Нелін, Олександр.
    До питання про формально-догматичний і становий поділ норм права Київської Русі [Текст] / О. Нелін // Юридична Україна. - 2012. - № 2. - С. 4-8. - Бібліогр. в примітках: с. 8
ББК 67.2(4Укр)
Рубрики: Історія держави і права--Київська Русь, 11-12 ст.
Кл.слова (ненормовані):
правова система -- галузь права -- інститут права -- стани -- спадкування -- право власності
Анотація: У статті на підставі аналізу загальної та спеціальної наукової літератури з’ясовано, що система права Київської Русі мала формально-догматичний і становий поділ норм права.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Вахонєва, Тетяна.
    Поняття й юридична природа авторських прав в Україні [Текст] / Тетяна Вахонєва // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 10. - С. 3-6
ББК 67.304
Рубрики: Україна--Авторське право--Внутрішній зміст
Кл.слова (ненормовані):
інститут права -- власність -- правоволодіння -- правовідносини
Анотація: Досліджуються юридичні ознаки авторських прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сандюк, Наталія.
    Систематизація правових норм, які регулюють арешт морських суден [Текст] / Наталія Сандюк // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Морське право--Арешт судна--Правові інститути--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інститут права -- захід забезпечення
Анотація: Авторка комплексно розглянула, виділила та систематизувала правові інститути, які регулюють арешт морського судна (на підставі законодавства України). Наведено визначення арешту судна за Кодексом торговельного мореплавства України та Міжнародною конвенцією з уніфікації деяких правил щодо накладення арешту на морські судна 1952 року. Наведений перелік морських вимог за КТМУ. Підкреслено, що морські вимоги є низкою договірних та недоговірних цивільно-правових та господарсько-правових зобов’язань, зобов’язань з оплати праці, зобов’язань з оплати зборів. Проаналізовано співвідношення поняття «арешт судна» (на морські вимоги) з поняттями «затримання судна» та «відмова у видачі дозволу на вихід судна з порту». Розглянуто, в якому контексті може застосовуватися словосполучення «арешт судна» та під які правові норми яких правових інститутів та галузей права це підпадає. Підкреслено, що арешт судна є інститутом не лише процесуального права, але й матеріального – як спосіб забезпечення цивільно- або господарсько-правового зобов’язання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)