Ус, Марина.
    Пред’явлення вимоги до поручителя за ч. 4 ст. 559 Цивільного кодексу України [Текст] / Марина Ус // Юридична Україна. - 2015. - № 10/12. - С. 76-82. - Бібліогр. в примітках: с. 76-82
Рубрики: Договори і угоди--Договір поруки--Право вимоги
Кл.слова (ненормовані):
вимога -- боржник -- позов -- припинення поруки -- присіяний строк -- строк позовної давності -- поручитель -- кредитор
Анотація: Статтю присвячено проблемі тлумачення терміна «вимога», застосовуваного у другому реченні ч. 4 ст. 559 Цивільного кодексу України: цей термін слід розуміти як будь-яку вимогу (звернену, в тому числі, й у претензійному порядку) чи виключно як вимогу, заявлену через суд, тобто позов. Від вирішення окресленого питання залежить те, чи може кредитор отримати від поручителя відшкодування зі спливом шестимісячного строку, якщо до цього було пред’явлено лише не оформлену процесуально вимогу. Автором аналізується як теоретичний зріз проблеми, так і відповідні законодавчі положення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Нечипорук, Н. Є.
    Кредити: плюси і мінуси життя в борг [Текст] / Н. Є. Нечипорук, В. М. Пилявець // Вісник. - 2017. - № 2. - С. 17-18. - Бібліогр.: с. 18
УДК
Рубрики: Кредити--Населення
Кл.слова (ненормовані):
плюси кредиту -- мінуси кредиту -- поручитель


Дод.точки доступу:
Пилявець, В. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Беляневич, Олена.
    Про диспозитивність регулювання іпотеки за участю майнового поручителя [Текст] / Олена Беляневич // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 186-192. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Іпотека--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
диспозитивність -- акцесорне зобов’язання -- майновий поручитель -- припинення іпотеки
Анотація: У статті досліджено спірні питання застосування норм про іпотеку за участю майнового поручителя. Обґрунтовано, що диспозитивність регулювання акцесорних зобов’язань дозволяє на підставі домовленості з кредитором майновому поручителю забезпечити іпотекою основне зобов’язання як у повному обсязі, так і в частині, оскільки законодавство не встановлює обов’язку майнового поручителя виконати за боржника обов’язок за основним зобов’язанням у повному обсязі. У разі виконання майновим поручителем іпотечного зобов’язання до нього переходить право вимоги до боржника у тому обсязі, в якому ним виконано свій обов’язок перед кредитором відповідно до умов іпотечного договору. Додатково аргументовано, що до іпотечних відносин за участю майнового поручителя не можуть застосовуватися за аналогією норми ЦК про поруку, в тому числі й щодо підстав припинення поруки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Красуцький, Віталій.
    Обсяг зобов’язань майнового поручителя [Текст] / Віталій Красуцький // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кредитні відносини--Майнове поручительство--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
майновий поручитель -- застава -- іпотека -- зобов’язання
Анотація: У країнах з перехідною економікою, до яких належить і Україна, особливу увагу необхідно приділити удосконаленню механізму кредитування. При цьому основою будь-яких еволюційних процесів розвитку є належне виконання відповідними сторонами своїх зобов’язань. У зв’язку з цим вважаємо за необхідне дослідження обсягу зобов’язань майнового поручителя, який забезпечує виконання зобов’язань перед кредиторами.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)