодні: соціолігвістичний статус, проблема норми [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2011. - № 2. - С. 19-30. - Библиогр.: с. 30 (51 назва)
Рубрики: Мовознавство--Чорногорська мова
Анотація: Надання статусу офіційної чорногорській мові пов'язують з отриманням Чорногорією статусу незалежної держави. Для вирішення мовних питань у державі 2008 р. створено Раду з питань стандартизації. В "Офіційному кур'єрі" за сприяння Міністра освіти і науки Чорногорії вийшов друком правопис чорногорської мови, де знайшла відображення низка її специфічний ознак.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Васильєва, Л. П.
    Сучасна українсько-хорватська лексикографія [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2011. - № 6. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 81.411.1-3
Рубрики: Лексикографія--Словники--Перекладні--Українсько-хорватські
Анотація: Початки формування літературної мови хорватів і українців припадають на ІХ ст. Розглядаючи розвиток літературної мови на теренах Хорватії та України, заглиблюємося в ситуацію, що склалася з місцевими діалектними різновидами: у різних регіонах цих земель формувалися на кількох діалектно-говіркових основах. Перші друковані хорватське та українське лексикографічні видання припадають на 1595 р. - словник Ф.Вранчича та 1596 р.- словник Л.Зизанія. У статті представлено опубліковані та заплановані останніми роками хорватсько-українські лексикографічні видання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Васильєва, Л. П.
    Сорабістична спадщина професора Костянтина Трофимовича (до 90-річчя від дня народження) [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2012. - № 6. - С. 79-87. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 81
Рубрики: Мовознавство--Персоналії--Україна
Анотація: У статті йдеться про наукову спадщину К.К. Трофимовича. На матеріалі друкованих видань, опублікованих після смерті вченого-сорабіста, проаналізовано головні напрями його досліджень з верхньолужицької мови.


Дод.точки доступу:
Трофимович, Костянтин \о нем\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Васильєва, Л. П.
    Соціолінгвістична оцінка мовної ситуації в Чорногорії (кінець XX - початок XXI ст.) [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2015. - № 1. - С. 67-77. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 81.21(4ЮГС)
Рубрики: Мовна ситуація--Чорногорія
Анотація: У статті йдеться про особливості сучасної мовної ситуації в Чорногорії та чинники, які сприяють чи перешкоджають розвиткові та кодифікації чорногорської мови. До уваги взято деякі факти з розвитку інших самостійних мов, які діють на теренах функціонування сербсько-хорватської мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Васильєва, Л. П.
    Національно-культурна ідентичність та етнокультурні асоціації [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2016. - № 1. - С. 11-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексика--Національно-культурна ідентичність
Анотація: У статті аналізуються факти системно близьких мов- сербської, хорватської, боснійської та чорногорської на рівні лексики, що дозволило виявити низку відмінних явищ, пов'язаних з асоціаціями, які утворюють асоціативно-змістове поле слова. Серед них до уваги взято символи, етнокультурні, пресупозиційно-оцінні, сигніфікативні асоціації, асоціації за суміжністю, словотворчі тощо, пов'язані з національними відмінностями носіїв цих мов, відмінностями в їхній культурі, ментальності і погоджені з різними підходами до формування лексичної бази власної мови.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Васильєва, Л. П.
    Стандартизація слов'янських мов і формування правописних норм в ономастиці [Текст] / Л. П. Васильєва, Л. М. Коць-Григорчук // Мовознавство. - 2008. - № 2-3. - С. 222-235
Рубрики: Ономастика--Стандартизація
Анотація: Оніми з найдавніших часів давали можливість якнайповніше досліджувати елементи живого народного мовлення.


Дод.точки доступу:
Коць-Григорчук, Л.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

7.


    Васильєва, Л. П.
    Соціолінгвістика в південнослов'янських країнах [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2016. - № 6. - С. 37-47
Рубрики: Соціолінгвістика--Мовна політика--Стандартизація--Національна ідентичність--Південна Славія
Анотація: У статті розглянуто проблеми, актуальні для більшості соціолінгвістичних досліджень Південної Славії. Особливу увагу приділено нормуванню, стандартизації / рестандартизації, мовній політиці та мовному плануванню, зв'язку мови та національної ідентичності. Актуальними є зв'язки соціолінгвістики регіону із соціумом, що відповідає логіці сучасної мовознавчої парадигми.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Васильєва, Л. П.
    Термінологічні дослідження в південнослов'янських країнах: напрями, перспективи [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2018. - № 1. - С. 24-35. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Термінологія--Південнослов'янські країни
Анотація: У статті представлено початки формування лексики спеціальних галузей у деяких південнослов'янських країнах, показано актуальні напрями діяльності південнослов'янських термінологів та констатовано певні виклики, що позначаються на формуванні мови нових галузей знань і сприяють удосконаленню вже наявних з огляду на історичні традиції в цій сфері. Окреслено два напрями роботи науковців регіону: практичний і теоретичний, приділено увагу галузевій термінологічній лексикографії, що посідає важливе місце у сфері інтересів південнослов'янських термінологів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Васильєва, Л. П.
    Роль сучасних українсько-південнослов'янських двомовних словників у створенні української національної лінгвістичної інфраструктури [Текст] / Л. П. Васильєва // Мовознавство. - 2018. - № 6. - С. 20-29. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Словники--Слов'янські мови--Українська національна інфраструктура
Анотація: У статті йдеться про засади укладання навчальних тематичних словників як засобів навчання іноземної мови, які через відповідну організацію лексики можна підвести під вимоги комунікативного методу. Специфіка цих словників передбачає співіснування системного опису лексичного рівня мови чи його фрагментів та орієнтацію на навчання різних видів мовленнєвої діяльності. Представлено реалізований проект зі створення українсько-сербського, українсько-словенського та українсько-хорватського тематичних словників.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)