Удальцова, І.
    Моделі заочного розгляду справи у цивільному судочинстві [Текст] / І. Удальцова // Право України. - 2011. - № 10. - С. 99-106. - Бібліогр.: с. 105 (8 назв)
УДК
Рубрики: Цивільне процесуальне право--Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- заочний розгляд справ -- заочне провадження -- умови заочного розгляду справи -- заочне рішення
Анотація: Узагальнено досвід національних процесуальних законодавств щодо регламентації ухвалення рішень у порядку цивільного судочинства. Виводяться доктринальні концепти такої регламентації в аспекті континентальної та англосаксонської процесуальної традиції, що втілюються у моделях заочного розгляду цивільних справ.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Тертишніков, В.
    Докази як інструмент судового доказування у цивільному судочинстві [Текст] / В. Тертишніков // Право України. - 2011. - № 10. - С. 77-88. - Бібліогр.: с. 87 (21 назв)
УДК
Рубрики: Цивільне процесуальне право--Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
доказове право -- доказові факти -- засоби доказування -- цивільне судочинство
Анотація: У статті розглянуто питання необхідності формування галузі доказового права, а також поняття судового доказування у цивільному та інших видах судочинства, його мети та структури, ознак та видів доказів, про доказові факти та їх роль у доказовій діяльності, а також про деякі теоретичні та практичні проблеми правового регулювання засобів судового доказування і правозастосувальної практики у галузі судового доказування в сучасному судочинстві.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Сакара, Н.
    Право на справедливий судовий розгляд та національна практика цивільного судочинства [Текст] / Н. Сакара // Право України. - 2011. - № 10. - С. 63-76. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Цивільне процесуальне право--Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство
Анотація: У статті аналізуються складові права на справедливий судовий розгляд, закріпленого в п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, із врахуванням прецедентної практики Європейського суду з прав людини.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Татулич, Ірина.
    Співвідношення понять "судове рішення" та "судовий наказ" у цивільному процесі / Ірина Татулич // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 76-81. - Бібліогр. в примітках
ББК 67.71
Рубрики: Цивільний процес--Судове рішення--Судовий наказ--Співвідношення понять
Кл.слова (ненормовані):
судове рішення -- судовий наказ -- процесуальний порядок -- цивільне судочинство -- позовне провадження -- наказне провадження
Анотація: Викладено основні існуючі в теорії цивільного процесуального права погляди науковців на поняття судового рішення та судового наказу. Охарактеризовано особливості судового рішення та судового наказу в цивільному процесі. На основі аналізу цих понять визначено спільні та відмінні риси цих процесуальних документів та сформульовані власні висновки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Короєд, Сергій Олександрович.
    Послуга держави сторонам у вирішенні приватноправових спорів-майбутнє цивільного судочинства [Текст] / С. О. Короєд // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 320-326. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67
Рубрики: Цивільне судочинство--Приватні спори--Україна
   Платні послуги--Цивільне судочинство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- послуги держави -- цілі правосуддя -- спори -- позов
Анотація: Здійснена постановка питання про правову природу цивільного судочинства як послуги держави сторонам у розв’язанні їх спорів.





    Собірова, С.
    Особливості заочного провадження в цивільному законодавстві Республіки Узбекистан [Текст] / Севара Собірова // Юридичний журнал. - 2013. - № 4. - С. 115-116
Рубрики: Порівняльне правознавство
Кл.слова (ненормовані):
цивільно-процесуальна система -- цивільне судочинство

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Харчук, В.
    Визнання договору неукладеним як один із способів захисту цивільних прав та інтересів судом [Текст] / Василь Харчук // Юридичний журнал. - 2013. - N 5. - С. 83-85
Рубрики: Держава і право
   Цивільне право

Кл.слова (ненормовані):
цивільний кодекс -- цивільне судочинство -- цивільно-правовий договір


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Короєд, Сергій Олександрович.
    Захист порушеного права як мета цивільного судочинства: проблемні питання забезпечення ефективності [Текст] / С. О. Короєд // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 135-140. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67
Рубрики: Цивільне судочинство--Цивільний процес
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- захист права -- мета -- усунення правового конфлікту -- спір
Анотація: Розглядається питання ефективності мети цивільного судочинства - захисту порушення прав та обгрунтовуються деякі шляхи підвищення його ефективності.





