Омеляненко, М. О.
    Оцінка зарубіжного досвіду мінімізації рівня боргового навантаження та виходу економіки з боргової кризи [Текст] / М. О. Омеляненко // Економіка та держава. - 2017. - № 11. - С. 94-98 : табл. - Бібліогр. с. 98 (6 назв)
Рубрики: Державні борги--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті проведено дослідження процесів виходу з боргової кризи та зменшення надмірного рівня боргового навантаження економік різного рівня розвитку. Автором проаналізовано найефективніші шляхи подолання боргової кризи, використовувані провідними економічними системами, як-от: фінансова репресія, пролонгація державної заборгованості, реструктуризація, використання жорстких методів бюджетних обмежень тощо. Виявлено особливості застосування граничних індикаторів боргової стійкості в країнах з різним рівнем економічного розвитку. В процесі дослідження виявлено, що позитивним фактором для забезпечення фінансової та боргової безпеки держави є низький рівень короткострокового боргу. Розкрито сутність поняття "фінансова репресія" та розглянуто дію її важелів на прикладі виходу з боргової кризи такої країни, як Японія. На фоні успішного зменшення рівня боргового навантаження розвиненими країнами проведено також аналіз боргової політики Греції, яка впродовж останніх восьми років, отримуючи постійну фінансову підтримку країн Євросоюзу, нарощує борги. Також у процесі написання виявлено принципові відмінності у використанні методів боргового регулювання та їх впливу на перебіг макроекономічних процесів у країнах з різним рівнем економічного розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Андрющенко, К. А.
    Забутий дефолт США: досвід для застосування в Україні [Текст] / Андрющенко К.А., В. П. Ковтун // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 9. - С. 16-22. - Бібліогр.: с. 21-22 (9 назв)
Рубрики: Державні борги--Зарубіжний досвід
Анотація: Базуючись на позитивному міжнародному досвіді застосування процедури дефолту та відмови від золотого стандарту, в статті обґрунтована доцільність застосування такої процедури в Україні, що забезпечить створення передумов для фінансової стабілізації та економічного зростання країни. В статті окреслені позитивні аспекти застосування процедури дефолту як ефективного механізму реформування економіки країни. Під дефолтом запропоновано розуміти фактичну неспроможність країни-позичальника відповідати за своїми борговими зобов'язаннями.


Дод.точки доступу:
Ковтун, В.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)