Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Gerasymenko, G. V.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Gerasymenko, G. V.
    Social Policy in Modern Social Challenges: Goails and Principles of Realization [Text] / G. V. Gerasymenko // Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 2. - P21-27
Рубрики: Соціальна політика
Анотація: Стаття присвячена визначенню завдань соціальної політики в умовах в умовах сучасних трансформацій дослідженню проблеми вибору пріоритетів та пошуку компромісу між різними цілями суспільного розвитку. В якості основних напрямів соціальної політики на сучасному етапі розглядаються такі складові, як розробка політичних заходів та управлінських практик щодо надання базових соціальних послуг населення; вирішення найбільш гострих соціальних проблем; питання, пов'язані зі становищем вразливих груп в суспільстві, підтримка непрацездатності та літнього населення; вирішення проблем дискримінації (за віком, гендерної, етнічної тощо.) та ксенофобії; підтримка та спрямування колективних соціальних "дій", покликаних протистояти цим викликам,тобто розвиток громадського суспільства.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Gerasymenko, G. V.
    Gender-Responsive Adolescent Health аnd Well-being іn Ukraine [Текст] / G. V. Gerasymenko // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 11-23. - Бібліогр.: с. 21-23 (18 назв)
Рубрики: Підлітки--Здоров'я
   Здоров'я дітей

Анотація: Узагальнено ключові результати гендерної оцінки сучасних тенденцій у сфері здоров'я та добробуту підлітків в Україні. Розглянуті проблемні питання охоплюють високий рівень захворюваності підлітків, включаючи ВІЛ-інфекцію та хвороби, що передаються статевим шляхом, брак обізнаності щодо шляхів передачі ВІЛ, поширення ризикованої поведінки та шкідливих звичок.Більшість із цих проблем є гендерно чутливими та можуть призводити до підвищеної вразливості хлопців або дівчат підліткового віку. Зокрема, ризиковані моделі поведінки та шкідливі звички більше поширені серед хлопців, включаючи ранній початок тютюнопаління та споживання алкоголю. Разом із тим, проблеми в сфері репродуктивного здоров'я більш актуальні для дівчат, оскільки саме вони переважають серед підлітків, хворих на інфекції, що передаються статевим шляхом. У контексті репродуктивного здоров'я особливу увагу приділено високій підлітковій народжуваності, оскільки за цим показником Україна значно випереджає країни Європи. Незадоволена потреба в контрацепції та брак знань щодо особливостей планування сім'ї також спричиняють поширення небажаних вагітностей та абортів серед дівчат-підлітків. Окреслено актуальну проблему насильства щодо дітей, що має чіткий гендерний вимір, включаючи вразливість до буллінгу, домашнього насильства, торгівлі людьми та залучення неповнолітніх дівчат до секс-роботи. На думку автора, особливі виклики в цьому контексті пов'язані зі становищем вразливих категорій підлітків та дітей, що мешкають в інтернатних закладах. Вирішення означених проблем потребує запровадження гендерно відповідального підходу до планування заходів політики, включаючи цільові інформаційні кампанії щодо популяризації здорового способу життя серед підлітків. Автор наголошує, що найбільш ефективним комунікаційним каналом у цьому випадку можуть стати мережа Інтернет та соціальні медіа. Стаття підготовлена в рамках Гендерного програмного огляду та Планування програми дій представництва ЮНІСЕФ в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Gerasymenko, G. V.
    Institutional Response to Domestic Violence in Ukraine: Novelties in the Legislation and Access to Services [Текст] / G. V. Gerasymenko // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 11-22 . - Текст англ. мовою
Рубрики: Сімейні насильства--Україна
Анотація: Висвітлено питання розбудови інституційного середовища протидії домашньому насильству в Україні. Завдання дослідження полягають у визначенні прогалин, які обмежують ефективність сучасної системи реагування на випадки домашнього насильства, та обґрунтуванні рекомендацій щодо можливих шляхів вирішення цих проблем. З цією метою автором детально розглянуто останні новели вітчизняного законодавства, покликані посилити механізми захисту постраждалих від насильства та притягнення кривдників до відповідальності. Зокрема, новим Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" інституціоналізовано поняття психологічного та економічного насильства, запроваджено систему спеціальних заходів по відношенню до кривдників, у тому числі терміновий заборонний припис, передбачено надання спеціалізованих послуг особам, які постраждали від домашнього насильства. Важливо, що законом визначено чіткий порядок взаємодії всіх суб'єктів, залучених до запобігання та протидії домашньому насильству, з метою надання оперативної допомоги тим, хто її потребує. Представлено огляд важливих підзаконних актів, ухвалених на виконання вимог закону та покликаних сприяти ефективній боротьбі з домашнім насильством. Розглянуто особливості сучасної системи протидії домашньому насильству, зокрема діяльність різних суб'єктів - правоохоронних органів, центрів надання соціальних послуг, притулків, національної гарячої лінії для постраждалих від насильства та ін. Представлено результати реалізації інноваційних проектів із протидії домашньому насильству, що реалізуються в країні, а саме діяльності мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та пілотної поліцейської мережі з протидії домашньому насильству "Поліна". За підсумками аналізу сформовано загальні висновки щодо прогалин, які зберігаються в координації діяльності різних суб'єктів, та представлено рекомендації щодо вдосконалення інституційних механізмів боротьби з домашнім насильством. Результати дослідження можуть бути використані для розробки заходів державної політики, формування інформаційних кампаній та обґрунтування адвокаційних зусиль із метою вдосконалення всієї системи послуг, що надаються постраждалим від насильства та їхнім сім'ям.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)