60.7
Г 37


    Герасименко, Г. В.
    Оцінка впливу соціальних програм на динаміку народжуваності в Україні [Текст] / Г. В. Герасименко // Демографія та соціальна економіка : науково-економічний та суспільно-політичний журнал. - 2010. - N 1 (13). - С. 55 - 62. . - ISSN 2072-9480
ББК 60.7
Рубрики: Демографія--Народження --Україна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Герасименко, Г. В.
    Особливості становища та оцінка потреб жінок - внутрішньопереміщених осіб в Україні [Текст] / Г. В. Герасименко // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 183-194 : табл. - Текст ст. англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Збройні конфлікти--Східна Україна
   Внутрішньо переміщені особи--Соціальний захист

   Жінки--Внутрішньо переміщені особи--Проблеми міграції--Україна

Кл.слова (ненормовані):
гендерно-чутливий підхід -- оцінка потреб
Анотація: Обгрунтовано доцільність застосування гендерно-чутливого підходу до розробки та впровадження заходів політики з підтримки внутрішньо переміщених осіб та сприяння їх адаптації в громадах, що прийняли їх. Представлено деякі загальні рекомендації щодо координації зусиль з вирішення актуальних проблем переміщених жінок.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Герасименко, Г. В.
    Проблеми реагування правоохоронних органів на домашнє насильство крізь призму громадської думки [Текст] / Г. В. Герасименко // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 1. - С. 43-57. - Бібліогр.: с. 55-57 (16 назв)
Рубрики: Правоохоронні органи--Професійна діяльність
   Сімейні насильства

Анотація: Стаття присвячена питанням розбудови належної відповіді правоохоронних органів на виклики, пов'язані з проблемою домашнього насильства в Україні. Метою статті є обґрунтування доцільності впровадження соціологічних інструментів моніторингу й оцінки ефективності роботи правоохоронців із протидії та попередження насильства в сім'ї. Представлено результати спеціального опитування громадян, які зазнали домашнього насильства та зверталися з цього приводу до поліції. Опитування виконано за підтримки Фонду народонаселення ООН та ініціативи МВС України. За підсумками опитування потерпілих, які зверталися до правоохоронних органів, проаналізовано основні форми пережитого насильства, категорії кривдників, обставини звернень до правоохоронців та особливості запобіжних заходів, що були застосовані до порушників. Окремий фокус дослідження пов'язаний із оцінкою рівня задоволеності громадян рішеннями, що були ухвалені поліцією на місці події, в контексті ризиків повторення насильства, наслідків для життя родини, відчуття безпеки членів сім'ї. Оцінювання роботи правоохоронців охоплювало різні аспекти взаємодії з громадянами: своєчасність та ефективність наданої допомоги, прозорість і неупередженість дій правоохоронців, об'єктивність ухваленого рішення та забезпечення належної поінформованості громадян щодо доступних послуг і процедур притягнення кривдників до відповідальності. Окреслено особливості бачення громадянами основних проблем, які можуть виникати у разі звернення до правоохоронних органів у зв'язку з домашнім насильством, та можливих шляхів їх вирішення. Серед першочергових кроків - необхідність застосування суворіших заходів до кривдників, посилення інформаційної роботи з питань попередження насильства та підвищення професійного рівня правоохоронців у контексті поводження з потерпілими. Результати дослідження можуть бути використані для розробки державної політики запобігання домашньому насильству з метою вдосконалення системи соціальних послуг, що надаються постраждалим та їхнім сім'ям.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)