Поводження з відходами: ризики для здоров'я людини та довкілля [Текст] / Л. Повякель [та ін.] // Екологічний вісник. - 2019. - № 3. - С. 25-27. - Бібліогр. с. 27 (5 назв)
Рубрики: Довкілля--Антропогенні проблеми
   Комунально-побутові відходи--Утилізація

   Промислові відходи--Управління

Анотація: Насьогодні проблема управління відходами є однією з пріоритетних. В основі сучасної політики поводження з відходами лежить концепція ієрархії поводження з відходами, яка передбачає класифікацію відповідних управлінських рішень з метою мінімізації негативного впливу на довкілля. Обсяги відходів споживання (побутові відходи - товари і вироби, які відслужили свій термін в побуті) в даний час становлять значну частку, яка постійно збільшується. Вирішення цієї проблеми хвилює всі економічно розвинені країни, оскільки на одного мешканця в середньому припадає 200-300 кг відходів на рік, а обсяги твердих побутових відходів щорічно збільшуються на 3-5%. Зменшити навантаження на довкілля шляхом 100% переробки та утилізації відходів - основне завдання у сфері поводження з відходами.


Дод.точки доступу:
Повякель, Людмила ; Сноз, Сергій ; Смердова, Лариса ; Бобильова, Ольга

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Колодійчук, Ірина.
    Методологічні засади формування територіально-збалансованих систем управління відходами [Текст] / І. Колодійчук // Екологічний вісник. - 2019. - № 3. - С. 28-29. - Бібліогр. с. 29 (3 назви)
Рубрики: Довкілля--Антропогенні проблеми
   Комунально-побутові відходи--Утилізація

   Промислові відходи--Управління

Анотація: У статті зазначено необхідність пропагування екологічно безпечних технологій виробництва, запровадження ефективних схем поводження з відходами, створення законодавчого поля для адміністративного впливу і сервісного забезпечення всіх учасників соціально-економічних відносин. Принцип сталого розвитку передбачає врахування потреб майбутніх поколінь та збереження сприятливих умов їх існування. Для забезпечення сталого розвитку ключовим є принцип формування екологічної свідомості людини, що базується як на власній поведінці, так і пропагуванні "екологічної культури" серед оточення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Посмітний, Олександр.
    Яких рішень для організації дієвого ринку управління промисловими відходами потребує Україна? [Текст] / Олександр Посмітний // Екологія підприємства. - 2020. - № 2. - С. 40-46
Рубрики: Промислові відходи--Управління
   Екологія--Промислові відходи--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Державний класифікатор відходів -- техногенні родовища корисних копалин -- Директива 1999/31/ЄС -- Директива 2006/21/ЄС -- Директива 2008/98/ЄС -- родовища корисних копалин
Анотація: Площа території України сягає понад 60 млн гектарів. На більш ніж 165 тисячах гектарів розміщені або тимчасово складовані відходи від видобутку корисних копалин, теплоенергетики, хімічної промисловості. На території 1650 м2 розміщено понад 37 млрд тонн відходів промисловості І-ІІІ класу небезпеки, обсяги яких продовжують збільшуватися. У статті надано рішення для організації дієвого ринку управління промисловими відходами.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)