60.7
Л 38


    Левчук, Н. М.
    Аборти та народжуваність в Україні: "конкуренція" продовжується? [Текст] / Н. М. Левчук, Б. Переллі-Харріс // Демографія та соціальна економіка : науково-економічний та суспільно-політичний журнал. - 2010. - N 2 (14). - С. 64-74. : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2072-9480
ББК 60.7
Рубрики: Демографія--Народження --Україна
   Вагітність--Контрацепція

Кл.слова (ненормовані):
ібв
Анотація: Аналізуються взаємозв`язки між абортами та дітонародженнями в Україні до і після падіння народжуваності до дуже низького рівня.


Дод.точки доступу:
Переллі-Харріс, Б.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Левчук, Н. М.
    Соціальний капітал та здоров'я населення в Україні [Текст] / Н. М. Левчук // Демографія та соціальна економіка. - 2011. - № 1 (15). - С. 47-56 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 51
Рубрики: Соціальна політика--Охорона здоров'я--Україна
Кл.слова (ненормовані):
взаємодопомога -- довіра -- соціальний капітал -- формальні та неформальні соціальні мережі -- соціальна інтеграція
Анотація: У статті аналізуються зв'язки між соціальним капіталом та здоров'ям населення в Україні. На баі даних Європейського соціального обстеження - 2009, автор дає загальну характеристику стану соціального капіталу в Україні та досліджує вплив індивідуального соціального капіталу на самооцінку стану здоров'я.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Левчук, Н. М.
    Соціальна диференціація смертності населення м. Лебедин під час Голодомору у 1933 році [Текст] / Н. М. Левчук // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 137-149 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.3(4УКР)622
Рубрики: Голодомор (1932-1933 рр.)--Історичні дослідження
   Смертність

   Демографічні проблеми

Кл.слова (ненормовані):
запис акту про смерть -- структура причин смерті -- соціальна диференціація смертності
Анотація: На основі книг реєстрації смертей створена база даних, що містить 641 актований запис про смерть населення м. Лебедин Сумської області. Аналіз структури смертності населення за причинами смерті показав, що частка померлих від причин , які прямо або опосередковано пов'язані із голодом, досягає 73, 7% від загальної кількості смертей у м. Лебедин у другому півріччі 1933 року. Найвища частка померлихвід розладів харчування та порушень обміну речовин, які безпосередьо спричинені довготривалим голодом, спостерігається для чорноробів, найнижча - для службовців.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Рудницький, О. П.
    Демографія штучно викликаної людської катастрофи: масовий голод 1932-1933 рр. в Україні [Текст] / О. П. Рудницький, Н. М. Левчук [та ін.] // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 2. - С. 11-30 : табл.
ББК 63.3(4УКР)622
Рубрики: Голодомор в Україні 1932-1933 рр.
Кл.слова (ненормовані):
смертність -- дефіцит народжень -- перепис населення -- корекція числа народжених -- корекція числа смертей -- природний рух населення
Анотація: Уперше проведено оцінку демографічних наслідків Голодомору окремо для міського й сільського населення України, яка доводить, що не лише сільські, а й міські жителі зазнали відчутних втрат. Загальні демографічні втрати України внаслідок голоду 1932-1934 рр. становлять 4, 5 млн, у тому числі 3, 9 млн через надсмертність і 0, 6 млн втрачених народжень.


Дод.точки доступу:
Левчук, Н. М.; Воловина, О.; Шевчук, П. Є.; Ковбасюк, А. Б.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Демографія штучно викликаної людської катастрофи: масовий голод 1932-1933 рр. в Україні [Текст] / О. П. Рудницький [та ін.] // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 3. - С. 43-63 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. - Поч. в №2.
УДК
Рубрики: Демографічні процеси--Україна
   Голодомор (1932-1933 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
голод -- міське населення -- сільське населення -- дефіцит народжень -- надлишок смертей
Анотація: Ця стаття є завершенням перекладу англомовної статті, в ній вперше проведено оцінку демографічних наслідків Голодомору окремо для міського й сільського населення України. Загальні демографічні втрати України внаслідок нього становлять 4,5 млн.


Дод.точки доступу:
Рудницький, О. П.; Левчук, Н. М.; Воловина, О.; Шевчук, П. Є.; Ковбасюк, А. Б.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Изменения сезонного паттерна рождаемости в Украине в 1960-2009 гг. [Текст] / А. П. Чуприков [та ін.] // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 3. - С. 87-98 : табл., рис. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Народжуваність--Наукові дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сезонність -- соціально-демографічні фактори
Анотація: Сезонность рождаемости была неоднократно выявлена в популяциях многих стран. Изменения её паттерна связывают с различными средовыми и социально-демографическими факторами.


Дод.точки доступу:
Чуприков, А. П.; Мехова, Л. В.; Вайсерман, А. М.; Левчук, Н. М.; Гальчин, Е. С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Воловина, О.
    Регіональні відмінності втрат від голоду 1932-1934 рр. в Україні [Текст] / О. Воловина, С.М. Плохій, Н.М. Левчук, О.П. Рудницький и др // Український історичний журнал. - 2017. - № 2. - С. 76-116
Рубрики: Історія України--Голодомор в Україні
Анотація: Представлено оцінку щорічних прямих втрат (втрати через надсмертність) міського і сільського населення від голоду 1932-1934 рр. у регіональному розрізі в межах радянської України. Проведено кількісний аналіз окремих показників антирадянського опогу й репресій проти селянства в 1932 р. та досліджено вплив економічних та історико-політичних факторів на прямі втрати населення в 1933 р.


