Сміхула, А. В.
    Технологічні засади реконструкції котельного обладнання з метою зниження витрат природного газу та поліпшення екологічних показників [Текст] : наукове повідомлення молодого вченого на засіданні Президії НАН України 15 лютого 2012 року / А. В. Сміхула // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 6. - С. 57-61 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 31
Рубрики: Котельні установки--Модернізація
   Теплоенергетика--Обладнання

Анотація: У повідомленні висвітлено основні технологічні засади реконструкції морально і конструктивно застарілого котельного обладнання з метою наближення основних показників до сучасного світового рівня. Реконструкція існуючих котлів від 4 МВт, на відміну від їх заміни, потребує значно менших капітальних вкладень, дозволяє знизити витрати природного газу та поліпшити екологічні показники.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Карп, І. М.
    Проект концепції модернізації теплової енергетики України [Текст] / І. М. Карп, А. В. Сміхула // Енергетика та електрифікація. - 2017. - № 3. - С. 8-19 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 18-19
УДК
Рубрики: Теплоенергетика--Модернізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стан незадовільний -- фізичне зношення -- нова теплова енергетика -- тарифна система -- нові технології -- ресурсна база -- потужність теплової енергетики -- стратегічні аспекти -- вугілля -- буре вугілля
Анотація: Теплова енергетика України потребує глибокої модернізації та оновлення на сучасній технологічній базі з урахуванням світових тенденцій. Вперше економічна політика уряду, орієнтована на підтримку споживача енергії, створює передумови для залучення інвестицій у енергетичний сектор. Важливим чинником вибору технологій теплової енергетики є доступна сировинна база. Розглянута доцільність залучення в енергобаланс покладів бурого вугілля, відходів видобутку та вуглезбагачення, RDF та інших відходів, а також активації робіт щодо розробки технологій використання "солоного вугілля". Оскільки вартість виробленої електроенергії визначається вартістю палива, майбутню теплову енергетику слід орієнтувати на використання вугілля, яке може видобуватися в Україні в достатній кількості і має прийнятну ціну і якість. Розглянуто еколого-економічну ефективність впровадження різних типів нових вугільних енерготехнологій в Україні.


Дод.точки доступу:
Сміхула, А. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Визначення оптимальних схем поводження з твердими побутовими відходами міст України [Текст] / Г. В. Жук [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 1. - С. 48-61. - Бібліогр. с. 59, 61 (24 назви)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Запропоновано схему поводження з твердими побутовими відходами, що складається з роздільного двохпотокового збору міських відходів, їх сортування, збору вторинної сировини, виробництво RDF-палива та складування незначної їх частини на полігоні, який облаштовано системою збору звалищного газу. За допомогою об'єктивних даних, експертних оцінок та розрахунків визначено базові матеріальні та фінансові параметри основних потоків схеми. Запропоновано модель матеріальних, енергетичних та фінансових потоків, що дозволяє оцінити техніко-економічну ефективність комплексного використання елементів управління твердими побутовими відходами. На прикладі міста Івано-Франківська показано, що навіть при існуючих низьких тарифах на транспортування та захоронения відходів, комплексне використання "затратних" та "дохідних" елементів дає можливість створити самоокупну систему управління твердими побутовими відходами. Усі залучені до схеми технології успішно реалізовані в Україні.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.В.; Нікітін, Є.Є.; Сміхула, А.В.; Душка, О.В.; Іванів, О.С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Досвід розробки, впровадження та модернізації водогрійних котлоагрегатів з двосвітними екранами та щілинними подовими пальниками [Текст] / Є. М. Лавренцов [и др.] // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2019. - № 3. - С. 17-26. - Бібліогр.: с. 23-24, 26 (18 назв)
Рубрики: Котли--Енергоефективність
Анотація: Показано, що у газових котлах рівномірне підведення тепла по глибині (ширині) топкової камери за рахунок використання подових щілинних пальників підвищує їх ресурс на строк понад 40 років. Причому використання двосвітних екранів дає можливість суттєво збільшити теплонапругу топкового об'єму, залишаючи незмінними об'єм топкової камери та температуру димових газів на виході з топки при одночасному зниженні викидів оксидів азоту. Котли потужністю 1-10 МВт із вищевказаними технічними рішеннями конструкції Інституту газу НАН України із загальною тепловою потужністю більше 60 ГВт продовжують випускатися та експлуатуватися в Україні та країнах СНД, причому щодо викидів оксидів азоту встановлені котли відповідають новій директиві ЄС (EU) 2015/2193. Показано, що застосування газових подових щілинних пальників у порівнянні з базовими заводськими вихровими типів ГМГ чи ГМГБ, що встановлені на багатьох котлах, дає можливість знизити викиди оксидів азоту орієнтовно на 15 %. Розроблено проект реконструкції котлів ТВГ-8 (ТВГ-8М) та КВГ-7,56 зі збільшенням площі конвективно!' поверхні заміною заводської труби діаметром 28x3 на 32x3 мм. Передбачено використання удосконалених щілинних подових пальників, що оснащені каліброваними соплами для точного дозування природного газу в повітря. У результаті дослідного випробування реконструйованих котлів на протязі 3-5 років показано, що ці технічні рішення дають можливість підвищити енергоефективність існуючих котлів ТВГ та КВГ до сучасного європейського рівня - 94-95 % на номінальній теплопродуктивності.


Дод.точки доступу:
Лавренцов, Є.М.; Сігал, І.Я.; Сміхула, А.В.; Домбровська, Е.П.; Кернажицька, О.С.; Марасін, О.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)