Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя

    Шевченко, С. І.
    Зв'язок між психічними особливостями молодших школярів та їх типами інтелекту у процесі вивчення іноземних мов [Текст] / С. І. Шевченко, І. Й. Халимон // Наукові записки / Ніжин. держ. ун-т ім. М. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2017. - С. 126-131. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Молодші школярі--Психічні особливості--Інтелект
   Загальноосвітні навчальні заклади--Іноземні мови--Викладання

Кл.слова (ненормовані):
множинний інтелект -- типи інтелекту -- теорія множинного інтелекту -- психічні особливості -- молодші школярі
Анотація: Стаття присвячена дослідженню теорії множинного інтелекту Г.Гарднера, згідно якої існує 8 типів інтелекту: лінгвістичний (вербальний), музичний, логіко-математичний, візуально-просторовий, кінестетичний, внутрішньоособистісний, міжособистісний, натуралістичний.


Дод.точки доступу:
Коваленко, Євгенія Іванівна \ред.\; Халимон, І.Й.; Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Голуб, Іванна Юріївна.
    Вправи для розвитку індивідуальних пізнавальних здібностей студентів на заняттях з іноземної мови [Текст] / І. Ю. Голуб // Іноземні мови. - 2019. - № 4. - С. 12-23
Рубрики: Іноземні мови--Навчання--Вища школа
Кл.слова (ненормовані):
особистісно-орієнтовний підхід -- теорія "множинного інтелекту" -- автономність навчання
Анотація: У статті розглянуто можливості реалізації на заняттях з іноземної мови особистісно-зорієнтованого підходу до навчання за допомогою вправ з урахуванням індивідуальних психологічних та пізнавальних особливостей студентів. Для організації особистісно-зорієнтованого навчального процесу релевантними є положення теорії множинного інтелекту Г. Гарднера, який виділив сім типів інтелекту (вербально-лінгвістичний, логіко-математичний, візуально-просторовий, тілесно-кінестетичний, музичний, внутрішньоособистісний, міжособистісний) та стверджував, що кожній людині властивий її особливий інтелектуальний профіль, індивідуальне поєднання різних типів інтелекту. Переносячи це твердженння на колективний навчальний процес вивчення іноземних мов у закладах вищої освіти, можна стверджувати, що ефективним є створення навчальних ситуацій, у яких, паралельно з розвитком іншомовної комунікативної компетентності, реалізуються різні природні нахили та пізнавальні здібності студентів. Тому в статті запропоновано вправи для занять з іноземної мови, у яких ураховано різні типи інтелекту тих, хто навчається. Для оптимізації навчального процесу рекомендується після виконання завдання, яке вимагало залучення певних типів інтелекту, проаналізувати зі студентами, який прийом вони застосовували для виконання завдання, які здібності допомогли їм успішно з ним справитись. Така рефлексія дасть змогу студентам усвідомити свої нахили і здібності, щоб у майбутньому, при можливості, застосовувати ті стратегії, які для них є найуспішнішими. Стаття пропонує шляхи для реалізації індивідуально-зорієнтованого підходу у вивченні іноземних мов: використовувати на занятті з іноземної мови вправи, що активізують різні типи інтелекту студентів і сприяють розвитку їхніх індивідуальних пізнавальних здібностей, та застосовувати під час виконання таких вправ рефлексію для розвитку усвідомлення студентами своїх індивідуальних навчальних стилів із подальшим свідомим застосуванням їх під час самостійного навчання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)