Сегеда, С. А.
    Аграрно-продовольче забезпечення населення України [Текст] / С. А. Сегеда // Економіка АПК. - 2017. - № 10. - С. 40-48 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
споживання -- продовольча безпека -- норми споживання
Анотація: Мета статті - визначення стану та основних проблем формування і функціонування аграрно-продовольчого забезпечення населення України. Як елемент наукової новизни визначено негативний вплив низьких доходів населення на норми та структуру споживання основних продуктів харчування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Сегеда, С. А.
    Праця як основа розвитку людського капіталу та виробництва [Текст] : рецензия / С. А. Сегеда // Економіка АПК. - 2018. - № 2. - С. 113-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Людський капітал в системі соціально-економічних відносин / М. Ю. Коденська, Ю. О. Нестерчук, С. Ю. Соколюк, К. Ю. Соколюк. - Умань : Видавець "Сочинський М. М.", 2017. 172 с.

Рубрики: Економічна теорія--Людський капітал
Кл.слова (ненормовані):
капітал
Анотація: Автор монографії аргументовано доводить, що праця людини є фундаментальною основою самовідтворення та саморозвитку людини-виробника, носія та користувача людського капіталу. Основні положення стосуються розвитку людського капіталу, які систематизували та згрупували в певний алгоритм формування ресурсного потенціалу людського капіталу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Коденська, М. Ю.
    Закономірності розвитку аграрно-промислового виробництва та ефективність його функціонування [Текст] / М. Ю. Коденська, С. А. Сегеда // Економіка АПК. - 2018. - № 6. - С. 30-39 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромислове виробництво--Розвиток--Україна
Анотація: Проведено оцінку результатів функціонування аграрного сектору економіки України, визначено місце та його динаміку у структурі валової доданої вартості національного господарства і зовнішньої торгівлі, виявлено низький рівень оплати праці у валовій доданій вартості аграрного сектору економіки, встановлено залежність сільськогосподарського виробництва від кон'юнктури світового ринку, з'ясовано тенденцію щодо формування в країні монокультурного землеробства, що має негативні наслідки для забезпечення продуктивності землі, використання праці людини, її життєдіяльності.


Дод.точки доступу:
Сегеда, С. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Сегеда, С. А.
    Методологічні основи категорії "розвиток": філософський аспект [Текст] / С. А. Сегеда // Економіка та держава. - 2018. - № 10. - С. 14-22 : табл. - Бібліогр. с. 19-22 (50 назв)
Рубрики: Розвиток--Філософські закони і категорії
Анотація: У статті досліджено та узагальнено теоретико-методологічні основи "розвитку" як слова, поняття та категорії. Виявлено зміну трактування науковцями поняття "розвиток" як часову спрямованість, породження нових форм матерії, постійний прогрес, рух матерії, закономірний процес, зміна матерії. На основі детального опрацювання наукової літератури проведено ретроспективний аналіз та систематизацію підходів вчених до загальнометодологічного визначення змісту категорії "розвиток" та обгрунтовано доцільність її застосування в різних природно-суспільних явищах і процесах. Виявлено, що розвиток характеризується спадкоємністю, послідовністю, незворотністю, спрямованістю і збереженням досягнутих результатів. Досліджено типи та форми розвитку. Обгрунтовано невід'ємність та взаємообумовленість матеріалістичної та ідеалістичної площин розвитку природно-суспільних явищ і процесів. Удосконалено понятійний апарат поняття "розвиток" як філософської категорії на основі розв'язання суперечностей класичної діалектики, метафізики, сучасної концепції синергетики, що відбуваються під дією об'єктивних економічних законів, у системі яких закони переходу кількісних змін в якісні, єдності і боротьбі протилежностей, заперечення заперечення. Акцентовано увагу на непередбачуваності та альтернативності розвитку як процесу і явища.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Сегеда, С. А.
    Статистичний аналіз споживання м’яса та м’ясопродуктів в Україні [Текст] / С. А. Сегеда // Економіка АПК. - 2020. - № 3. - С. 36-46 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: М'ясна промисловість України--Попит та пропозиції
   Тваринництво--М'ясне--Продаж продукції

Кл.слова (ненормовані):
споживання -- виробництво -- м’ясо та м’ясопродукти -- яловичина -- свинина -- м’ясо птиці
Анотація: Мета статті - проаналізувати обсяги виробництва і споживання м’яса та м’ясопродуктів на одну особу населення в Україні, виявити наявність і щільність зв’язку між попитом і пропозицією м’яса загалом та за видами, визначити варіацію результативної ознаки від факторів впливу на неї. Результати дослідження будуть корисними для виробників і споживачів м’яса та м’ясопродуктів, а також зацікавлених сторін продовольчого ланцюга. Обгрунтовані висновки можуть слугувати орієнтиром для урядовців при розробці довгострокової політики розвитку галузі тваринництва в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)