Боряк, О. О.
    "Там живуть такі, як я.": сільське кладовище як простір потойбічного життя : за матеріалами польових досліджень Полісся / О. О. Боряк // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 4. - С. 76-88. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Цвинтарі--Полісся
   Похоронні обряди--Українці--Полісся

Анотація: Територія потойбіччя, де мертве тіло продовжувало своє «існування», виділялася окремо й обмежувалася територією кладовища. Тому кладовище сприймалося громадою як зона, на якій мешкають померлі за людськими законами співжиття. Поведінка тих, хто готував тіло до погребіння, підпорядковувалася низці заборон та регламентацій. Усі вони були спрямовані на створення необхідних умов «життя» в «іншому» світі. Серед них, зокрема, піклування про повсякденний одяг і взуття, лаштування зручної погребальної ями-хатки, так само як клопіт про збереження здатності мерців бачити та рухатися. Усе це гарантувало подальше безпечне співіснування двох світів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Боряк, О. О.
    Етнокультурні взаємодії в умовах українсько-білоруського пограниччя [Текст] : на матеріалах поховально-поминальної обрядовості Чернігівського Полісся / О. О. Боряк // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 43-53. - Бібліографія в приміт.
ББК 63.5
Рубрики: Похоронні обряди--Українці--Полісся
Кл.слова (ненормовані):
Поховально-поминальна обрядовість -- Етнічна гомогенізація -- Культурна взаємодія
Анотація: На прикладі обрядових дій поховально-поминалного циклу, характерних для Західного й Центрального Полісся і Чернігівського Полісся зокрема, виявлено риси етнічної гомогенізації та нівелювання проміжних зон, а також ознаки локальної специфіки відповідних обрядів у зоні білорусько-українського пограниччя


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)