Макеєв, Сергій.
    Концепція інституціонально відтворюваних нерівностей / С. Макеєв, С. Оксамитна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 4. - С. 32-49. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Соціологія--Поняття--Інститут--Тлумачення
Анотація: Обговорюються окремі сучасні тлумачення поняття "інститут", а також вводиться домінантне припущення, яке обмежує варіантність інтерпретації цього поняття.


Дод.точки доступу:
Оксамитна, Світлана

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Макеєв, Сергій.
    Інституційна генерація насильства [Текст] / Сергій Макеєв // Філософська думка. - 2013. - № 2. - С. 60-71. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Соціологія суспільства --Політико-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
інкубус -- легітимація насильства
Анотація: В статті досліджується тема насильства та способів його "приборкання" у просторі приватного та суспільного життя.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Макеєв, Сергій.
    Оґюст Конт: біля витоків соціологічної уяви / Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 2. - С. 184-198
ББК 60.5
Рубрики: Вчені французькі--Конт О.--Діяльність, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Конт, Оґюст (французький філософ, позитивіст ; 1798-1857) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Костенко, Наталія.
    З приводу соціології недовіри [Текст] / Наталія Костенко, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 3. - С. 3-15
ББК 60.5
Рубрики: Соціологія--Функції недовіри--Онтологічний статус--Дослідження
Анотація: Обговорюються джерела і причини поширення недовіри в сучасних суспільствах, а також культурна складова живильного середовища відчуженості громадян та інститутів від загальних завдань.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    Новини часів війни й виборів [Текст] / Наталія Костенко, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 2. - С. 3-23 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Телевізійна публіцистика--Політичні новини--Моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
новини -- телебачення -- війна -- журналістика відданості -- медіа-ландшафт
Анотація: Викладені дані моніторингу політичних новин, який здійснюється Академією української преси та науковцями Інституту соціології НАН України методом кількісного контект-аналізу новинних програм провідних українських телеканалів. Війна на сході країни та перебіг кампанії з виборів президента у травні 2014 р. подаються у новинах у перспективі "журналістики відданості" – зафіксована мономодальність і моновалентність медіа-ландшафту. На відміну від президентських, вибори до Верховної Ради у жовтні 2014 р. підвищили градус політичного життя й увиразнили неоднорідність політичних уподобань громадян. Відтворюється нова сегментація політичного поля України. Новини орієнтуються на лідерів передвиборних перегонів і тих, хто активно створює інформаційні приводи.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Революція: Досвід політичних революцій ХХ - ХХІ сторіччя [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2017. - № 2. - С. 6-53. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Вступне слово / Олег Білий. "Навіщо ми все це робили?": революція і принцип безвідповідальності / Мирослав Попович. Революція і терор / Анатолій Єрмоленко. Революція у неостановому суспільстві: сучасні виклики / Євген Головаха. Соціальні перетворення і революція / Віталій Лях. Революція по-українськи: очікування "кадрового оновлення" / Роман Кобець. Боротьба за армію - армія у борні революції / Михайло Цююрупа. "Меседжі" Української революції 1917-1921 років / Владислав Верстюк. "Не достаточно ли нам говорить о нашей проклятой революции?" / Вадим Скуратівський. революція як Подія / Сергій Макеєв. Революція: оманлива подія / Сергій Пролеєв.
Рубрики: Політичні процеси в Україні--Майдан, 2013 р.
   Революції в Росії--Лютнева 1917 р.

   Політичні процеси--Революції, 20-21 ст.