    Короєд, Сергій Олександрович.
    Теоретико-методологічні підходи до визначення ефективності цивільного судочинства [Текст] / С. О. Короєд // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 195-201. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67
Рубрики: Цивільне судочинство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правосуддя -- цивільне судочинство -- ефективність -- захист прав
Анотація: Аналізуються думки вчених - процесуалістів на змістовну характеристику поняття ефективності цивільного судочинства та її ознаки.





    Захарова, О. С.
    Доступність правосуддя за законодавством України [Текст] / О. С. Захарова // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Судоустрій--Правосуддя--Доступність
Кл.слова (ненормовані):
справедливий суд -- захист права -- європейські стандарти -- правосуддя -- цивільне судочинство -- судоустрій
Анотація: Досліджено проблеми доступності правосуддя. Автор звертає увагу на визначення змісту цієї правової категорії як в теорії судоустрою, так і у теорії цивільного процесу. Аналізуються міжнародні стандарти доступності правосуддя та втілено їх у законодавство України. Автор розкриває суть доступності правосуддя через встановлення та гарантованість державою механізму реалізації права особи на справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення справи судом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Про практику розгляду судами цивільних справ із застосуванням Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року (Гаазька Конвенція) [Текст] : [узагальнення пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду циаільних і кримінальних справ] // Юридична Україна. - 2015. - № 3. - С. 75-94
Рубрики: Конвенція про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей (Гаазька Конвенція)--Науково-практичний коментар
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- викрадення дітей -- права дитини
Анотація: 17 жовтня 2014 р. на засідінні пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ було обговорено та взято до відома інформацію про узагальнення судової практики розгляду цивільних справ із застосуванням Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей від 25 жовтня 1980 року (Гаазька Конвенція). Друкується витяг із зазначеного узагальнення для подальшого застосування.





    Чурпіта, Г. В.
    Поняття та ознаки осіб, які беруть участь у справах непозовного цивільного судочинства [Текст] / Г. В. Чурпіта // Юридична наука : науковий юридичний журнал. - 2015. - № 9. - С. 52-58 . - ISSN 2222-5374
Рубрики: Цивільно-процесуальне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- правове регулювання


