Маньковська, Руслана.
    Музейна Франкіана: ретроспектива творення [Текст] / Р. Маньковська // Краєзнавство. - 2016. - № 3/4. - С. 122-133. - Бібліогр. в підрядк. прим.
УДК
Рубрики: Музеї--І. Я. Франко--Україна
   Музейництво--Історія--Проблеми розвитку--Україна

Кл.слова (ненормовані):
музей -- експедиція -- музейна колекція -- експозиція -- виставка -- пошукова робота -- пам'ятки української культури
Анотація: У статті в контексті формування музейної Франкіани в Україні висвітлюється музейний аспект діяльності Івана Франка, його участь у пошуковій, науково-експедиційній, виставковій роботі. Розповідається про історію створення та діяльність музейних закладів у Києві, Львові. Нагуєвичах, Криворівні, Калуші, Лолині, коломиї, на Косівщині, Халеп'ї на Обухівщині.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (1856-1916 рр.) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Рябчикова, Фаїна.
    Формування та еволюція поняття музейний фонд держави [Текст] / Ф. Рябчикова // Краєзнавство. - 2016. - № 1/2. - С. 195-211 : табл. - Бібліогр.: с. 205-207 (65 дж.)
УДК
Рубрики: Музейництво--Історія--Україна
   Музеї--Фонди--Формування

Кл.слова (ненормовані):
сукупний музейний фонд держави -- Державний музейний фонд -- Музейний фонд Союзу РСР -- Музейний фонд України -- музейна справа
Анотація: В статті з'ясовано, що поняття "музейний фонд держави" виникло після жовтневого перевороту 1917 року у результаті проведеної націоналізації, державної реєстрації пам'яток та побудови системи державного управління музейною справою.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Маньковська, Руслана.
    Берегиня української культури (до 100-річчя від дня народження видатного науковця та музеєзнавця Віри Свєнціцької) [Текст] / Р. Маньковська // Краєзнавство. - 2013. - № 4. - С. 224-232
Рубрики: Музейна справа--Видатні особи--Історія--Львів, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
музейні колекції -- музейництво -- політичні репресії -- знищення пам'яток -- ідеологічний тиск
Анотація: У статті висвітлюється життєвий шлях та науковий внесок у мистецтвознавство і музейну справу України культурного діяча В.Свєнціцької в контексті історії Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові та її батька музеєолога І.Свєнціцького.


Дод.точки доступу:
Свєнціцька, Віра Іларіонівна (науковець, музеєзнавець ; 28.08.1913-21.05.1991) \про неї\; Свєнціцький, І.С. (перший директор музею, видатний український музеєзнавець, доктор філології, археолог, мистецтвознавець) \про нього\; \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Маньковська, Руслана.
    Сучасні музейні комунікації та перспективи їх розвитку [Текст] / Р. Маньковська // Краєзнавство. - 2013. - № 3. - С. 75-84. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Музейництво--Музеї--Перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
музей -- музейна комунікація -- музейна колекція -- відвідувач -- музейні інформаційні технології
Анотація: У статті висвітлюється роль музею у сучасному суспільстві та аналізується його комунікаційна функція, розглядаються традиційні та новітні форми і методи музейної комунікації, перспективи використання інформаційних технологій у музейній діяльності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Скавронський, П. С.
    Колочавський скансен [Текст] / П. С. Скавронський // Географія та економіка в рідній школі. - 2018. - № 9. - С. 38-45. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Краєзнавство--Закарпатська область
   Музеї України

   Колочава, село Закарпатської області
Кл.слова (ненормовані):
скансени -- музеї-скансени -- науково-краєзнавча експедиція -- Національна спілка краєзнавців -- народне музейництво Закарпаття
Анотація: У статті подано інформацію про науково-краєзнавчу експедицію Національної спілки краєзнавців "Народне музейництво Закарпаття: здобутки і перспективи", яка відбулася 14-16 червня 2018 р. у музейному комплексі "Старе село" в с. Колочава Міжгірського району Закарпатської області.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кепін, Дмитро.
    Видання 1923 року з історичних і природничих наук як джерело становлення українського музейництва [Текст] : з архіву Книжкової палати України / Дмитро Кепін // Вісник Книжкової палати. - 2024. - № 2. - С. 38-45 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Музейна педагогіка--Історія
   Книжкова палата--Державний архів друку--Історія--Україна

   Книговидавнича справа--Видавництва--Історія--СРСР

Кл.слова (ненормовані):
друковані видання -- музей -- музейництво -- книжкове пам'яткознавство -- репресовані вчені -- історія музейної справи


Є примірники у відділах: всього 1 : НМВ (1)
Вільні: НМВ (1)