Королюк, Т. О.
    Державне управління кадровим потенціалом у новій економіці [Текст] / Т. О. Королюк // Економіка та держава. - 2017. - № 4. - С. 79-83. - Бібліогр. с. 83 (13 назв)
Рубрики: Трудовий потенціал--Державна політика
Анотація: Обгрунтовано роль кадрового потенціалу в інноваційному розвитку національної економіки та необхідність модернізації державної кадрової політики в Україні, зважаючи на сучасні процеси глобалізації, інформатизації, соціалізації економіки та гуманізації праці. Здійснено міжкраїновий порівняльний аналіз індексів економіки знань та людського розвитку, на основі чого зроблено висновки про необхідність створення умов задля примноження та капіталізації знань, що визначають конкурентоспроможність та інноваційний вектор розвитку. Інвестиції в освіту, охорону здоров'я, культурний та фізичний розвиток визначено як пріоритетні напрями видатків зведеного бюджету у стимулюванні розвитку кадрового потенціалу. Звернено увагу, що на сьогодні пасивна державна кадрова політика не відповідає сучасним глобалізаційним викликам та стратегії інноваційного розвитку. Визначено, що основою державної кадрової політики в Україні повинен стати людиноцентричний підхід, згідно з яким людина та її розвиток виступає метою та детермінує зміст державної політики.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Королюк, Т. О.
    Роль монетарної політики у забезпеченні національної безпеки України [Текст] / Т. О. Королюк // Економіка та держава. - 2019. - № 6. - С. 36-40 : табл. - Бібліогр.: с. 40
УДК
Рубрики: Національна безпека--Монетарна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
грошово-кредитна політика -- стабільність цін -- валютний курс -- доларизація економіки
Анотація: У статті здійснено аналіз монетарної політики Національного банку у контексті забезпечення економічної та національної безпеки. На основі аналізу показників грошово-кредитної безпеки визначено, що основними її загрозами виступають високий рівень доларизації грошової маси, високий рівень використання готівки та вартість кредитних ресурсів, що створює тиск на обмінний курс, звужує кредитну та інвестиційну активність у країні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Королюк, Т. О.
    Теоретико-методологічні засади розробки правил монетарної політики [Текст] / Т. О. Королюк // Економіка та держава. - 2019. - № 11. - С. 39-45 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 44-45 (18 назв)
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Україна
Анотація: Досліджено генезис правил монетарної політики, їх переваги та обмеження у прийнятті управлінських рішень центрального банку. Виокремлено переваги та недоліки правила Тейлора, а також розглянуто його сучасні модифікації. Визначено етапи розробки правила монетарної політики та чинники, що впливають на ефективність використання. Відзначено, що правила в монетарній політиці України ще не стали звичним інструментом прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано принципи розробки монетарних правил, заважаючи на світовий досвід та інституціональні особливості української економіки: забезпечення фактичного переходу на режим інфляційного таргетування; врахування у математичній моделі правила показника обмінного курсу; уникнення абсолютизації певного правила монетарної політики як "панацеї" від кризових явищ; забезпечення гнучкості у прийнятті управлінських рішень та синергетичного поєднання дискреційних заходів із монетарними правилами в умовах економічних чи політичних шоків; забезпечення відкритого та поступового переходу до використання правил, суспільної довіри до монетарної влади; забезпечення незалежності та прозорості політики НБУ.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)