Д. Д.
    Нотатки з Голівуду [Текст] / Д. Д. // Всесвіт. - 2010. - № 7-8. - С. 3
Рубрики: Міжнародні наукові конференції--Гуманітаристика
Анотація: В липні 2010 року в Лос - Анджелесі відбулася 8 Міжнародна наукова конференція з нових напрямів у гуманітаристиці "On new directions in the humanities".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Павко, А.
    Суспільні науки в контексті Європейської модернізації вищої освіти в Україні [Текст] / А. Павко // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 9. - С. 25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Болонський процес--Модернізація освіти
Кл.слова (ненормовані):
методологічна функція -- гуманітаристика -- Болонський процес
Анотація: У статті висвітлено місце і роль суспільних наук в аналізі позитивних і негативних тенденцій модернізації вітчизняної освіти в контексті європейський вимог. Автор аналізує особливості впровадження Болонської декларації в Україні, указує на основні проблеми на цьому шляху. Наголошено на необхідність змістити акценти в діяльності Міністерства освіти в плані гарантування кожному ВНЗ права на самостійне визначення структури і змісту освіти, форми і методів навчальної та дослідницької роботи, залишивши за урядовою структурою право розробляти і визначати стратегію системи вищої освіти в цілому.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Галич, Олександр.
    Вступ до літературознавства: нові видання [Текст] / Олександр Галич // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 112-113
Рец. на : Моклиця Марія. Вступ до літературознавства / Марія Моклиця. - Луцьк : Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2011. - 468 с.;
Білоус Петро. Вступ до літературознавства / Петро Білоус. - К. : Академія, 2011. - 336 с.
ББК 74
Рубрики: Педагогіка вищої школи--Гуманітаристика--Підручники і навчальні посібники, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
філологічні спеціальності -- наукова дисципліна -- теорія літератури -- термінологічний словник
Анотація: Стаття є рецензією на навчальні посібники з літературознавства М. Моклиці та П. Білоуса. Рецензовані праці посядуть помітне місце серед підручників і навчальних посібників, що спрямовані на літературознвчу підготовку фахівців із філології.


Дод.точки доступу:
Моклиця, Марія Василівна (доктор філологічних наук, професор) \про неї\; Білоус, Петро Васильович (літературознавець, перекладач, письменник, викладач ; 1953) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Поспішіл, Іво.
    Іван Франко і проблеми теорії літератури [Текст] / Іво Поспішіл // Слово і час. - 2012. - № 5. - С. 114-116
Рец. на кн. : Гнатюк Михайло. Іван Франко і проблеми теорії літератури : навч. посіб. / Михайло Гнатюк. - К. : Академія, 2011
ББК 74 + 83.3(4УКР)
Рубрики: Педагогіка вищої школи--Гуманітаристика--Підручники і навчальні посібники, 21 ст.
   Літературознавці України, 19-20 ст.

   Франкознавство

Кл.слова (ненормовані):
україністика -- франкознавство -- літературна критика -- компаративістика -- генологія -- мультикультурні зв'язки -- культурологія
Анотація: Стаття є рецензією на книгу М. Гнатюка, яка продовжує його дослідження основних проблем українського літературознавства 19 ст. та ролі І. Франка в піднесенні теоретичного рівня науки про літературу в усьому слов'янському світі.


Дод.точки доступу:
Гнатюк, Михайло іванович (філолог-україніст, історик та теоретик літератури ; 1947) \про нього\; Франко, Іван Якович (1856-1916 рр.) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Нич, Ришард.
    Інноваційна гуманітаристика: текст як лабораторія. Традиції, гіпотези, пропозиції [Текст] / Ришард Нич ; пер. з пол. Людмила Бербенець // Слово і час. - 2015. - № 3. - С. 41-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука--Гуманітарні науки
   Літературознавство--Текстологія

Кл.слова (ненормовані):
теорія тексту -- кіберкультура -- мистецтво -- дисциплінарна криза
Анотація: У статті подано роздуми щодо сучасної дискусії про гуманітарні й точні науки, а також про наукову політику. Перспектива так званого "техноуніверситету" веде до поступової маргіналізації гуманітаристики.


Дод.точки доступу:
Бербенець, Людмила \пер. з пол.\




    Дмитренко, Микола.
    Духовні верховини Володимира Качкана (до 75-річчя від дня народження) [Текст] / Микола Дмитренко // Слово і час. - 2015. - № 10. - С. 106-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Качкан Володимир. На гребені думки. Вибір праць у трьох томах / Володимир Качкан. - Івано-Франківськ : Місто-НВ, 2015. - Т. 1. - 396 с.; Т. 2. - 416 с.; Т. 3. - 242 с.

Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
гуманітаристика -- теорія літератури -- краєзнавство -- пресологія
Анотація: Стаття є рецензією на вибрані праці українського літературознавця, фольклориста, письменника В. Качкана.


Дод.точки доступу:
Качкан, Володимир Атаназійович (д-р філос. наук, професор, акад. вищої школи, зав. каф. українознавства з курсом філософії Івано-Франків. нац. мед. ун-ту ; 1940) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Чмир, Олена.
    Про "слов'янський світ" НАТО і ЄС [Текст] / О. Чмир ; розмову вів Роман Гривінський // День. - 2016. - № 123/124. - С. 18-19. - Продовж. в №128-129. - С.21
Рубрики: Історія--ЄС--НАТО--Болгарія
   Слов'янські мови--Історія--Болгарія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
болгаристика -- гуманітаристика -- славістика -- болгарська філологія -- українська діаспора


Дод.точки доступу:
Гривінський, Роман \розмову вів.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Єрмоленко, А.
    Проблеми перекладу понять, похідних від слова "Welt", в етиці, практичній філософії та соціології [Текст] / А. Єрмоленко, В. Кебуладзе // Філософська думка. - 2016. - № 3. - С. 117-118
Рубрики: Філософська антропологія--Гуманітаристика
Анотація: Обговорення проблеми перекладу з німецької понять, похідних від слова "Welt". Автори статті подають витяг з матеріалів семінару, присвяченого перекладу широковживаних у німецькій гуманітаристиці термінів, який відбувся в Україні на VІ Міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал" в липні 2016 року в Києві.


