Лисаченко, Сергій.
    Окремі примусові засоби отримання відомостей від особи у кримінальному досудовому провадженні у контексті свободи від самовикриття та права не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї [Текст] / Сергій Лисаченко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 316-321. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Досудове провадження--Примусові заходи
Кл.слова (ненормовані):
примусове освідування -- примусове відібрання зразків -- свобода від самовикриття -- право на мовчання -- право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї
Анотація: У статті розглядаються окремі примусові засоби отримання відомостей від особи у кримінальному досудовому провадженні. У контексті свободи від самовикриття та права не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї досліджуються примусове освідування та примусове відібрання зразків для експертизи. Визначено критерій, за яким необхідно визначати порушення прав і свобод під час здійснення примусових засобів отримання відомостей від особи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Денисенко, Григорій.
    Реалізація імунітету свідка під час проведення слідчих (розшукових) дій, окрім допиту [Текст] / Григорій Денисенко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 167-172. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Слідство--Учасники--Свідки
Кл.слова (ненормовані):
імунітет свідка -- слідчі (розшукові) дії -- пред’явлення для впізнання -- освідування
Анотація: У статті проаналізовані актуальні питання реалізації імунітету свідка під час проведення слідчих (розшукових) дій, окрім допиту. Досліджено положення закону та наукові підходи, що визначають права й обов’язки свідка, загальні правила провадження слідчих (розшукових) дій і порядок провадження окремих слідчих дій, та визначено, що свідок може брати участь у правовідносинах з провадження таких слідчих дій. Обґрунтовано, що реалізація імунітету свідка у слідчих (розшукових) діях має не лише процесуальне, але й криміналістичне значення. Доведено, що відмінність реалізації імунітету свідка під час допиту та проведення слідчих (розшукових) дій полягає у тому, що предметом реалізації імунітету під час допиту є показання особи, а під час слідчих (розшукових) дій – як показання особи, так і обов’язкова участь особи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)