Герасименко, О. О.
    Як подолати паніку ? [Текст] / О. О. Герасименко // Безпека життєдіяльності. - 2011. - № 4. - С. 29.
Рубрики: Охорона життя--Особиста безпека--Охорона здоров'я
Кл.слова (ненормовані):
паніка -- натовп -- страх
Анотація: В статті визначено головну характеристику паніки, а також викладені способи запобігання паніці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Герасименко, О. О.
    Пам'ятайте ! Засмага - це небезпечна краса ! [Текст] / О. О. Герасименко // Безпека життєдіяльності. - 2011. - № 8. - С. 12-13.
Рубрики: Охорона здоров'я населення--Особиста безпеки
Кл.слова (ненормовані):
Засмага, меланін, ультрафіолет, рак шкіри
Анотація: В статті акцентується увага на тому, що засмага це не завжди корисно. Пекучі сонячні промені можуть слугувати причиною значних змін в клітинах шкіри, аж до мутацій, до виникнення злоякісних пухлин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Герасименко, О. О.
    Як уникнути помилок у вихованні дитини / О. О. Герасименко // Безпека життєдіяльності. - 2012. - № 10. - С. 12-13
ББК 74.200
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Порадник батькам
Кл.слова (ненормовані):
виховання
Анотація: Дана стаття про те, як уникнути помилок у вихованні дитини, і які існують темпераменти.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Герасименко, О. О.
    Виховуємо у дітей навички здорового способу життя / О. О. Герасименко // Безпека життєдіяльності. - 2012. - № 11. - С. 13-14
ББК 5
Рубрики: Охорона здоровя населення
Кл.слова (ненормовані):
здоровя, діти
Анотація: Кожна людина має свободу вибору. Кожен сам вирішує, курити чи не курити, зміцнювати своє здоровя фізичними вправами чи рости хирлявим слабаком. Проте правильний вибір може зробити тільки той, хто вже здатний відповідати за свою поведінку, за своє здоровя та за своє майбутнє взагалі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Колот, А. М.
    Соціально-трудовий розвиток в ХХІ столітті: до природи глобальних змін, нових можливостей, обмежень і викликів [Текст] / А. М. Колот, О. О. Герасименко // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 97-125. - Бібліогр. с. 122-125 (28 назв)
Рубрики: Соціально-трудові відносини
   Рівень житття населення

Анотація: Доведено необхідність переосмислення перспектив соціально-трудового розвитку у контексті нової глобалізації (так зване друге і третє роз’єднання) і нової (цифрової, мережевої) економіки, зокрема «вихолощення» останньої. Наведена аргументація щодо нових можливостей, які відкриває для людини праці нова економіка, та обмежень і загроз, зумовлених великомасштабними різновекторними змінами сьогодення. Обґрунтована необхідність зміни теоретичного, філософського розуміння дійсності – дійсності і техніко-технологічної, і економічної, і соціально-трудової. Автори намагались зазирнути у майбутнє світу праці. Основний концепт, що його обстоюють автори, полягає у тому, що інформаційно-комунікаційні, цифрові та інші проривні технології «Індустрії 4.0» обумовлюють утвердження як нового формату глобалізації та глобального суспільного поділу праці, так і нової платформи соціально-трудового розвитку. У більш узагальненому трактуванні мета статті – упорядкувати наявні та сформувати сучасні уявлення щодо природи трансформацій і трендів розвитку світу праці за умов настання чергових етапів глобалізації та формування нової економіки. Розкрито сутність феноменів сьогодення, які обумовлюють розбудову нової платформи соціально-трудового розвитку у перших десятиліттях ХХІ ст. В авторській ментальній моделі сучасного соціально-трудового розвитку домінантами постають глобалізація та нова економіка в їх соціально-трудовому вимірі з огляду на суспільне буття перших десятиліть ХХІ ст. Розвиток процесів глобалізації розглядається як ланцюг так званих роз’єднань у суспільному виробництві в світовому вимірі, що призводять до відділення процесу праці від працівників. Наведено аргументацію зисків і втрат працівників різних кваліфікаційних сегментів від глобалізації та Четвертої промислової революції в частині зайнятості та доходів. Розкрито принципові відмінності «Індустрії 4.0» в плані їх впливу на соціально-трудову сферу. Запропоновано нову теоретичну конструкцію особливостей нової платформи соціально-трудового розвитку за впровадження технологій «Індустрії 4.0» та інституціональних змін, притаманних новій економіці.


