Заморська, Любов Ігоровна.
    Нормативний зміст сучасного права [Текст] / Л. І. Заморська // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 27-32. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67
Рубрики: Громадянське суспільство--Державо і право
Кл.слова (ненормовані):
право -- нормативність -- норма права -- інституційність права -- об’єктивне право
Анотація: Досліджується нормативна сутність (зміст) сучасного права та її прояв.





    Бояринцева, Марина.
    Поняття та види судових рішень адміністративних судів [Текст] / Марина Бояринцева // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 129-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Судові рішення
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-правовий спір -- адміністративний позов -- інституційність -- судове рішення -- судовий розгляд
Анотація: У статті автором досліджується сутність, види та ознаки судового рішення, що приймаються у порядку адміністративного судочинства. Увага автора зосереджена на характеристиці новел чинного законодавства у сфері адміністративного судочинства. Автором здійснюється класифікація судових рішень, що можуть бути прийняті у порядку адміністративного судочинства. Автором обґрунтовується власне розуміння судового рішення, яке є законним та обґрунтованим актом здійснення правосуддя, що прийнятий у результаті повного, об’єктивного, всебічного й неупередженого аналізу всіх фактичних обставин адміністративної справи відповідно до норм чинного законодавства і визначає безспірне врегулювання юридичного конфлікту з метою задоволення порушених прав людини та публічного інтересу за умови набуття ним законної сили.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Никіфорчук, Жанна Василівна.
    Особливості англомовного релігійного дискурсу для формування компетентності в читанні майбутніх богословів [Текст] / Ж. В. Никіфорчук // Іноземні мови. - 2020. - № 2. - С. 27-31
Рубрики: Вища освіта--Англійська мова--Викладання
Кл.слова (ненормовані):
релігійний дискурс -- інституційність -- богослов
Анотація: Нині спостерігається інтерес до функціонування мови на таких рівнях, що раніше не розглядалися з певних соціально-історичних причин. Релігія як соціальне яіище відрізняється від інших сфер комунікації тим, що вона охоплює сукупність типів поведінки людини, що спрямовані до сфери священного, таємного. В умовах сучасних реалій богослов виконує нові професійні завдання, що ще недавно не входили у коло його компетентностей, інтерпретує соціокультурні феномени, розширює систему орієнтирів професійної діяльності. Для успішної реалізації вимог, які висуваються суспільством до сучасних богословів у їх професійній діяльності, необхідною складовою має бути володіння іноземною мовою. Читання іноземною мовою є комунікативним умінням та засобом спілкування богослова. Визначено поняття "дискурс" і виокремлено чотири групи ознак дискурсу. Окреслено підходи до визначення поняття "релігійний дискурс". Описано модель інституційного дискурсу та його компоненти. Наведено характеристику релігійного дискурсу. Визначено, що віра є ключовим поняттям релігійного дискурсу. Виділено форми реалізації релігійного дискурсу (спілкування в храмі, спілкування в малих групах та безпосереднє інтимне спілкування з Богом), його стратегії (одержання підтримки, очищення душі, заклик навернутися до віри, зміцнення віри, усвідомлення належності до конфесії). Описано систему умовних засобів, котра включає в себе такі лексичні одиниці, як нейтральна, загальнокнижна та церковно-релігійна лексики, а також лексика з газетно-публіцистичним функціонально-стильовим забарвленням. До лексичних засобів релігійного дискурсу належать емоційно-оцінна та архаїчно-піднесена лексики. Зроблено висновок, що граматичними особливостями релігійного дискурсу є книжний характер мовлення, архаїчне стилістичне забарвлення мови та створення експресивного ефекту.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)