Гаврилюк, Руслана.
    Конституціоналізація права людини на податки [Текст] / Руслана Гаврилюк // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 16-24. - Бібліогр. в примітках: с. 23-24
ББК 67.9(4Укр)3+65.9(4Укр)261.4
Рубрики: Податки--Конституційно-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
конституційна відповідність -- фіксація права -- легінтимізація -- позитивне право -- права держави -- зміст -- правові умови
Анотація: У статті з позицій антропосоціокультурного підходу обґрунтовується необхідність конституціоналізації права людини на податки. Показано, що вона зумовлюється як природою конституції держави, так і природою права людини на податки. Доводиться, що хоча дане право не закріплене поки що у Конституції України безпосередньо і прямо, юридична, але воно може бути виведено з неї шляхом тлумачення Конституції і тому уже перебуває під її частковим захистом. Особлива увага акцентована на тому, що для завершення конституціоналізації права людини на податки у Конституції України необхідне здійснення антропосоціокультурного світоглядного перевороту як серед правознавців та інтелектуальної еліти України в цілому, так і в усьому соціумі у розумінні ними дійсної природи податкового права, рівного за силою давньоримському редистрибутивному світоглядному перевороту на початку нашої ери або ще потужнішого. Ключові слова: право людини на податки, конституціоналізація права людини на податки, природа конституціоналізації права людини на податки, зміст конституціоналізації права людини на податки, умови конституціоналізації права людини на податки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марцеляк, О.
    Роль науки конституційного права в конституціоналізації правової системи України [Текст] / О. Марцеляк // Право України. - 2016. - № 6. - С. 79-89. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
Конституція України -- конституціоналізація -- правова система -- наука конституційного права -- вніб 2
Анотація: У статті розкривається значення прийнятої 28 червня 1996 р. Конституції України в житті Української держави і народу. Порушується питання впровадження конституційних приписів у вітчизняну практику державотворення через конституціоналізацію національної правової системи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Подорожна, Т.
    Принципи конституціоналізації правового порядку як нормативна основа його забезпечення [Текст] / Т. Подорожна // Право України. - 2016. - № 7. - С. 153-161. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право
Кл.слова (ненормовані):
принципи права -- конституційне право -- конституція -- правопорядок -- конституціоналізація правового порядку -- правове регулювання -- захист прав і свобод людини і громадянина -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем конституціоналізації правового порядку, принципів дії цього процесу. Означені проблеми розглядаються під кутом зору верховенства Основного закону. Акцентується на тому, що в процесі забезпечення правового порядку відбувається взаємодія органів держави з інститутами громадянського суспільства. Звертається увага на те, що основним провідником такого балансу є саме конституція.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Подорожна, Т.
    Юридична відповідальність як гарантія конституціоналізації правового порядку [Текст] / Т. Подорожна // Право України. - 2016. - № 8. - С. 107-115. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право
Кл.слова (ненормовані):
конституція -- правопорядок -- конституціоналізація правового порядку -- юридична відповідальність -- захист прав і свобод людини та громадянина -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем конституціоналізації правового порядку, гарантій забезпечення цього процесу. Означені проблеми розглядаються під кутом зору верховенства Основного закону. Акцентується на тому, що інститут юридичної відповідальності виступає найефективнішим правовим засобом забезпечення правового порядку, адже володіє високим рівнем правоспонукання суб'єктів суспільних відносин діяти згідно з Основним законом- конституцією.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Муравйов, В.
    Актуальне дослідження конституціоналізації процесу асоціації України з Європейським Союзом [Текст] : рецензія / В. Муравйов // Право України. - 2017. - № 12. - С. 211-214
Рец. на моногр. : Стрельцова О. В. Конституціоналізація процесу асоціації України з Європейським Союзом : теорія та практика : монографія / О. В. Стрельцова ; за наук. ред. О. В. Марцеляка. - Київ : Алерта, 2017, - 532 с.

Рубрики: Асоціація України з Європейським Союзом
   Правознавці--Персоналії--Україна



Дод.точки доступу:
Стрельцова, О. В. \про моногр.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Комарова, Тетяна.
    Роль Суду справедливості Європейського Союзу у формуванні доктрини конституціоналізації права ЄС [Текст] / Тетяна Комарова // Право України. - 2019. - № 6. - С. 69-85. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Європейський Союз--Верховенство права--Конституціоналізація права
Анотація: Стаття досліджує феномен конституціоналізації права ЄС та особливої ролі Суду ЄС, який своєю практикою розвинув установчі договори Євросоюзу, які спочатку були сукупністю домовленостей між державами-членами, до унікального правового режиму, котрий надає права та накладає обов'язки на всіх суб'єктів на території ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Константий, Олександр.
    До питання конституціоналізації адміністративного права і судочинства України [Текст] / Олександр Константий // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 203-208. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Адміністративне судочинство--Конституціоналізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
джерела права -- основні права людини
Анотація: В Україні поступово відбувається процес конституціоналізації адміністративного права і практики адміністративного судочинства, цей процес може пришвидшити закріплений у 2016 році в Конституції інститут конституційної скарги. За чинним законодавством Конституційний Суд України фактично повноважний перевіряти у процесі розгляду конституційних скарг на предмет конституційності правозастосовну практику адміністративних судів. Механізм конституційної скарги розглянуто практичним інструментом конституціоналізації як законотворення в адміністративно-правовій сфері, так і адміністративного судочинства в Україні, їх насичення ідеями утвердження та гарантування фундаментальних прав людини, закріпленими в Основному Законі України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Верлос, Н. В..
    Конституціоналізація цифрових прав людини: вітчизняна практика та зарубіжний досвід [Текст] / Наталя Володимирівна Верлос // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 129-133
УДК
Рубрики: Права людини--Право на інформацію
   Конституційне право--Права людини--Реалізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
рецепція -- цифрові технології -- цифрова трансформація -- конституційні права людини -- право на інтернет -- право на анонімність -- право на вільну передачу та поширення інформації -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)