Дод.точки доступу:
Плохій, С.М.; Левчук, Н.М.; Рудницький , О.П.; Ковбасюк, А.Б.; Шевчук, П.Є.

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)





    Левчук, Н. М.
    Здоров’я і тривалість життя в Україні у контексті формування передумов інноваційної зайнятості [Текст] / Н. М. Левчук // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 1. - С. 54-65. - Бібліогр. с. 64-65 (17 назв)
Рубрики: Здоров'я населення
Анотація: Стаття присвячена дослідженню здоров’я і тривалості життя в Україні у контексті формування передумов інноваційної зайнятості населення. Аналіз самооцінки стану здоров’я залежно від характеру праці зайнятих, виконаний на основі результатів соціологічного опитування (World Value survey 2011), виявив чіткі відмінності: особи, зайняті творчою і незалежною працею, мають кращі суб’єктивні показники стану здоров’я.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Левчук, Н. М.
    Міжрегіональні відмінності у тривалості життя в Україні: основні тенденції та зміни [Текст] / Н. М. Левчук, Л. В. Лущик // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 26-40. - Бібліогр. с. 38-40 (14 назв). -
Рубрики: Населення України--Тривалість життя
Анотація: Метою даної статті є виявлення основних тенденцій у регіональній динаміці тривалості життя та оцінка ступеня її міжрегіональних відмінностей в Україні протягом 1990–2017 років. На основі обчислених показників регіонального розкиду тривалості життя (dispersion measure of mortality) дано кількісну оцінку міжрегіональної диференціації у тривалості життя в Україні та встановлено періоди конвергенції й дивергенції регіональних показників дожиття населення за досліджуваний період, а також відмінності за статтю. Зокрема, виявлено зворотній зв’язок між показниками регіонального розкиду та загальною динамікою тривалості життя. У періоди стабілізації та підвищення тривалості життя відбувалось зближення регіональних показників і спостерігалась конвергенція регіональних трендів, у періоди падіння – суттєве посилення регіональних відмінностей та дивергенція показників. Області України розрізняються між собою значно більше за тривалістю життя чоловіків, аніж жінок, однак після 2008 року спостерігається тенденція до зменшення відмінностей за статтю. Отримало подальший розвиток дослідження регіонального градієнту у розподілі тривалості життя в Україні. За допомогою побудованих карт виявлено ознаки перегрупування областей за рівнем тривалості життя у сучасний період порівняно з 1990-ми роками. Нині області України можна згрупувати у чотири великі групи: 1) Захід із відносно високою тривалістю життя; 2) Центр-Схід із підвищеною (відносно середньої) тривалістю життя (за винятком Кіровоградщини); 3) Північ і 4) Південь із найгіршими показниками дожиття населення. Установлено тенденцію до певного «розмивання» традиційного градієнту підвищення смертності населення у напрямі із заходу на схід країни та формування більшої асиметричності у регіональному розподілі тривалості життя в Україні. Обґрунтовано перспективи подальших досліджень у цій сфері, які стосуються, насамперед, оцінки факторів, що могли б пояснити виявлені регіональні зрушення у тривалості життя.


Дод.точки доступу:
Лущик, Л.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Левчук, Н. М.
    Нерівність у порядку вимирання й дожиття умовних поколінь в Україні [Текст] / Н. М. Левчук, Л. В. Лущик // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 52-64
Рубрики: Населення--Смертність--Україна
Анотація: Досягнення високих показників тривалості життя у західному світі супроводжується суттєвими змінами у порядку вимирання населення та характеру кривої дожиття. Зокрема, числа тих, хто доживають до певного віку, збільшуються з кожним новим поколінням, унаслідок чого крива дожиття поступово наближається до прямокутної форми, тобто відбувається так званий процес ректангуляціі кривої дожиття та компресія смертності. Проте в Україні ці процеси є малодослідженими. У даній роботі на основі зарубіжного досвіду апробовано й розраховано для України ряд індикаторів, які дали змогу оцінити міру нерівності у порядку вимирання за віком стаціонарного населення, а саме: коефіцієнт Джині, середню різницю у віці смерті індивідів із табличного населення, квартильний розмах у порядку дожиття умовних поколінь. Аналіз зазначених показників виявив: а) загальну тенденцію до послаблення міжіндивідуальної нерівності у порядку дожиття табличного населення після 2000-го року; б) нерівномірніший розподіл доживаючих за віком у періоди нижчої тривалості життя та в регіонах України, де очікувана тривалість життя при народженні є нижчою. Моделювання гіпотетичних варіантів кривої Лоренца і коефіцієнта Джині залежно від різних повікових зрушень у смертності населення показало, що величина даного коефіцієнта найбільш чутлива до змін смертності в працездатному віці і досягає мінімальних значень, коли все більше смертей концентруються навколо середнього віку смерті. Виявлено повікові особливості розподілу життєвого потенціалу, прожитого умовним поколінням за статтю, зокрема вищу нерівномірність у порядку вимирання й дожиття чоловіків порівняно з жінками. Розподіл доживаючих за віком та величина квартильного розмаху, обчисленого за даними таблиць смертності й тривалості життя України, свідчить, що 50% із умовного покоління чоловіків вмирає в інтервалі віку між 58 і 79 років (за 21 рік), а у жінок - між 71 і 87 років життя (за 15 років), тобто жінки доживають до старшого віку, але концентрація смертей між першим і третім квартилями стає інтенсивнішою. Це вказує на те, що темпи процесу компресії смертності й ректангуляції кривої дожиття у жінок виражені сильніше, ніж у чоловіків.


Дод.точки доступу:
Лущик, Л.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)