Симончук, Олена.
    Концепт "клас" у сучасній соціології: класифікація значень [Текст] / Олена Симончук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - №3. - С. 21-38. - Бібліогр.: с. 36-38
ББК 60.50
Рубрики: Соціальна стратифікація--Теорія класів
Кл.слова (ненормовані):
соціальний клас -- класові концепції -- класовий аналіз -- соціальна нерівність -- соціальна структура
Анотація: Досліджується багатомірність поняття "клас" і класові концепції у сучасній соціології. Подається огляд узагальнюючих класифікацій цих понять, створених упродовж 2000–2013 рр. авторитетними класовими аналітиками.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Райт, Ерик Олін.
    Засади неомарксистсткого класового аналізу / Ерик Олін Райт // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 1. - С. 9-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Неомарксизм--Класовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
соціальний клас -- експлуатація -- суспільні виробничі відносини -- класові відносини -- класові положення
Анотація: Автором викладено особливості неомарксистського класового підходу в сучасній соціології. Зокрема, роз’яснюється, що саме становить фундаментальне питання класового аналізу в марксистській теорії та якими є його цілі. Описуються спільні та відмінні риси, присутні в концептуальних компонентах і ключових пояснювальних прагненнях класового аналізу у веберіанській та марксистській традиціях. Специфіка марксистського підходу полягає у визначенні концепту соціального класу в термінах процесів експлуатації – одного з клїдуових механізмів, за допомогою якого класові відносини Генерують соціальні ефекти. Перевага використання надиханої ідеями Маркса концепції класу, що ґрунтується, з одного боку, на суспільних виробничих відносинах, а з іншого – на експлуатації та домінуванні, бачиться Райтові в тому, що ця концепція дає змогу привнести до класового аналізу моральну критику. Такий аналіз може функціонувати як частина не лише наукової теорії інтересів та конфліктів, але також і визвольної теорії, що пропонує альтернативи капіталізму на засадах соціальної справедливості.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)