Дод.точки доступу:
Кебуладзе, В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Соболь, Ольга.
    Становлення медіально-мережевої парадиґми [Текст] / О. Соболь // Філософська думка. - 2008. - № 5. - С. 3-15. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія--Соціальна філософія
   Гуманітаристика

Кл.слова (ненормовані):
Універсалізм -- Космос -- Хаос -- Мережа -- Net-універсалізм
Анотація: Автор статті намагається вияснити щодо питання чи може мережевий універсалізм настільки ж кардинально перетворити новочасовий соціальний космос, як це свого часу зробив християнський універсалізм щодо античного соціального універсуму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Росул, Тетяна.
    Сторінки біографії Іштвана Мартона в контексті музичної культури Закарпаття другої половини ХХ століття [Текст] / Т. Росул // Краєзнавство. - 2014. - № 2. - С. 145-150 : портр. - Бібліогр.: с. 150
УДК
Рубрики: Музика--Композитори--Закарпатська область (Україна)
   Музичне життя--Радянський період--Історіографія--Закарпатська область (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
біографія -- персональна історія -- музична культура -- професіоналізація -- аматорське мистецтво -- гуманітаристика
Анотація: У статті висвітлено основні події життєвого і творчого шляху І.Мартона в контексті складних соціокультурних процесів радянського Закарпаття.


Дод.точки доступу:
Мартон, Іштван (композитор, педагог, культурно-громадський діяч ; 24.11.1923-14.01.1996) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Філоненко, Ольга.
    Гуманітаристика у публічному просторі: харківський контекст [Текст] / Ольга Філоненко // Філософська думка. - 2017. - № 4. - С. 102-104
Рубрики: Освітні проекти
   Гуманітаристика

Анотація: Автор ділиться досвідом роботи з гуманітарним знанням та його трансляцією у публічну сферу на прикладі філософського факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Копанєва, Вікторія.
    Становлення цифрової гуманітаристики [Текст] / В. Копанєва // Вісник Книжкової палати. - 2018. - № 6. - С. 42-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна діяльність--Цифрова гуманітаристика--Візуалізація даних
Анотація: Проаналізовано зародження й розвиток цифрових гуманітарних наук в Україні та світі. Розглянуто основні напрями досліджень у сфері цифрової гуманітаристики: лінгвістичний аналіз, виявлення в текстах нових знань, візуалізація даних.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)





    Костенко, Леонід.
    Цифрова гуманітаристика в бібліотеці: від е-каталогу до наукометрії [Текст] / Л. Костенко, Т. Симоненко, О. Жабін // Бібліотечний вісник. - 2018. - № 4. - С. 3-9. - Біблиогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціокомунікаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
глобальна бібліометрика -- цифрова гуманітаристика -- цифрові технології -- бібліометричні платформи -- первинні наукові дані -- виділення знань
Анотація: Розглянуто особливості становлення цифрової гуманітаристики в світі. Висвітлено вплив інформатизації на процеси бібліографування та реферування репозиторіїв і проведення наукометричних досліджень. Обгрунтовано потребу реферування української наукової екстеріорики. Окреслено напрями розвитку цифрової гуманітаристики в бібліотеці, до яких віднесено формування баз первинних наукових даних, виділення з інформаційних масивів нових знань.


Дод.точки доступу:
Симоненко, Тетяна; Жабін, Олександр

Є примірники у відділах: всього 2 : ВЗ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВЗ (1), ВНІБ (1)





   
    Наукові бібліотеки у цифрову епоху: діяльність, управління, взаємодія [Текст] : міжнародна наукова конференція "Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні тенденції у цифрову епоху" // Бібліотечний вісник. - 2019. - № 6. - С. 54-55
УДК
Рубрики: Інформаційні технології в бібліотечній справі
Кл.слова (ненормовані):
Наукова конференція -- Цифрова гуманітаристика -- Захист даних
Анотація: 9 жовтня 2019 року у рамках Міжнародної наукової конференції "Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні тенденції у цифрову епоху" відбулося засідання секції "Наукові бібліотеки у цифрову епоху: діяльність, управління, взаємодія". У її роботі взяли участь учені та спеціалісти українських і зарубіжних бібліотек, наукових установ


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Ванжула, Олена.
    Чернігівські дослідники на ХХ Міжнародній науковій конференції ["Церква - наука - суспільство: питання взаємодії"] [Текст] / О. Ванжула // Світ-інфо. - 2022. - 14 лип. (№ 222). - С. 12
Рубрики: Міжнародні наукові конференції--Гуманітаристика
Кл.слова (ненормовані):
церква


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Приліпко, Ірина.
    Екокритика в контексті новітнього гуманітарного дискурсу [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2024. - № 2. - С. 103-106
Рец. на кн.: Горболіс Л. Екокритика: методологічна інтеграція, взаємодія, інтепретація : монографія / Л. Горболіс. - Суми: СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2024. - 210 с.

Рубрики: Літературознавство--Критика
   Екокритика

   Рецензії на книги--Літературознавство

Кл.слова (ненормовані):
західноєвропейська гуманітаристика -- зарубіжний науковий дискурс -- екологічна критика -- рецензія на книгу


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)