Реут, А. Г.
    Еволюція житлових умов під впливом соціальних змін [Текст] / А. Г. Реут // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 174-185. - Бібліогр.: с. 184-185 (11 назв)
Рубрики: Населення--Якість життя
   Житло--Стандарти

Анотація: Досліджено взаємозв'язок соціальних процесів і житлових умов як однієї зі складових рівня та якості життя населення. Виявлено, що серед усього різноманіття соціальних взаємодій лише ті, в ході яких відбувається трансформація світогляду людини та модифікуються її потреби (в т. ч. щодо житла), є визначальними в частині розвитку житла. Проаналізовано трансформацію кількісних та якісних характеристик житла, формування стандартів житлових умов під дією таких основоположних соціальних процесів як соціалізація, структурні зміни в соціальних групах, мобільність, а також одного із найбільш значущих у житті сучасного суспільства - урбанізації. Встановлено, що усі обрані для дослідження соціальні процеси мали вагомий вплив на формування різних аспектів житлових умов, але в різні періоди розвитку людства вагомість їхнього впливу була різною. В ході дослідження визначено, що на формування сучасних стандартів житлових умов та їх подальший розвиток суттєво впливають стратифікація, соціальна мобільність та урбанізація. Запропоновано в рамках вирішення житлового питання в Україні та побудови дієвої державної житлової політики враховувати соціальні процеси в країні як певний орієнтир суспільного розвитку шляхом забезпечення гідних умов життя населення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ярчук, А.
    Продуктивність праці як фактор впливу на якість життя населення України [Текст] / А. Ярчук // Україна: аспекти праці. - 2018. - № 1. - С. 16-21. - Бібліогр.: с. 21 (12 назв)
Рубрики: Населення--Якість життя
   Продуктивність праці

Анотація: Стаття присвячена порівнячьному аналізу динаміки показників суспільної продуктивності праці та характеристик базових аспектів якості життя населення України. Зокрема, проведений аналіз виявив, що темпи зростання фонду оплати праці найманих працівників в українській економіці за 2010-2016 рр. суттєво відстають від темпів зростання продуктивності праці. Це ознака того, що потенціал, створюваний приростом продуктивності, не повною мірою використовується для поліпшення такого аспекту якості життя населення, як доступ до гідно оточуваної праці. Другою з темпами зростання продуктивності порівнювалась динаміка характеристик ресурсного забезпечення і результативності функціонування. Виявлено також, що темпи поліпшення і ресурсного забезпечення сфери охорони здоров'я України і цільового показника функціонування цієї галузі (середньої очікуваної тривалості життя після народження) відстають від темпів зростання продуктивності суспільної праці. Порівняння темпів зростання суспільноїї продуктивності праці з динамікою характеристик ресурсного забезпечення та доступності освіти також продемонструвало, що наявний економічний потенціал далеко не повною мірою був використаний для поліпшення цього аспекту якості життя в період 2010-2016 рр.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)