Онікієнко, С. В.
    Криза концепції пруденційного регулювання банківської діяльності [Текст] / С. В. Онікієнко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2012. - № 7/8. - С. 23-28. - Бібліогр.: с. 28
Рубрики: Банківська діяльність
Кл.слова (ненормовані):
Базельський комітет -- пруденційне регулювання -- банкрутство банку -- системний ризик -- фінансові інновації

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Онікієнко, С. В.
    Проциклічний характер і незбалансованість опор базельської концепції регулювання [Текст] / С. В. Онікієнко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2012. - № 9. - С. 27-30 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Макроекономіка--Банківське регулювання
Кл.слова (ненормовані):
Базельський комітет -- пруденційне регулювання -- проциклічність регулювання -- опори Базелю ІІ

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Матовников, М.
    Еволюція регулювання фінансового сектору: від Базеля І до Базеля ІІІ [Текст] / М. Матовников // Фінансовий ринок України. - 2012. - № 10. - С. 8-11
Рубрики: Грошово-кредитна політика
Кл.слова (ненормовані):
фінансовий сектор -- банківський нагляд -- Базельський комітет

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Хоружий, Д. Г.
    Регулювання та нагляд за діяльністю банків зарубіжних країн [Текст] / Д. Г. Хоружий // Економіка та держава. - 2018. - № 10. - С. 110-114 : табл. - Бібліогр. с. 114 (7 назв)
Рубрики: Міжнародні банки--Економічна безпека
Кл.слова (ненормовані):
Базель ІІІ -- Базельські угоди про капітал -- Базельський комітет
Анотація: Досліджено досвід центральних банків зарубіжних країн щодо окремих аспектів регулювання та нагляду за діяльністю банків за результатами узагальнення уроків світової фінансової кризи. Розкрито зміст основних регулятивних заходів, які були прийняті Базельським комітетом з банківського нагляду та Європейським центральним банком для подолання наслідків світової фінансової кризи. Викладено основні положення звіту Базельського комітету з банківського нагляду щодо гармонізації фактичних показників стабільності банківських систем світу з критеріями, визначеними рекомендаціями Базель III. Визначено особливості регулятивної конструкції зарубіжного банківського сектору в посткризовий період. Сформульовано ключові елементи сучасної системи регулювання банківської діяльності, спрямованої на прийняття превентивних заходів з метою упередження банківських криз у майбутньому.За результатами дослідження зроблено висновок, що основний прогрес у адаптації банківських систем світу до положень Базель III досягнутий у таких сферах, як забезпечення мінімальних вимог до капіталу, управління ризиками, створення захисних буферів капіталу та управління ліквідністю. Водночас ключове завдання на перспективу — це встановлення рамок діяльності, які мають забезпечити стійкість та надійність системно-важливих банків глобального рівня (G-SIB).З метою подолання проблем банківського сектору України, враховуючи зарубіжний досвід, визначено перелік заходів, які мають бути пріоритетними для НБУ. Це прийняття середньо- і довгострокових стабілізаційних заходів, зокрема підвищення капіталізації та вимог до структури власного капіталу; формування банками захисних буферів капіталу; обмеження великих кредитних ризиків, створення додаткового запасу ліквідності та зменшення чутливості банків до валютних ризиків. Крім того, слід приділити увагу структурним заходам, зокрема формуванню концептуально нового підходу до системи управління ризиками; запровадженню системи стрес-тестування на постійній основі; удосконаленню оцінки кредитних ризиків тощо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)