Інтелектуальна традиція: проблеми становлення [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" / Євген Головаха [и др.] // Філософська думка. - 2011. - № 2. - С. 23-39. - Зміст: Філософ у суспільстві: інтелектуальна традиція і сучасність / Євген Головаха. Міф про традицію для катакомбної філософії / Олексій Шевченко. / Оксана Забужко. Ми не мислимо, і значить не існуємо / Сергій Тримбач. Передання духовного досвіду: "жива вода" життя чи манівці ілюзій" / Ігор Сюндюков. Духовний опір суцільному негативу - це справжня місія справжніх філософів / Олександр Моця. Про традицію втрачену і "винайдену" / Андрій Портнов. Наша не-традиційність / Вадим Скуратівський.
Рубрики: Філософія України--Історія і сучасність
Анотація: В статті обговорюються запитання круглого столу про ставлення до української філософської традиції та до нещодавно заснованих премій із філософії.


Дод.точки доступу:
Головаха, Євген; Шевченко, Олексій; Забужко, Оксана; Тримбач, Сергій; Сюндюков, Ігор; Моця, Олександр; Портнов, Андрій; Скуратівський, Вадим

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Литвиненко, О.
    Блиск і злиденність "Покорщини" [Текст] / Олександр Литвиненко // Слово Просвіти : Всеукраїнський культурологічний тижневик. - 2013. - 4-10 квіт. (№ 14). - С. 15
ББК 63
Рубрики: Історія України--Козелець, місто--Чернігівська область (Україна)--Лівобережна Україна
Анотація: Найстародавніша садиба Лівобережної України у Козельці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Когатько, Ю. Л.
    Розвиток поселенської диференціації за рівнем життя населення України [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2014. - № 2. - С. 208-218 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
ББК 65.245(4УКР)
Рубрики: Рівень життя населення--Україна--Річ Посполита--СРСР
   Заробітна плата--Україна

   Доходи--Соціальна політика--Україна

   Історія--Матеріальне становище населення--Російська імперія--СРСР

   Населення--Соціальна нерівність--Оцінка--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
диференціація між містом і селом в умовах життя -- поселенська нерівність -- бідність та злиденність населення -- соціальний статус селян -- соціальний статус містян
Анотація: Показано процес формування відмінностей у рівні життя населення сіл і міст в різні історичні періоди. Зроблено спробу пояснити залежність достатку людини від статусу в суспільстві в різні часи. Проаналізовано рівень життя українців в певні історичні епохи під владою різних країн.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Задорожна, Світлана.
    Стратегії подолання бідності в Україні [Текст] / С. Задорожна // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2016. - № 3. - С. 20-33 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 32-33
Рубрики: Бідність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
рівень життя -- якість життя -- критерії бідності -- злиденність -- соціальне відчуження -- стратегії


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Пролеєв, Сергій.
    Теоретична злиденність дискурсу "пост-" / Сергій Пролеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 4. - С. 53-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Поняття--Постправда
Кл.слова (ненормовані):
постмодерний дискурс -- сучасність -- політика -- криза демократії
Анотація: Аналізується феномен постправди як вагомий інтелектуальний та культурний симптом сучасності. З'ясовуються його можливості щодо виявлення змісту сучасної епохи, місце постправди у постмодерному дискурсі та еврестичний потенціал дискурсу "пост-". Аналізуються головні особливості постправди як комунікативної стратегії.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Пролеєв, Сергій.
    Теоретична злиденність дискурсу "пост-" [Текст] / Сергій Пролеєв // Філософська думка. - 2018. - № 5. - С. 45-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія культури--Засоби масової інформації
Анотація: У статті аналізується феномен постправди як вагомий інтелектуальний та культурний симптом сучасності. З'ясовуються його можливості щодо виявлення змісту сучасної епохи, місце постправди у постмодерному дискурсі та евристичний потенціал дискурсу "пост-". Аналізуються головні особливості постправди як комунікативної стратегії. На цій підставі доводиться некоректність визначення сучасності як епохи постправди. Феномен постправди є лише одним із сомптомів глибокої кризи правосвідомості, суспільної моралі та демократичного урядування й загалом деградації політичної відповідальності та стандартів публічної поведінки за умов глобалізації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Годзее, Крістен Р..
    Революції для кого? [Текст] / Крістен Р. Годзее // День. - 2019. - 6 листоп. (№ 203). - С. 3 : ілюстр.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Посткомуністичне суспільство
   Політичне життя--Політичні кризи--Центральна Європа--Східна Європа

   Політична соціологія--Політична сфера

Кл.слова (ненормовані):
посткомуністична Європа -- політичні й економічні зміни -- економічні кризи -- злиденність перехідного періоду
Анотація: Про економічні й політичні зміни у перехідний період у посткомуністичній Європі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)