Ільїч, Л. М.
    Основні причини українського безробіття та неучасті громадян у ринку праці [Текст] / Л. М. Ільїч // Формування ринкових відносин в Україні. - 2012. - № 4. - С. 204-211 : рис. - Бібліогр.: с. 211
Рубрики: Соціально-трудові відносини
Кл.слова (ненормовані):
ринок праці -- зайнятість -- економічна активність населення

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Ендогенні та екзогенні детермінанти структурних трансформацій ринку праці на сучасному етапі його розвитку [Текст] / Л. М. Ільїч // Регіональна економіка. - 2013. - № 4. - С. 61-70. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4Укр)
Рубрики: Економіка праці--Ринок праці--Зайнятість населення
   Економіка праці--Людський капітал--Україна

Кл.слова (ненормовані):
індустріальна та постіндустріальна економіка -- структурна трансформація -- детермінанти структурних трансформацій
Анотація: Розглянуто теоретичні аспекти аналізу трансформації ринку праці. Досліджено взаємовплив чинників зовнішнього та внутрішнього порядку, які зумовлюють структурні трансформації ринку праці, та запропоновано заходи щодо запобігання їхнім негативним проявам.





    Ільїч, Л. М.
    Сучасні технології профілювання безробітного населення та можливості їхнього застосування в Україні [] / Л. М. Ільїч, Н. С. Якимова // Економіка та держава. - 2015. - № 8. - С. 82-86. - Бібліогр. с.86 (9 назв)
ББК 65.9(4УКР)24
Рубрики: Безробіття--Профілювання--Україна


Дод.точки доступу:
Якимова, Н.С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Узгодження кваліфікацій з урахуванням потреб ринку праці: проблеми та шляхи розв'язання [Текст] / Л. М. Ільїч // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 3. - С. 173-184. - Бібліогр.: с. 183-184.
УДК
ББК 65.9(4УКР)240
Рубрики: Трудові ресурси--Україна
   Зайнятість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
пропозиція -- попит -- надмірна освіченість -- дефіцит кваліфікацій -- дисбаланс


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Напрями активізації соціального діалогу в сфері прогнозування кваліфікацій [Текст] / Л. М. Ільїч // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 115-129 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Ринок праці --Зайнятість--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
соціальний діалог -- робоча сила -- кваліфікація -- пропозиція -- попит -- дисбаланс
Анотація: В умовах трансформації структури зайнятості проблеми узгодження кваліфікацій робочої сили з потребами наявних, новостворених та перспективних робочих місць набувають першочергового значення. На прикладі 12 країн-членів ЄС досліджено механізми взаємодії соціальних партнерів у напрямі прогнозування кваліфікованої робочої сили. Визначено проблеми узгодження прогнозування кваліфікацій із потребами ринку праці в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Взаємодія ринків праці та освіти: сутність, характерні риси та модель функціонування [Текст] / Л. М. Ільїч // Економіка та держава. - 2017. - № 4. - С. 69-74. - Бібліогр. с. 74 (9 назв)
Рубрики: Ринок праці--Освітньо-професійні відносини
Анотація: Статтю присвячено вивченню природи взаємодії ринків праці та освіти. На базі розкриття основних тенденцій розвитку обох ринків та відмінностей у їхньому функціонуванні, визначено передумови взаємодії між ними, характерні риси, мету, інструменти та форми кооперації між основними стейкхолдерами. Взаємодія ринків праці та освіти визначається автором як технологія узгодження поведінки всіх суб'єктів ринкових відносин у процесі якої досягається збалансування попиту та пропозиції на кваліфіковану робочу силу, створюються якісні передумови для відтворення людського капіталу та забезпечується стійке соціально-економічне зростання. З урахуванням суб'єктно-об'єктних зв'язків та рівнів на яких можлива реалізація взаємодія ринків праці та освіти у роботі запропоновано пріоритетні напрями її реалізації та критерії оцінки ефективності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Семів, Л. К.
    Структурні зрушення національного ринку праці: від теорії до практики [Текст] : [рецензія] / Л. К. Семів // Регіональна економіка. - 2018. - № 1. - С. 154-156
Рец. на кн. : Ільїч Л. М. Структурні трансформації транзитного ринку праці України / Л. М. Ільїч. - Київ : Алерта, 2017. - 608 с.

