Петровський, А.
    Фахівець у певній галузі знань як суб'єкт доказування в контексті реформи цивільного процесуального законодавства України [Текст] / А. Петровський // Право України. - 2017. - № 8. - С. 57-64. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Цивільне процесуальне право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
Цивільний процесуальний кодекс України -- доказування -- висновок експерта -- правовий статус -- спеціальні знання -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена фахівцю у певній галузі знань як суб'єкту доказування в контексті реформи цивільного процесуального законодавства України. Проаналізовано окремі положення цивільного процесуального законодавства, які регламентують можливість участі фахівця у певній галузі знань під час надання суду певних висновків у справі, на стадії дослідження та оцінки доказів. Запропоновано шляхи та сформульовано пропозиції щодо вдосконалення Цивільного процесуального кодексу України в контексті реформи цивільного процесуального законодавства.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кашперський, Роман.
    Докази в справах окремого провадження [Текст] / Роман Кашперський // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Окреме провадження--Докази (юрид.)
Кл.слова (ненормовані):
показання свідків -- письмові докази -- речові докази -- електронні докази -- висновок експерта
Анотація: Наукова стаття присвячена визначенню поняття та видів доказів у справах окремого провадження. Виходячи з юридичної природи окремого провадження як виду непозовного цивільного судочинства, виокремлено засоби доказування, які містять фактичні дані у відповідних справах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Зятіна, Діна.
    Докази і доказування в господарському процесі: новітня практика Касаційного господарського суду [Текст] / Діна Зятіна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарський процес--Судова практика --Україна
Кл.слова (ненормовані):
практика Верховного Суду -- звільнення від доказування -- висновок експерта -- судова експертиза -- показання свідків
Анотація: Стаття присвячена аналізу новел чинного Господарського процесуального кодексу України щодо доказування та доказів через дослідження практики Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. У статті розглядаються новітні положення господарського процесу щодо обов’язку доказування, підстав звільнення від доказування, ознак доказів та порядку їх витребування господарським судом. Також приділено увагу особливостям показань свідків, висновків експертів, визначено можливість відхилення доказів у господарському процесі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Тополя, Руслан.
    Спірні питання щодо адміністративного регулювання у сфері експертно-криміналістичних досліджень транспортних засобів [Текст] / Руслан Тополя // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 108-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Транспортні засоби--Експертно-криміналістичні дослідження--Адміністративно-правове регулювання--Європейський Союз (ЄС)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
висновок експерта
Анотація: Стаття присвячена проблемним питанням адміністративного регулювання у сфері експертно-криміналістичних досліджень транспортних засобів. З’ясовано, що в історії судової експертизи України вже неодноразово виникали питання щодо єдиної підпорядкованості державних судово-експертних установ. Подальший розвиток системи установ судової експертизи відбувався в напряму розвитку їх структури та функцій. Створювалися підрозділи для виконання нових видів експертиз, а створення відділень при інститутах давало можливість територіально наблизити експертні установи до органів розслідування та судів. Наголошено, що експертне дослідження документів здійснюється в певній послідовності: перевірка дійсності документа; перевірка належності документа пред’явнику; виявлення ознак підробки документів. У країнах ЄС існують також обов’ язкові державні інспекції транспортних засобів. Перевірка придатності до експлуатації не тільки дозволяє переконатися у правильності роботи автомобіля, вона важлива як з екологічних причин, так і для забезпечення чесної конкуренції в ранспортному секторі. Визначено, що завдання недопущення обігу нелегальних транспортних засобів повинно вирішується шляхом залучення експерта, який не лише досліджує ідентифікаційні номери вузлів і агрегатів автомобіля під час проходження його реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку, але й може встановити факт фальсифікації реквізитів його супровідних документів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)