Гостюк, Олена.
    Концепція гідної праці як елемент правової політики держави [Текст] / Олена Гостюк // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 6. - С. 90-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Державна політика--Концепції
Кл.слова (ненормовані):
працівники -- роботодавці -- баланс інтересів -- соціальний діалог
Анотація: У статті висвітлюється концепція гідної праці як елементу правової політики держави. Акцентується увага, що програма гідної праці стоїть на порядку денному всієї міжнародної спільноти і покликана забезпечити міжнародний діалог серед урядів, роботодавців, найманих працівників і всього суспільства. Робиться висновок, що гідна праця є багатогранним поняттям, що охоплює собою політичні, економічні, соціальні та культурні явища, які є передумовою для ефективної і продуктивної праці та сприяють досягненню суспільного, культурного і технічного прогресу з метою соціального захисту працівників, роботодавців та розкриття творчого і професійного потенціалу кожного з них. Держава як суб’єкт, що наділений соціальної владою, займає провідне місце в регулюванні відносин, що виникають у сфері праці, є гарантом реалізації концепції гідної праці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гостюк, Олена.
    Право на працю як суб’єктивне право людини: теоретико-правовий погляд на проблему [Текст] / Олена Гостюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 7. - С. 92-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Право на працю--Реалізація
Кл.слова (ненормовані):
право на працю -- право на роботу -- реалізація права -- свобода праці -- право індивідуального вибору
Анотація: Проаналізовані основні доктринальні підходи щодо категоріальної сутності поняття «право на працю» та з’ясована позиція законодавця у вирішенні даного питання. Проаналізовані рішення Конституційного Суду України в контексті семантики та правової природи права на працю в умовах сучасності. Визначені роль та місце права на працю в системі основних прав людини. З урахуванням аналізу положень законодавства та наукових точок зору з приводу етимології поняття «право на працю» запропоновано авторське визначення відповідної категорії правової дійсності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)