Іващенко, В. Л.
    Фреймове і комунікативне термінознавство в зарубіжній лінгвістиці [Текст] / В. Л. Іващенко // Мовознавство. - 2013. - № 1. - С. 51-58. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 81
Рубрики: Мовознавство--Термінознавство--Фреймове--Комунікативне
Анотація: У статті окреслено проблематику фреймового та комунікативного термінознавства як провідних напрямів зарубіжного мовознавства. Проаналізовано засадничі праці відомих термінологів, які сьогодні активно працюють у цій сфері.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Туровська, Людмила.
    Галузеве термінознавство в Україні на початку ХХІ століття / Людмила Туровська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2013. - № 11. - С. 38-42. - Бібліогр. 39 назв
ББК 72+74
Рубрики: Термінологія українська--Галузева--Наукові дослідження
Анотація: У контексті системно-структурної дослідницької парадигми проаналізовано й узагальнено теоретичні праці українських термінологів, спрямованих на з'ясування особливостей розвитку окремих галузевих терміносистем.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Казимирова, І. А.
    Польське термінознавство: основні напрями досліджень [Текст] / І. А. Казимирова // Мовознавство. - 2016. - № 5. - С. 45-57
Рубрики: Термінознавство--Дослідження--Польща
Анотація: У статті проаналізовано особливості розвитку польського термінознавства від найдавніших часів до наших днів; виокремлено основні парадигмальні, крос-парадигмальні та крос- аспектуальні напрями й аспекти термінознавчих пошуків.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Хом'як, Іван
    Орфографічна термінологія в теорії предметної компетентності [Текст] / Іван Хом'як // Українська мова і література в школі. - 2018. - № 2. - С. 8-13. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Українська мова--Предметні компетентності
Кл.слова (ненормовані):
предметна компетентність -- термінознавство -- наукова термінологія
Анотація: У статті порушено проблему нормованості й кодифікації сучасної лінгводидактичної термінології. Проаналізовано орфографічний апарат термінів правописного складника предметної компетентності: охарактеризовано лінгвістичні принципи української орфографії, умотивовано комплексний підхід до вибору методів і прийомів навчання правопису.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





    Симоненко, Л. О.
    Українське термінознавство кінця ХХ - початку ХХІ ст.: стан і перспективи розвитку [Текст] / Л. О. Симоненко // Мовознавство. - 2018. - № 3. - С. 39-47. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Термінознавство українське--Історія--Розвиток, 20-21 ст.
Анотація: У статті схарактеризовано основні напрями роботи в галузі термінознавства в Україні кінця ХХ - початку ХХІ ст., простежено динаміку розвитку сучасного лексикону, його систематизацію та кодифікацію; досягнення української термінографії у виданні різногалузевих словників.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кочан, І. М.
    Українське термінознавство вчора, сьогодні, завтра [Текст] / І. М. Кочан // Мовознавство. - 2017. - № 6. - С. 44-53. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська мова--Термінознавство
Анотація: У статті проаналізовано здобутки українського термінознавства в організаційному (проведення конференцій, нарад, семінарів, співпраця з міжнародними термінологічними організаціями), науковому (захист кандидатських дисертацій, написання монографій), навчальному (наявність підручників, посібників з термінознавстіва), лексикографічному (видання термінологічних словників) аспектах у зіставленні з набутками, починаючи від середини ХХ ст. та з перспективою на майбутнє. Зіставляючи показники, можна констатувати зародження теоретичного і практичного термінознавства в середині ХХ ст., його утвердження в часи незалежності і перспективи подальшого розвитку. Водночас відзначено певні недоліки термінологічного процесу, вказано на шляхи їх подолання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Сучасна бібліотечно-інформаційна термінологія [Текст] : міжнародна наукова конференція "Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні тенденції у цифрову епоху" // Бібліотечний вісник. - 2019. - N 6. - С. 60-61
Рубрики: Бібліотечно-інформаційна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
Наукова конференція -- Академічне термінознавство -- Термінологія бібліотечно-інформаційної галузі
Анотація: У статті подано опис засідання секції "Сучасна бібліотечно-інформаційна термінологія", що проходила в рамках Міжнародної наукової конференції "Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні тенденції у цифрову епоху"


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)