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Прут, Юлія.
    Процесуальний інститут відводу секретаря судового засідання в цивільному судочинстві [Текст] / Юлія Прут // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 2. - С. 33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Учасники--Секретар--Інститут відводу--Україна
Кл.слова (ненормовані):
підстави відводу -- суддя -- судове рішення -- цивільне судочинство -- цивільне процесуальне законодавство
Анотація: У статті проаналізовано підстави та порядок для відводу (самовідводу) секретаря судового засідання та запропоновано зміни до Цивільно-процесуального кодексу України з метою вдосконалення цивільного процесуального законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кравчик, Марта.
    Реалізація права споживачів на захист через призму категорії судового збору [Текст] / Марта Кравчик // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Споживачі--Судовий захист--Судовий збір
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- судовий збір -- судова реформа
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем правового регулювання судового захисту прав споживачів через призму інституту судового збору. Проведено аналіз особливостей правового регулювання справляння судового збору у цій категорії справ та узагальнено судову практику із цього питання. Запропоновано шляхи вдосконалення законодавчого регулювання інституту судового збору у справах про захист прав споживачів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Бобрик, Володимир.
    Спрощення судового розгляду справ з невеликою ціною позову: європейський досвід і перспективи в Україні [Текст] / Володимир Бобрик // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 4-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судочинство--Спрощення--Європейський досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правосуддя -- цивільне судочинство -- господарське судочинство -- ціна позову -- європейські стандарти
Анотація: Розкриваються перспективи запровадження в цивільне та господарське судочинствоУкраїни спрощеної процедури вирішення справ із невеликою ціною позову, а також досвід запровадження і здійснення європейської процедури розгляду позовів з невеликою ціною згідно з Регламентом. Зроблено висновок, що в Україні спрощення судочинства в справах із невеликою ціною позову можливе шляхом його здійснення переважно у письмовій формі. Застосування спрощеної процедури має здійснюватись за грошовими вимогами із чітко визначеною максимальною межею «невеликої ціни» позову, за винятком деяких конкретних категорій справ. При цьому максимальний розмір вимог може і має бути диференційованим для цивільних і господарських справ. Спрощене провадження має бути безальтернативним щодо загального позовного провадження. Ця процедура має здійснюватись за активного судового керівництва. Спрощення провадження також може полягати у забезпеченні максимального доступу до правосуддя за рахунок зменшення ставок судового збору та доступного інформування про відповідну судову процедуру.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Комаров, В.
    Вчення про предмет цивільного процесуального права [Текст] / В. Комаров // Право України. - 2017. - № 5. - С. 102-111. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Цивільне процесуальне право
Кл.слова (ненормовані):
предмет цивільного процесуального права -- цивільний процес -- цивільне судочинство -- вніб 2
Анотація: У статті дається нарис процесуальної доктрини щодо вчення про предмет цивільного процесуального права. Доводиться необхідність подальшого переосмислення проблеми предмета цивільного процесуального права, зважаючи на вплив Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини на сферу цивільного судочинства та цивільного процесу загалом як системи інституційних елементів судової влади, несудових органів цивільної юрисдикції та відповідних цивілістичних процедур.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Луспеник, Д.
    Верховенство права - "новий" старий принцип цивільного судочинства: співвідношення із принципом законності [Текст] / Д. Луспеник // Право України. - 2017. - № 8. - С. 9-20. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права -- законність -- цивільне судочинство -- правова визначеність -- право на справедливий судовий розгляд -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена питанням інтегрованого розуміння верховенства права як певного стандарту в аспекті судового тлумачення і правозастосування, що, як наслідок, впливає на ефективність цивільного судочинства. Доведено, що базовими концептами для судді як інтерпретатора закону повинні бути субстантивний елемент верховенства права, який полягає у тому, що під час усієї діяльності суддя повинен виходити із каталогу основоположних прав людини та їх пріоритетності, а також формальний елемент верховенства права, згідно з яким суддя має виходити з принципу законності (у значенні правості законів), принципу пропорційності, принципу правової визначеності та процесуальних гарантій права на справедливий судовий розгляд.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ткачук, О.
    Спрощене провадження - новела цивільного процесу: правова природа, ознаки, процедура [Текст] / О. Ткачук // Право України. - 2017. - № 8. - С. 45-56. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Цивільне процесуальне право
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- види судового провадження -- спрощене провадження -- прискорене провадження -- право на справедливий судовий розгляд -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена порівняльно-правовому аналізу законодавства і правової доктрини природи, системи та типологізації спрощених судових проваджень у цивільному процесі. Доводиться, що введення спрощених проваджень і процедур, з одного боку, - це спосіб забезпечення доступу до правосуддя завдяки зменшенню судових витрат і більш гнучкій процедурі з нижчим ступенем формалізації, а з другого - це спосіб зменшення державних витрат на судову систему та підвищення ефективності судового адміністрування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Морозова, С.
    Окрема ухвала суду: нові підходи до правового регулювання у цивільному судочинстві [Текст] / С. Морозова // Право України. - 2017. - № 8. - С. 65-75. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
окрема ухвала суду -- судове рішення -- цивільне судочинство -- виконання судового рішення -- проект Цивільного процесуального кодексу України -- вніб 2
Анотація: У статті викладено результати вивчення питань правового регулювання окремої ухвали суду у цивільному судочинстві. Наведено короткий історичний огляд запровадження норм про окрему ухвалу суду, проводиться аналіз думок науковців щодо цього виду рішення суду. У порівняльно-правовому аспекті розглядаються зміни у регулюванні окремої ухвали за Цивільним процесуальним кодексом України 1963 р., 2004 р. і за проектом ЦПК України. Основна увага приділяється аналізу принципових новел щодо окремої ухвали суду, запроваджених у Цивільний процесуальний кодекс України в процесі реформування процесуального законодавства. Розглядаються перспективи застосування цих норм судами та іншими правозастосовними органами, викладаються пропозиції з зазначеного питання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Гусаров, К.
    Законодавчі ініціативи змін апеляційного провадження цивільного судочинства: основні новели [Текст] / К. Гусаров // Право України. - 2017. - № 8. - С. 76-82. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Апеляційні суди
Кл.слова (ненормовані):
цивільне судочинство -- апеляційний розгляд -- межі розгляду апеляційної скарги -- повноваження апеляційного суду -- вніб 2
Анотація: У статті розглядаються основні новели апеляційного провадження цивільного судочинства. Вони, зокрема, пропонуються у змісті проекту Закону України від 23 березня 2017 р. № 6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів". Увагу приділено питанням: необхідності вдосконалення строків та порядку апеляційного оскарження; законної сили й остаточності судових рішень; можливої процедури розгляду апеляційної скарги без повідомлення учасників цивільної справи та розгляд вказаного документа після закінчення апеляційного розгляду скарги на рішення, що стало предметом "повторного" розгляду; оновленого кола повноважень апеляційного суду, що пропонуються суб'єктом законодавчої ініціативи у зазначеному законопроекті.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)