66
К 17


    Калмикова, Г.
    культура та демократичне врядування в Україні: взаємозв'язок та взаємовпливи [Текст] / Г. Калмикова // Вісник НАДУ. - 2008. - N 4. - С. 38-46.
ББК 66

Кл.слова (ненормовані):
політика -- культура -- ВДСГН

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Малиновська, О. А.
    Безпека та міграція: взаємозв'язки та взаємовпливи [Текст] / О. А. Малиновська // Стратегічні пріоритети. - 2011. - № 2. - С. 143-149. - Бібліогр.: с. 148-149
ББК 65.240.7
Рубрики: Міжнародна політика--Міжнародна безпека--Міграція населення
Кл.слова (ненормовані):
міграція -- безпека -- сек'юритизація -- десек'юритизація
Анотація: Розглянуто безпековий підхід до вивчення міжнародних міграцій. Проаналізовано взаємозв'язки і взаємовпливи між міграцією та безпекою. Оцінено політичне рішення, що приймаються для запобігання викликам і загрозам міжнародній мвграції у сфері безпеки.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Угорсько-українські сакральні взаємовпливи [Текст] / автор передмови Є. Кабанець // Хроніка-2000. - 2011. - Вип. 2(88): Україна-Угорщина. - С. 61-79. - (Х-ХІІІ ст.). - Текст подано церковнослов"янською мовою. - див. у кн. фонді ОУНБ
ББК 63.3(4Укр)
Рубрики: Історія церкви--персоналії--Україна, ХІ ст.
Анотація: Український переклад житійної оповіді Про Мойсея Угрина,одного з перших насельників київських печер, з яких пізніше постав Києво-Печерський монастир.Оповідь передрукована з Києво-Печерського патерика.


Дод.точки доступу:
Кабанець, Є. \автор передмови.\; Мойсей, Угрин \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Курінна, М. А.
    Весільна обрядовість Запорізького регіону: міжетнічні взаємовпливи : за матеріалами етнографічних досліджень українського та чеського населення Запорізької області / М. А. Курінна // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 6. - С. 38-45. - Бібліографія в приміт.
ББК 63.5
Рубрики: Весільні обряди--Чехи--Запорізька область (Україна)
   Весільні обряди--Українці--Запорізька область (Україна)

   Чеська діаспора--Весільні обряди--Запорізька область (Україна)

Анотація: У статті розглянуто комплекс весільних звичаїв та обрядів українського й чеського населення, яке проживає на території Запорізької області. У ході порівняльного аналізу виявлено групу традиційних чеських весільних обрядів наявність яких допомагає чехам усвідомлювати свою належність до певної культурної спільноти і створює сприятливе підгрунтя для збереження їх ідентичності. Окремо виділено групу обрядів, що виникли в чеському середовищі внаслідок міжетнічної інтеграції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Поріцька, О. А.
    Культурні взаємовпливи в традиційному родинному побуті поліетнічного середовища Закарпаття [Текст] / О. А. Поріцька // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.59(4УКР)
Рубрики: СІм'я--Побут--Закарпаття
Кл.слова (ненормовані):
Сучасний родинний побут
Анотація: Закарпатська область - місцевість, де проживають представники різних національностей, вона межує з п'ятьма державами, у її історії поєдналася історія європейської цивілізації. Протягом своєї історії цей край, перебуваючи у складі різних держав, зазнавши впливу багатьох сусідніх етносів і релігій, сформував самобутній підтип української культури. У статті розглянуто побут сучасної закарпатської сім'ї, простежено традиційні риси родинного побуту, характерні загалом для української родини, та досліджено нові реалії, що формуються під впливом нових соціально-економічних чинників і культурних взаємовпливів українців та представників національних меншин, які історично проживають з ними поряд.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Величко, Т. В.
    Міжкультурні взаємовпливи в традиційній культурі населення Криму [Текст] : на прикладі українських поселень / Т. В. Величко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 105-111. - Бібліографія в приміт.
ББК 63.5
Рубрики: Побут--Українці--Автономна Республіка Крим (Україна)
   Повсякденна культура--Українці--Автономна Республіка Крим (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
Міжкультурні взаємовпливи -- Етнокультурна адаптація -- Етнічна ідентичність
Анотація: У статті розглянуто проблеми формування традиційно-побутової культури українського населення Кримського півострова, проведено попередню класифікацію сіл з українським населенням, простежено ступінь міжкультурних взаємовпливів українців з представниками інших етнічних спільнот.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Курінна, М. А.
    Система поховальної обрядовості в контексті етнічної ідентичності чехів Півдня України [Текст] : за матеріалами етнографічних досліджень Запорізької області / М. А. Курінна // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 126-132. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63
Рубрики: Міжетнічні взаємовпливи--Похоронні обряди--Діаспора чеська--Запорізька область (Україна)
   Похоронні обряди--Діаспора чеська--Запорізька область (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
Поховальна обрядовість -- Поховальний фольклор -- Чеські переселенці -- Міжетнічні взаємовпливи
Анотація: Статтю присвячено поховальній обрядовості нащадків чеських переселенців, які проживають у Мелітопольському районі Запорізької області. Поряд із традиційними елементами, що визначають етнічні ідентичність чехів, виділено групу звичаїв та обрядів, які з'явилися в результаті міжетнічних взаємовпливів. Репрезентовано поховальний обрядний фольклор, розподілений згідно з віковими, статевими та тематичними характеристиками.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Головко, О.
    Історіографія проблем міжетнічної взаємодії на українсько-молдовському пограниччі [Текст] / О. Головко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.59
Рубрики: Міжетнічні взаємовпливи--Українці--Молдовани--Середнє Придністров'я
Кл.слова (ненормовані):
Етноконтактна зона -- Міжетнічні взаємовпливи -- Пограниччя
Анотація: У статті проаналізовано історіографію питань міжетнічної взаємодії на українсько-молдовському пограниччі, зокрема в Середньому Придністров'ї. Відповідно до хронологічного підходу виділено етапи етнографічного вивчення регіону, пріоритетні напрями та центри дослідження, наголошено на специфіці залучення даних для подальших пограничних студій.





