Круглий стіл "Реформи в Україні": реальна практика і суспільні очікування [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 23-50. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. Реформи, влада і публічна роль соціології / Євген Головаха. Громадський дискурс як чинник реформування українського суспільства / Анатолій Єрмоленко. Реформи: проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Камо грядеши, Україно, ц ХХІ столітті? / Анатолій Арсеєнко. "Ми прокинулись у новій країні, але не в новому суспільстві" / Ігор Мартинюк. Інституціональна необхідність судової реформи / Олександр Стегній. Щодо реалій і суспільних очікувань від реформ в Україні / Тетяна Петрушина. Оцінки результатів економічних реформ населенням України / Вікторія Смакота. Реформування економіки: чи готове населення України терпіти погіршення добробуту? / Наталія Толстих. Вплив деіндустріалізації на становище робітників України / Віталіна Буткалюк. Е-реформування – позитивний поштовх до перетворень суспільства / Наталія Бойко. Помісна церква в Україні / Ольга Максименко. Реформи і соціологія / Ірина Бекешкіна.
Рубрики: Реформи--Практика--Соціальні очікування--Круглий стіл--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Арсеєнко, Анатолій.
    Реформи під егідою МВФ в Україні: бійтеся данайців, що приносять дари / Анатолій Арсеєнко, Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 169-186 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна--Міжнародний валютний фонд--Співпраця--Негативні наслідки
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- нерівність -- становище начелення
Анотація: Статтю присвячено дослідженню з позицій економічної та історичної соціології структури, змісту й політичної спрямованості діяльності Міжнародного валютного особливо в країнах "третього" світу і з "перехідною" економікою після демонтажу соціалізму в країнах Східної Європи та СРСР і руйнування світової соціалістичної системи. На основі аналізу іноземної й вітчизняної літератури та емпіричних даних автори доводять неспроможність радикальних економічних реформ під егідою МВФ в Україні, які призвели до витіснення її на узбіччя периферійного капіталізму в ролі сировинного придатку країн "золотого мільярда" планети. Зростання негативного ставлення -Тгромадян України до співпраці з МВФ свідчить про поступове усвідомлення безперспективності подальшого розвитку цієї країни в межах глобального неоліберального проекту.


Дод.точки доступу:
Буткалюк, Віталіна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Буткалюк, Віталіна.
    Нерівність за умов економічної глобалізації: емпіричний соціологічний вимір / Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 1. - С. 66-85 : рис., табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобалізація--Економічна глобалізація--Соціально-економічна нерівність--Дослідження громадської думки--Україна--США
Кл.слова (ненормовані):
соціальна справедливість -- неолібералізм
Анотація: Статтю присвячено дослідженню стану та динаміки соціально-економічної нерівності в сучасному світі за умов економічної ґлобалізації. На підставі аналізу іноземної та вітчизняної літератури, великого масиву статистичної та соціологічної інформації автор доводить, що здійснення неоліберальних реформ стало ключовим чинником зростання нерівності як на ґлобальному рівні, так і всередині країн, незважаючи на рівень їхнього розвитку. Автор приділяє особливу увагу дослідженню громадської думки у США та Україні стосовно соціальної нерівності, соціальної справедливості та розподілу суспільних благ. Показано, що і в найрозвиненішій капіталістичній країні — США, так і в “перехідній” пострадянській Україні більшість населення критично оцінює чинні системи розподілу суспільних благ і виступає за перехід до більш еґалітарних моделей суспільного розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Буткалюк, Віталіна.
    Нерівність у сфері праці як чинник посилення нестабільності суспільства / Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 180-182. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальні процеси--Соціальна нестабільність--Нерівність у сфері праці
Кл.слова (ненормовані):
заробітна плата топ-чиновників -- соціологічне опитування -- збідніння населення


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Буткалюк, Віталіна.
    Нерівність у сфері праці: ґлобальний вимір [Текст] / Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 75-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні процеси--Соціальна нестабільність--Нерівність у сфері праці
Кл.слова (ненормовані):
неоліберализм -- постфордизм -- праця -- соціально-економічна нерівність -- нерівність трудових доходів
Анотація: Автор вирізняє й характеризує ключові тенденції у функціюванні ринку праці, що cпричиняються до посилення нерівності впродовж останніх десятиліть (зниження частки трудових доходів у національному доході країн, ослаблення зв'язку між підвищенням продуктивності праці та її оплатою, ерозія профспілкового руху і демонтаж держави загального добробуту). Основну увагу приділено вивченню феномену нерівності трудових доходів, його динаміки та форм прояву в сучасному світі, а також визначенню впливу на цей різновид нерівності, з одного боку, індивідуальних характеристик робітників, а з іншого – особливостей галузі економіки, розміру підприємства та рівня соціально-економічного розвитку країни. На підставі дослідження цих процесів автор доходить висновку, що перерозподіл доходів на користь капіталу і висока диференціація їх є квінтесенцією неоліберального капіталізму. Економічне і політичне виснаження національних держав в умовах неоліберальних реформ призвело до низької ресурсності їх, недостатньої ані для проведення широкої соціальної політики й допомоги нужденним, ані для адекватної боротьби із наслідками характерних для капіталізму криз чи якихось форс-мажорних ситуацій, таких як поточна пандемія COVID-19.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)