Дод.точки доступу:
Герасименко, О.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Колот, А. М.
    Концепція "Праця 4.0": теоретико-прикладні засади формування та розвитку [Текст] / А. М. Колот, О. О. Герасименко // Економіка і прогнозування. - 2020. - № 1. - С. 7-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нова економіка--Нова глобалізація--Соціально-трудовий розвиток--Модель "Праця 4.0"
Анотація: Пропонуються розроблені теоретико-методологічні базису, здатного розкрити взаємозв'язок змін, які відбуваються у навколишніх світах (техніки, технологій, інститутів тощо) з трансформаціями сфери праці та зайнятості у їх нерозривній цілісності, та окреслення нового формату моделі праці та зайнятості, адекватного умовам першої половини ХХІ ст.


Дод.точки доступу:
Герасименко, О. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Колот, А. М.
    Покоління Z і соціально-трудова платформа «Праця 4.0»: імперативи взаємодії [Текст] / А. М. Колот, О. О. Герасименко // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 103-138. - Бібліогр. с. 132-137 (45 назв)
Рубрики: Вікові групи--Покоління Z
   Покоління--Соціально-трудові відносини

Анотація: Дослідження соціально-трудових відносин цифрової доби в контексті теорії поколінь і прикладних аспектів її використання є необхідним для забезпечення стійкості соціально-трудового розвитку і досягнення на цій основі вищого рівня соціальної якості. Брак системних, міждисциплінарних досліджень тих граней і аспектів, що не лише віддзеркалюють, а й пояснюють з наукових позицій односпрямованість і суперечливість взаємодії двох феноменів сучасності — соціально-трудової платформи «Праця 4.0» і «цифрового» покоління (покоління Z) підтверджує актуальність теми статті. Мета дослідження — отримання додаткової аргументації щодо відповідності соці ально-трудової платформи «Праця 4.0» можливостям самореалізації покоління Z, узгодженості розвитку двох суспільно значущих інститутів, що у перспективі має слугувати опрацюванню дорожньої карти соціально-трудового розвитку у взаємозв’язку з поколінними трендами цифрової доби. Принципово новим отриманим результатом є наукова аргументація взаємодії покоління Z і нової соціально-трудової реальності (за авторським концептом — платформа «Праця 4.0»), представлена через призму узгодженості, однонаправленості і протиріч їх розвитку. Автори обстоюють переконання, що платформа «Праця 4.0» відкриває перед молодими (не)дорослими нові можливості, простір для самовираження і самореалізації, водночас породжуючи нові виклики, обмеження та загрози. Доведено, що «Праця 4.0» — інститут, привабливіший і прийнятніший для покоління Z, аніж для інших поколінь, у контексті адаптації до змін, які в координатах нової економіки стають не винятком, а нормою. Методологічну основу дослідження склали системний і міждисциплінарний підходи. Для аргументації відповідей на ряд поставлених авторами статті вченим-трудовикам запитань використано загальнонаукові та спеціальні методи наукових досліджень — теоретичного узагальнення, індукції та дедукції, абстрактно-логічний, історичний і метод класифікації, порівняльного аналізу, логічного обґрунтування, гіпотетичний. Для досягнення поставленої мети розкрито базисні засади теорії поколінь і науково-прикладні аспекти її використання у практиці управління людськими ресурсами. Виокремлено особливості, акцентовано увагу на особистісних, психофізіологічних якостях молодих (не)дорослих покоління Z, які усе більше входять до складу сукупної робочої сили. З наукових позицій обґрунтовано й окреслено розмаїття характеристик платформи «Праця 4.0», які дають уявлення щодо нової соціально-трудової реальності. Здійснено попередні розвідки нових можливостей і викликів, які чекають на представників покоління Z у складі сукупної робочої сили на платформі «Праця 4.0».


Дод.точки доступу:
Герасименко, О.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)