Анотація: Розмова за круглим столом має на меті розв'язати низку дискусійних питань, присвячених спробі осмислення революційних процесів. Зокрема, особливу увагу спрямовано на осягнення такого явища, як українська Революція Гідності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Макеєв, Сергій.
    Ґлобальний і локальний діалект наративу про нерівність / Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 4. - С. 22-36. - Бібліогр.: с. 35-36
Рубрики: Соціальна стратифікація--Нерівність--Глобальний аспект--Локальний аспект
Анотація: Зміни в соціально-економічному устрої, предметному оточенні та ритмах повсякденного життя соціумів помітно пришвидшилися на зламі століть Зсуви, що мають принципове значення, сталися й у самому механізмі відтворення нерівності, а розширене відтворення розшарування в різних країнах і на різних континентах уже не ставиться під сумнів у соціологіч ній літературі й на форумах учених. Одночасно склалися два основні діалекти в наративахпро нерівність – глобальний і локальний. У першому домінантною відмітною рисою є порівняльні дослідження із використанням достеменно встановлених ознак або їхніх аґреґованих індексів, що претендують на “об’єктивність”. У другому, локальному наративі визнається значимість особливої реальності – суб’єктивно сприйнятої нерівності. У статті розглядається співвідношення цих двох наративів. Пропонуються можливі напрями вивчення стану нерівності в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Макеєв, Сергій.
    Аналіз події: "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта" / Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 2. - С. 11-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Марксизм--"Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта"--Аналіз праці
Кл.слова (ненормовані):
подія -- революція -- театр -- час -- соціальна структура -- класи
Анотація: Відома праця К. Маркса "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта" являє собою аналітичну оцінку події державного перевороту, після якого відбулася реставрація монархічної форми правління у Франції. У статті показано, що Марксове трактування поняття "подія" передує сучасним інтерпретаціям. Автор виокремлює і розглядає три взаємозалежні перспективи побудови тексту: метафоричну, темпоральну, структурну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Ідеологія і утопія. Спадщина марксизму і сучасна політична реальність [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 2. - С. 6-67. - Зміст: Ідеологія і комунікація: Маркс і далі / Євген Бистрицький. Маркс та його утопічна спадщина: висновки для сучасних суспільствознавців / Євген Головаха. Метакритика Марксової критики політичної економії / Анатолій Єрмоленко. Марксизм у контексті філософії підозри, або Чи має марксист підозрювати сам себе? / Вахтанґ Кебуладзе. Марксова критика ідеології та дискурс публічної політики в сучасній Україні / Роман Кобець. Декілька спостережень щодо "дематеріалізації" людини у К. Маркса / Віктор Козловський. "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта": аналітика події / Сергій Макеєв. Доречність марксизму у ХХІ столітті / Сергій Пролеєв. "Чи є в марксизмі витоки Голодомору?" / Вадим Скуратівський. Революційний пророк новітнього типу авторитаризму / Олег Білий.
Рубрики: Філософські вчення--Марксизм
Анотація: Круглий стіл присвячений 200-річчю з дня народження Карла Маркса. На обговорення винесені культурно-політичні імплікації марксизму, співвідношення перарелігійного змісту марксистського вченння і утопії.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл (німецький філософ, економіст ; 1818 - 1883) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Коваліско, Наталія.
    Економіка і соціологія нерівності: емпіричні свідчення ґлобальних тенденцій / Наталія Коваліско, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 3. - С. 5-24. - Бібліогр.: с. 21-24
Рубрики: Соціальна стратифікація--Соціологія нерівності--Економіка нерівності--Вимірювання
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація
Анотація: За останні два десятиліття вимірювання як економічної, так і соціологічної нерівності стало набагато точнішим. Економетрія Глобальної нерівності розробляється великими колективами дослідників на матеріалах уніфікованої офіційної статистики та опитувань домогосподарств із застосуванням дедалі витонченіших методів опрацювання великих масивів інформації. Узагальнювальний висновок полягає в тому, що у 80-ті роки минулого століття стався InequalityTurn – розпочався й досі триває період зростання нерівності як у світі загалом, так і в більшості країн. Відсутні емпіричні дані про те, що поглиблення глобальної економічної нерівності супроводжується наростанням глобальної соціальної нерівності. Взаємозв’язок економічної і соціальної стратифікації краще встановлювати й відстежувати на локальному рівні. Трансінституціональність і транскультурність, як і генералізовані усереднення на глобальному рівні, не належать до актуальної компетенції соціології, адже вона була і залишається наукою про відмінності, неоднорідності, ієрархії, що утворюють ту межу, за якою скасовуються її пізнавальні повноваження.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Коваліско, Наталія.
    Добробут і нерівність у порівняльній перспективі: випадок Польщі та України / Наталія Коваліско, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 1. - С. 32-55 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Порівняльний аналіз--Україна--Польща
Кл.слова (ненормовані):
добробут нації -- добробут громадян -- дохід -- домогосподарство -- соціальна нерівність
Анотація: Соціально-економічні траєкторії руху Польщі та України істотно розходилися з останнього десятиліття минулого століття і досі розходяться. Перша стабільно розвивається, надолужує відставання в якості життя людей від країн Західної Європи. В Україні ж рецесія 1990-х рр. змінилася нестійким зростанням економіки, що переривалося у другій половині 2000-х і в 2010-х рр. Порівняння даних офіційної статистики, обстежень домогосподарств та опитувань населення дає підстави констатувати, що поступальний і стійкий, як у Польщі, перехід від централізованої економіки до ринкової супроводжується помірним поглибленням економічної нерівності. Абнормальний (що відхиляється від “правила Польщі”) перехід призводить до надлишкової концентрації доходів і відтворення корупції як механізму їх перерозподілу між різними категоріями населення, а звідси – до виразнішого розшарування щодо можливостей задоволення вітальних і екзистенційних потреб. Існування масштабної тіньової економічної діяльності та недекларованої роботи підтримує дешевизну українських працівників на внутрішньому і зовнішніх ринках праці й формує стійку субкультуру ухилення від сплати податків.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Круглий стіл "Формування відповідального суспільства: можливості, обмеження, перспективи" / модератор круглого столу Віктор Степаненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 5-52. - Зміст: Що таке соцієтально відповідальне суспільство? / Микола Шульга. Секвестрування економічної нерівності: утопії спів-відповідальності та розподіленої відвовідальності / Сергій Макеєв. Суспільні рухи в сучасному соціально-політичному контексті України / Олена Злобіна. Політична відповідальність органів держави: напрямки дослідження / Олександр Вишняк. Роль держави у формуванні відповідального суспільства / Гульбаршин Чепурко. Специфіка життєвого вибору в нестабільному суспільстві: діалектика свободи та відповідальності / Ігор Мартинюк, Наталя Соболєва. Методологічні проблеми дослідження соціальної відповідальності бізнесу в Україні / Олександр Рахманов. Відповідальність держави / Юрій Сапелкін. Динаміка соціальної відповідальності проросійських та проевропейських зорієнтованих громадян України у 2013-2018 роках / Володимир Резнік. Громадянський волонтерський рух в Україні: соціальна база довіри та підтримки / Любов Бевзенко.
Рубрики: Суспільство--Відповідальне суспільство--Формування
Анотація: 26 березня 2019 р. у конференц-залі Інституту соціології НАН України відбувся круглий стіл, на якому відповідальні виконавці зазначеної вище науково-дослідницької роботи презентували своїм колегам поточні результати власних досліджень в її рамках. Оприлюднено виступи учасників цього круглого столу для ширшого загалу.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор круглого столу.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Макеєв, Сергій.
    До виправдання популізму / Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 1. - С. 159-164. - Круглий стіл “Шанси та ризики для демократії в Україні після виборів 2019 року”
Рубрики: Політична соціологія--Категорії--Популізм--Дослідження