    Майборода, Олександр Микитович (д-р іст. наук, заступник дир. Ін-ту політ.та етнонац. досліджень ім. І. Ф. Кураса ; р. н. 1945).
    Імперії та етнічність: кризи взаємних впливів [Текст] / О. М. Майборода // Народна творчість та етнологія. - 2015. - № 5. - С. 7-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Імперії--Етнічність
Кл.слова (ненормовані):
імперії -- етнічність -- колонії -- взаємовпливи
Анотація: У статті проаналізовано механізм міжнародно-правового закріплення принципу національно-державного структурування європейської системи починаючи з XVI ст. яке формально мало б покласти край пануванню імперій і передати управління системою в руки національних держав. Однак у ході дослідження вдалося констатувати. що насправді імперії не втратили здатності підпорядковувкати собі окремі елементи системи. Крім того. з поглибленням капіталістичності простору конкуренція між імперіями дедалі зростала: чим вищим було місце імперії в структурі системи. тим підпорядкованішими їм ставали торгові потоки, найвигідніші з яких для конденсування потенціалу національного енергетизму проходили вздовж Великого шовкового шляху.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пономарьова, Ірина Семенівна (д-р іст. наук. проф. каф. міжнар. відносин та зовніш. політики Маріупол. держ. ун-ту ; р. н. 1958).
    Специфічні риси в системі харчування греків Приазов'я [Текст] / І. С. Пономарьова // Народна творчість та етнологія. - 2015. - № 5. - С. 24-37 : вкл. л. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора грецька--Приазов'я
   Кухня грецька--Приазов'я

