Скрыпник, Е. А.
    Управление ресурсосбережением на промышленных предприятиях [Текст] / Е. А. Скрыпник // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2009. - № 1. - С. 45-53
Рубрики: Ресурсозбереження
   Ресурсозберігаючі технології

Кл.слова (ненормовані):
вніб 6

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Костогрыз, К. П.
    Полые микросферы. Получение, свойства и использование (Обзор) [Текст] / К. П. Костогрыз // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2012. - № 5. - С. 60-70 : табл., рис. - Библиогр. с. 69-70 (43 назв.)
ББК 31
Рубрики: Промислові відходи--Переробка
   Ресурсозберігаючі технології

Анотація: Огляд присвячено порожньотілим мікросферам, що виділяються із золи виносу ТЕС та мікросферам, що виробляються штучно зі скла. Описано можливі способи застосування мікросфер у різних областях промисловості.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Рудыка, В. И.
    Энерго- и ресурсозберегающие технологии в проектах ГП "Гипрококс" [Текст] / В. И. Рудыка // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 1. - С. 4-10 : фото. - Библиогр. с. 9-10 (11 назв.)
Рубрики: Енергетика--Тверде паливо
   Ресурсозберігаючі технології

Анотація: Представлено досвід роботи ДП "ГІПРОКОКС" щодо впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення енергоефективності при розробці науково-технічної документації для будівництва нових та реконструкції діючих коксохімічних підприємств. Використано системний підхід до енергозбереження. Описано основні напрямки з енергозбереження в коксохімічному виробництві: енергозберігаючі заходи при випуску основної продукції - коксу та хімічних продуктів коксування; впровадження технології трамбування вугільної шихти спільно з сухим гасінням коксу. Розглянуто актуальне питання термохімічної переробки низькосортного кам'яного вугілля, бурого вугілля та іншої низькосортної вуглевмісної сировини на моторні палива та інші технологічні продукти.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Сорока, Б. С.
    Экономия природного газа при его замене технологическими газами для отопления средне- и высокотемпературных печей. 1. Влияние характеристик низкокалорийных газов на расход топлива в печах [Текст] / Б. С. Сорока, Н. В. Воробьев, А. И. Бершадский // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 1. - С. 11-22 : табл., рис. - Библиогр. с. 19-20, 22 (21 назв.)
Рубрики: Ресурсозберігаючі технології
   Доменні печі--Палива

Анотація: Наведено класифікацію газових палив у відповідності з критеріями Eurostat. До категорії газових палив належать природний газ (NG) та вторинні вироблені чи утилізовані гази: доменний газ (BFG), коксовий газ (COG), а також гази, що виробляються на газових заводах. Останні згадані гази об'єднані в групу, пойменовану "технологічними газами" (process gases - PG). Виконано чисельний термодинамічний аналіз ефективності використання технологічних газів та їхніх сумішей в промислових печах з використанням рівняння ідеального газу. З єдиних ентальпійних позицій визначено основні теплотехнічні характеристики палив: теоретичні температури горіння та теплоти згоряння - в залежності від складу суміші доменного газу з природним та коксовим. Запропоновано спосіб визначення витрат палива в рамках авторської (Сорока Б.С.) методології заміщення палив, що враховує 1-й та 2-й початок термодинаміки. За умови збереження потоку корисно сприйнятої повної ентальпії та врахування відповідного ККД використання палива виконано аналіз можливостей економії чи виникнення перевитрат природного газу (NG), а також потоку теплоти згоряння природного газу в залежності від вмісту доменного газу в сумішах NG + BFG при заміні NG технологічними газами. Встановлено, що із збільшенням долі доменного газу в суміші з природним економія природного газу зростає, однак значно збільшуються перевитрати наявної теплової енергії суміші паливо : окислювач, зумовленої більш низькою теоретичною температурою та теплотою згоряння доменного газу у порівнянні з випадком використання чистого природного газу. Виконано аналіз економії палива за рахунок утилізації теплоти продуктів згоряння (викидних газів з печі), що реалізується шляхом підігріву компонентів горіння: повітря-окислювача чи доменного газу. Із збільшенням долі доменного газу в суміші з природним підвищується роль підігріву палива NG + BFG стосовно впливу підігріву повітря на економію палива. Порівняно необхідні потоки наявної теплоти газоповітряних сумішей з урахуванням теплоти підігріву компонентів горіння (25, 250 та 400 °С). Дослідження проведені для двох температур печі: 800 та 1000 °С. Здійснено розрахунки заміни природного газу коксодоменною сумішшю з позицій оцінки зміни наявної теплоти вихідної суміші та теплоти згоряння порівняно з такими при використанні чистого природного газу. ??


Дод.точки доступу:
Воробьев, Н.В.; Бершадский, А.И.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)