Коваль, В.
    Єдність мети, завдань та принципів державного управління у сфері розвитку поліетнічності [Текст] / В. Коваль // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2012. - № 1. - С. 288-295. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державне управління--Поліетнічність--Управлінська діяльність--Етнонаціональна структура суспільства
Анотація: У статті з`ясовується потреба взаємоузгодження мети, завдань та принципів державного управління розвитком поліетнічності для досягнення результативності управлінської діяльності в зазначеній сфері суспільного життя.





    Шадже, А. Ю.
    Этногруппа курдов Адыгеи в парадигме "адаптация-интеграция" [Текст] / А. Ю. Шадже // Социально-гуманитарные знания. - 2013. - № 4. - С. 285-296. - Библиогр. в подстроч. примеч.
ББК 66.0
Рубрики: Етноси--Поліетнічність--Інтеграція--Російська Федерація--Курдистан
Кл.слова (ненормовані):
етнокультурна ідентичність -- політика взаєморозуміння -- адаптація
Анотація: В статье осмысливается адаптация и интеграция курдов-переселенцев в полиэтничной Республике Адыгея.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Скляр, Володимир.
    "Поліетнічність" населення України і результати переписів 1989 та 2001 років [Текст] / В. Скляр // Українознавство. - 2016. - № 1. - С. 136-154. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Населення--Переписи населення--Україна
   Українці--Етнічний склад

   Українці--Історія міграцій--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
переписи населення -- етнічні меншини -- мігранти -- представники малочисленних етносів
Анотація: На основі аналізу матеріалів переписів населення аргументовано спростовано міф про "поліетнічність" населення України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Північно-східне етно- й лінґвокультурне пограниччя України [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 3-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Кл.слова (ненормовані):
поліетнічність -- ідентичність -- лінгвокультурна ситуація -- шістдесятництво -- донбаський сегмент -- харківський сегмент -- пограниччя
Анотація: Стаття містить розгляд фактів і проблематики, що стосуються етно- й лінґвокультурного пограниччя на Північному Сході України. Проведено діахронічний аналіз основних етапів літературного процесу на Слобожанщині, передовсім у її центрі, Харкові («Харківський сеґмент»), схарактеризовано роль заснованого 1805 року Харківського університету, харківських російсько- й українськомовних періодичних видань і збірників, діяльності таких ключових постатей реґіону, як Г. Сковорода, Г. Квітка-Основ’яненко, П. Гулак-Артемовський, І. Срезневський, М. Костомаров, О. Потебня та ін., особливостей літературного життя Харкова в добу національного культурного відродження 20-х - початку 30-х рр. і в наступні періоди до останніх років включно. Аналіз етно- й лінґвокультурної проблематики в «донбаському сеґменті» провадиться в синхронічному зрізі, у компаративному зіставленні різних письменницьких доль і творчих феноменів, і то на тлі сучасних драматичних подій у цьому реґіоні України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Овчаренко, Наталія.
    Поетологічні домінанти історичної пам’яті у творах азійських письменників-іммігрантів у Канаді [Текст] / Наталія Овчаренко // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 87-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Азії--Діаспора--Канада
Кл.слова (ненормовані):
історія -- пам'ять -- ідентичність -- поетика -- поліетнічність
Анотація: У статті конкретизуються методологічні засади поетики у прозі канадських азійських письменників-іммігрантів, їхня унікальна ідентичність, набута на північноамериканському континенті, яка водночас органічно синтезована з культурою та ідентичністю їхніх прабатьківщин і поєднана концептом історичної пам’яті. Цей синтез є оригінальним через суттєву несхожість східної та західної культур. Отже, риси синкретизму аналізованого культурного утворення стають назагал новим феноменом у поліетнічній літературі Канади. У статті розглядаються тексти романів Їнг Шен, Кім Тхюї, Джой Когава, Майкла Ондаатже.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)