   Харчування--Греки--Приазов'я

   Страви--Кухня грецька--Приазов'я

Кл.слова (ненормовані):
етнічні меншини -- етнокультурні взаємовпливи -- греки України -- традиційні страви
Анотація: У статті проаналізовано стан збереженості традицій приготування їжі у греків приазов'я, з'ясовано ступінь етнокультурних взаємовпливів, що виникли з огляду на їхнє переселення на українську територію з Криму після російсько-турецької війни 1768-1774 років. Під час досліджень було зафіксовано та введено в науковий обіг низку локальних назв і рецептів місцевих страв. Завдяки використанню польових матеріалів, авторка простежила зміни в традиційній кухні греків Приазов'я та охарактеризували її сучасний стан.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Осадча, Юлія.
    Конференція "Феномен пограниччя. Білоруська, українська та польська літератури: взаємовпливи та взаємопроникнення" [Текст] / Ю. Осадча // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 93-94.
Рубрики: Конференції і конгреси--Літературні--Україна--Польща
Анотація: 17-18 жовтня 2007 р. у Закладі української філології та Закладі білорусистики Університету ім. Марії Склодовської-Кюрі у Любліні (Польща) пройшла міжнародна конференція "Феномен пограниччя. Білоруська, українська та польська літератури: взаємовпливи та взаємопроникнення", що започаткувала цикл конференцій, присвячених взаємним впливам у трьох літературах від середньовіччя до постмодернізму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Косаківський, В. А.
    Міжкультурні взаємовпливи та трансформації в містечку Чечельник на Поділлі в XIX - на початку XXI століття [Текст] / В. А. Косаківський // Народна творчість та етнологія. - 2016. - № 6. - С. 47-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурні взаємовпливи--Чечельник, селище (Вн)
Анотація: На основі багаторічного вивчення етнокультури подільського містечка Чечельник автор простежує міжкультурні взаємовпливи та трансформації в містечковому середовищі в XIX - на початку XX ст. Вони були зумовлені низкою причин, пов'язаних з історичними, суспільно-політичними й економічними обставинами та сучасними глобалізаційними тенденціями. Зай цей час селище з поліетнічного перетворилося на моноетнічне. Це позначилося на соціально-економічному розвитку, етнопрофесійній характеристиці занять домінуючої української людності містечка та на етнодемографічній ситуації в Чечельнику. Така ситуація є віддзеркаленням сучасного стану розвитку й інших населених пунктів як Поділля, так і України в цілому.


Дод.точки доступу:
вінницький автор, про Вінниччину

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Меленчук, Ольга.
    Кирило Студинський - дослідник і популяризатор творчості Тараса Шевченка [Текст] / Ольга Меленчук // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 16-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 19-20 ст.
   Шевченкознавство--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
спогади -- взаємовпливи -- культ Шевченка -- народнопісенний -- громади
Анотація: Уперше комплексно розглянуто здобутки К. Студинського в галузі українського шевченкознавства. З’ясовано, що вчений виступав не тільки як популяризатор творчості Т. Шевченка та його ідей, а і як вдумливий дослідник. У своїх публіцистичних статтях і виступах у дні шевченківських ювілеїв К. Студинський підносив роль і значення Т. Шевченка в національно-культурному відродженні Галичини.


Дод.точки доступу:
Студинський, К. \про нього\; Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





    Гуменюк, Ольга Миколаївна.
    Типологічні сходження і взаємовпливи в музичному фольклорі українців та кримських татар [Текст] / О. М. Гуменюк // Слов'янознавство і нові парадигми та напрями соціогуманітарних досліджень : матеріали міжнар. наук. конф. до Дня слов'ян. писемності і культури (Київ, 24 трав. 2017 р.) : [тези доп.] / НАН України [та ін.]. - Київ : НБУВ, 2017. - С. 154-157. - Бібліогр.: с. 156-157.
Рубрики: Музична фольклористика українська
   Музична фольклористика --Татари кримські



Дод.точки доступу:
Онищенко, О. С. \ред.\; Національна академія наук УкраїниУкраїнський комітет славістів; Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського; Інститут української мови НАН України

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)



   7(477)
   Х 98


   
    Художня культура. Актуальні проблеми [Текст] : наук. вісник. Вип. 13. Взаємовпливи мистецтва та мистецтвознавства / [О. Авраменко та ін. ; редкол.: В. Д. Сидоренко (голова) та ін.] ; Нац. акад. мистецтв України, Ін-т проблем сучас. мистецтва. - Київ : ІПСМ НАМ України, 2017. - 362, [5] с. : іл. - Бібліогр.: с. - Бібліогр. в кінці ст. - ISBN 1992-5514 (в обкл.) : 060.00 грн.
УДК
Рубрики: Мистецтво українське
   Мистецтвознавство--Україна

   ВНО



Дод.точки доступу:
Авраменко, Олеся; Аккаш, Олена; Безручко, Олександр; Бердинських, Олександр; Білецький, Платон; Сидоренко, В. Д. \ред.\; Національна академія мистецтв України; Інститут проблем сучасного мистецтва
Примірників всього: 1
ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)