Рубрики: Рецензії--Економічні науки--Україна
Анотація: Монографія Л.М. Ільїна "Структурні трансформації транзитного ринку праці України" має достатньо науково -теоретичну базу і грунтується на репрезентативному обсязі фактичного матеріалу, що забезпечує об'єктивність і достовірність отриманих результатів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Модернізація системи професійної орієнтації: досвід країн Скандинавії та Балтії [Текст] / Л. М. Ільїч // Економіка та держава. - 2019. - № 7. - С. 4-12 : табл. - Бібліогр. с. 11-12 (30 назв)
Рубрики: Професійна освіта--Зарубіжний досвід
Анотація: Сучасна молодь професійні устремління, успішну побудову кар'єри та отримання бажаного соціального статусу переважно пов'язує з вищою освітою. Водночас національний ринок праці характеризується високими показниками надмірної освіченості робочої сили, які щороку зростають. Це означає, що країна володіє значним потенціалом робочої сили, яка працює на робочих місцях, що не вимагають високої кваліфікації. За таких умов побудова ефективної системи професійної орієнтації має стати стратегічною ціллю на шляху до забезпечення сталого економічного розвитку. Метою статті є дослідження специфіки систем професійної орієнтації країн Скандинавії та Балтії, виокремлення інноваційних методів і соціальних інститутів, здатних модернізувати національну систему професійної орієнтації.Проаналізовано досвід модернізації систем професійної орієнтації Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії, Естонії, Латвії та Литви. Встановлено, що в більшості країн система професійної орієнтації є частиною концепції неперервної освіти. Виявлено, що модернізація систем професійної освіти досліджуваних країн відбувалася з урахуванням норм та стандартів якості Європейського Союзу і супроводжувалася залученням до обговорення перспективних змін широкого кола зацікавлених сторін у сферах праці та освіти (представників міністерств та відомств, керівників освітніх закладів, асоціацій і об'єднань освітян, роботодавців, профспілок тощо). Досліджено механізми формування та реалізації політики професійної орієнтації. Виявлено, що спільною рисою для країн Скандинавії та Балтії є провідна роль держави у формуванні політики професійної орієнтації та забезпечення нормативної, організаційної, фінансової, інфраструктурної і кадрової підтримки реалізації відповідної політики. Висвітлено інноваційні підходи у наданні профорієнтаційних послуг, зокрема, психологічна діагностика професійних здатностей особистості, індивідуальні та сімейні консультації кар'єрних радників, а також широкий спектр інформаційних та консалтинговиїх онлайн-послуг, які надаються як державними, так і недержавними структурами. З урахуванням досвіду країн Скандинавії та Балтії визначено шляхи підвищення ефективності національної системи професійної орієнтації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Методика оцінювання конкурентоспроможності робочої сили [Текст] / Л. М. Ільїч, М. О. Кримова // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 165-177
Рубрики: Ринок праці
Анотація: Мета роботи полягала у розробці авторської комплексної методики оцінювання конкурентоспроможності робочої сили на рівні регіонів. Запропонована методика побудована з урахуванням принципів достовірності, обґрунтованості, надійності, послідовності у часі та імплементації. Процес оцінювання здійснюється в чотири етапи та враховує об'єктивні і суб'єктивні (отримані в ході експертного опитування) показники. Перший етап базується на дослідженні змісту категорії "конкурентоспроможність робочої сили" та визначенні комплексу чинників, що впливають на процеси її формування та реалізації. Чинники впливу систематизовано за змістовними та цільовими ознаками, що уможливило виокремлення груп оціночних показників. Другий етап методики передбачає формування інформаційної бази, перевірку достовірності та оцінювання інтегральних індексів конкурентоспроможності робочої сили регіонів з урахуванням ваги впливу комплексних індикаторів оцінки на підсумковий. Третій етап охоплює аналіз розрахунків регіональних відмінностей за рівнем розвитку комплексних показників, проведення ранжування та групування регіонів, як за рівнями конкурентоспроможності робочої сили, так і за субіндексами її компонентів (демографічного, освітньо-професійного, економічного, кон'юнктурного, технологічного та інфраструктурного) з подальшим картографуванням отриманих результатів. Четвертий етап передбачає доопрацювання результатів аналізу, визначення чинників, що перешкоджають реалізації конкурентоспроможності робочої сили та стримують її нарощування, а також послідовну розробку практичних рекомендацій, спрямованих на посилення ефективності процесів її формування та реалізації. Особливістю розробленої методики є циклічність процесу оцінювання, що розширює можливості для впровадження моніторингових досліджень у цій сфері та посилює аргументованість управлінських рішень, пов'язаних з формуванням та реалізацією конкурентоспроможності робочої сили регіону.


Дод.точки доступу:
Кримова, М.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ільїч, Л. М.
    Статистичне моделювання освітньо-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці [Текст] / Л. М. Ільїч, В. Г. Саріогло // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 42-57. - Бібліогр. с. 56-57 (14 назв)
Рубрики: Ринок праці
   Освітньо-кваліфікаційні рівні--Кваліфіковані робітники

Анотація: Існування суттєвих відмінностей у масштабах попиту та пропозиції кваліфікованої робочої сили на ринку праці зумовлює можливість одночасної наявності дефіциту працівників конкретних професій та / або кваліфікацій і надлишкової пропозиції працівників із неактуальними професійно-кваліфікаційними характеристиками. Така ситуація знижує ефективність зайнятості населення, стримує зростання продуктивності праці, веде до зниження темпів виробництва та свідчить про в цілому низьку (не релевантну) якість робочої сили. У цьому контексті освітньо-кваліфікаційний дисбаланс є серйозним стримувальним чинником ефективності національної економіки, оскільки мова йде про неузгодженість компетенцій робочої сили з потребами робочих місць, про надлишкову (недостатню) освіченість працівника, що характеризується наявністю надлишку (нестачі) рівня спеціальних знань для виконання певного виду робіт. На основі вивчення провідних європейських практик вимірювання освітньо-кваліфікаційних дисбалансів і з урахуванням наявної в Україні інформаційної бази запропоновано методологічні підходи до оцінки вертикальної та горизонтальної невідповідності кваліфікацій із використанням методів статистичного моделювання, що дає змогу визначати рівень невідповідності освітньо-кваліфікаційних характеристик робочої сили за освітою та зайнятістю залежно від її основних характеристик – віку, статі, типу місцевості проживання, виду економічної діяльності, досліджувати стан, тенденції й закономірності у процесах збалансування попиту та пропозиції праці. Побудовано статистичні моделі взаємозв’язку для індексів вертикальної та горизонтальної невідповідності. Досліджено тенденції змін вертикальної та горизонтальної невідповідностей та виявлено їхні розбіжності й основні особливості розвитку. На підставі виконаних розрахунків оцінено індекси вертикальної та горизонтальної невідповідностей за секторами та видами економічної діяльності у часі, визначено причини, що зумовили їх різноспрямовані тенденції розвитку. Отримані результати можуть слугувати інформаційною базою для обґрунтовування секторальних пріоритетів щодо забезпечення гнучкості національної системи освіти та прогресивності структурних змін у зайнятості.


Дод.точки доступу:
Саріогло, В.Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)