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Коваліско, Наталія.
    Різноманітність і відносна автономність уявлень населення України про соціальну нерівність / Наталія Коваліско, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 33-50 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна стратифікація--Соціальна нерівність--Різноманітність уявлень--Автономність уявлень--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна структура -- соціальна драбина -- клас -- статус
Анотація: У статті обґрунтовується підхід до сприйняття нерівності як до самодостатньої фактичності. На даних, отриманих в опитуванні за модулем «Соціальна нерівність–V» Міжнародного проєкту соціального дослідження (ISSP), показано, що різної категоричності оцінки респондентами нерівності відносяться до двох об'єктів: до країни загалом та до їхньої конкретної життєвої ситуації. Оскільки діапазон сприйняття завжди має прояв у межах від «глибокої нерівності» до «невизнання нерівності», остільки соціальний простір диференціюється на «світи нерівності», різні за масштабом.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Коваліско, Наталія.
    Соціологія соціальної структури покоління [Текст] / Наталія Коваліско, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 60-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вікові групи--Соціальна структура--Соціологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
вікова когорта -- подія -- пам’ять
Анотація: У соціології поняття «покоління» зазвичай відсилає до різних соціальних категорій. Це і когорта ровесників, і когорта з декількох років народження — як в дослідженнях соціальної мобільності, а також спільнота тих, хто поділяє прийнятні цінності, одночасно пережив значущі події, є носієм схожого досвіду і пам’яті. Оскільки О. Конт, Е. Дюркгайм та М. Вебер не сказали про покоління нічого значущого, остільки теоретичну рефлексію в сучасній літературі продовжує порушувати головний есей К. Мангайма «Проблема поколінь». Вміщені в ньому пізнавальні інтуїції мають пріоритетний статус, але в опублікованих оглядах констатується, що емпіричний потенціал викладеної там концепції мінімальний, а нові часи вимагають нових підходів до аналізу ролі поколінь в інтенсифікації соціальної динаміки та руху історії. У статті позначені концептуальні рамки спостереження за соціальною структурою покоління.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)