Дорошкевич, С. П.
    Зміни природних умов у плейстоцені на території середнього Побужжя за даними вивчення викопних грунтів [Текст] / С. П. Дорошкевич, Ж. М. Матвіїшина // Український географічний журнал. - 2012. - № 4. - С. 23-30 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 26
Рубрики: Палеогеографія України--Палеопедологічні дослідження--Плейстоценові відклади
Анотація: У статті досліджено реконструкцію змін природних умов Середнього Побужжя у плейстоцені на основі вивчення викопних грунтів.


Дод.точки доступу:
Матвіїшина, Ж. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Матвіїшина, Ж. М.
    Природне середовище місць проживання людини в палеоліті на території Центральної України [Текст] / Ж. М. Матвіїшина, С. П. Дорошкевич // Український географічний журнал. - 2013. - № 4. - С. 26-31 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Палеогеографія--Археологічні пам'ятки
Анотація: У статті досліджено палеолітичні пам'ятки в басейні р. Велика Вись, які є унікальними і містять величезну кількість інформації і мають надзвичайне наукове значення для наук, пов'язаних з вивченням історії розвитку природи та її окремих компонентів, у звязку з чим потребують подальших детальних досліджень і охорони.


Дод.точки доступу:
Дорошкевич, С. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Коваленко, В. А.
    Особенности стратификации понтических отложений юга Украины по остракодам [Текст] / В. А. Коваленко, Ю. В. Вернигорова // Доповіді Національної академії наук України. - 2014. - № 11. - С. 95-102. - Библиогр. в конце ст.
ББК 20.1(4Укр)
Рубрики: Палеогеографія
   Екологія--Палеоекологія

   Палеозоологія--Остракоди--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Региоподъярус -- Понт -- Обстановка экологическая
Анотація: Наведено узагальнені дані про видовий склад, палеоекологічні особливості та характер вертикального розподілу комплексів остракод у відкладах понтичного регіоярусу на півдні України.


Дод.точки доступу:
Вернигорова, Ю. В.




    Мичак, Сергій Володимирович.
    Геодинамічний розвиток Українського щита і утворення родовищ корисних копалин за даними геофізичних та геохронологічних досліджень [Текст] : За матеріалама наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 2 бередзня 2016 року / Сергій Володимирович Мичак // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 6. - С. 77-85 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історична геологія--Геофізичні дослідження
   Історична геологія--Геохронологічні дослдіження

   Палеогеографія

   Літосфера--Геофізичні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
деформації -- зони розломів -- тріщини -- плутони -- користні копалини -- обертання плит
Анотація: Розглянуто напружено-деформований стан земної кори північно-західної і центральної частин Українського щита під час об’єднання території Фенноскандії і Сарматії та формування Коростенського і Корсунь-Новомиргородського плутонів габро-анортозитів і гранітів рапаківі. Показано, що відмінність в орієнтації осей головних нормальних напружень при формуванні Коростенського і Корсунь-Новомиргородського плутонів на відрізку 1,80-1,73 млрд років тому, яка визначається за тріщинуватістю гірських порід, зумовлена випередженням тріщиноутворення в першому порівняноз другим на ~10 млн років та обертанням Сарматії проти годинникової стрілки на 54°. Сформульовано деякі геодинамічні критерії пошуків рудних корисних копалин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Нездолій, О. І.
    Палеолітична стоянка Коробчине-курган у ландшафті басейну Великої Висі [Текст] / О. І. Нездолій // Археологія. - 2016. - № 2. - С. 3-12. - Бібліогр.: с. 9-11
Рубрики: Археологія--Археологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
палеоліт -- стоянка Коробчине-курган -- палеогеографія -- Велика Вись
Анотація: На основі проведених палеопедологічних досліджень стоянки Коробчине-курган із залученням широкого кола палеогеографічних напрацювань запропоновано реконструкцію основних характеристик ландшафту басейну річки Велика Вись, в якому знаходиться пам’ятка. Здійснено ретроспективний огляд ландшафту. Його розглянуто як систему, у котру входить геологічна складова, рельєф, гідрологічні особливості, грунтовий покрив, кліматичні умови, своєрідні флора та фауна.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)