Чайка, Т. О.
    Еколого-соціо-економічні переваги вирощування енергетичних культур [Текст] / Т. О. Чайка, І. О. Яснолоб // Економіка АПК. - 2017. - № 12. - С. 28-34 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоенергетика--Розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
біоенергія -- енергетична безпека
Анотація: Мета статті - обґрунтування еколого-соціо-економічних переваг енергетичних культур і їх класифікація через дослідження результативності та перспектив використання цих культур в Європейських країнах і Україні. Обґрунтовано доцільність вирощування енергетичних культур як альтернативного джерела енергії на прикладі європейських країн. Визначено перспективи використання маргінальних земель в Україні для енергетичних культур.


Дод.точки доступу:
Яснолоб, І. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чайка, Т. О.
    Симбіоз партнерства як ефективний фактор стійкості еко-соціо-економічної системи [Текст] / Т. О. Чайка, І. О. Яснолоб // Економіка АПК. - 2018. - № 1. - С. 20-25 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природні ресурси--Навколишнє середовище
Кл.слова (ненормовані):
мікориза -- симбіоз -- мікоризне партнерство
Анотація: Мета статті - обґрунтування еко-соціо-економічної ефективності мікоризного партнерства визначенням його сутності, характеристики та позитивного впливу на еко-соціо-економічну систему. Оґрунтовано необхідність використання симбіозу між рослинами та грибами з метою раціонального ресурсовикористання й охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано визначення терміна "мікоризне партнерство" як взаємовигідної та злагодженої взаємодії між його учасниками.


Дод.точки доступу:
Яснолоб, І. О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Теоретико-практичні засади створення енергетично незалежних сільських територій [Текст] / І. О. Яснолоб, Т. О. Чайка, О. О. Горб, Я. В. Радіонова // Економіка АПК. - 2018. - № 11. - С. 97-105 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Енергозабезпечення --Україна
Кл.слова (ненормовані):
енергозабезпечення -- енергозбереження -- сільські території -- енергоефективне село -- енергетична незалежність -- еколого-соціально-економічна ефективність
Анотація: Мета статті - розробити концептуальну модель енергонезалежного села в умовах України, з урахуванням іноземного і вітчизняного досвіду впровадження та функціонування проектів «енергоефективне село». Дослідження світового та вітчизняного досвіду з реалізації проектів «енергоефективне село» підтверджують їх ефективність в сучасних умовах з метою використання для підвищення енергоефективності та енергонезалежності сільських територій в Україні. Наведений процес впровадження проекту зі створення енергетично незалежного села дозволяє передбачити їх особливості на всіх етапах. У концептуальній моделі енергетично незалежного й ефективного села представлено заходи від проектних робіт до технологічного та фінансового забезпечення, що спрощує процес розробки відповідного проекту. Визначені критерії екологічної, соціальної й економічної ефективності від створення та функціонування енергетично незалежного села підтверджують їх актуальність і необхідність для розвитку сільських територій у довгостроковій перспективі.


Дод.точки доступу:
Яснолоб, І. О.; Чайка, Т. О.; Горб, О. О.; Радіонова, Я. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Концептуальні засади ефективного функціонування енергетично незалежних сільських територій [Текст] / І. О. Яснолоб, Т. О. Чайка, О. О. Горб, Я. В. Радіонова // Економіка АПК. - 2019. - № 3. - С. 115-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Альтернативні джерела енергії--Сільські території
   Енергетика--Біомаса

Кл.слова (ненормовані):
енергонезалежність -- енергоефективність -- енергоємність -- сільські території -- енергозбереження -- альтернативні джерела енергії -- біомаса
Анотація: Мета статті - визначити й обгрунтувати концептуальні засади створення та ефективного функціонування енергетично незалежних сільських територій з метою досягнення стану рівноваги і сталого довгострокового розвитку їх еколого-соціо-економічної системи. Проаналізовано доцільність використання доступних місцевих альтернативних джерел енергії для забезпечення енергетичної незалежності сільських територій. Розкрито етапи, які необхідно здійснити для забезпечення енергетичної незалежності сільської території через переваги та недоліки від їх використання. Обгрунтована перспективність використання біомаси у забезпеченні енергетичної незалежності сільських територій з можливістю отримання додаткових фінансових ресурсів для подальшого їх розвитку.


Дод.точки доступу:
Яснолоб, І. О.; Чайка, Т. О.; Горб, О. О.; Радіонова, Я. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Концептуальні засади збереження та відновлення стійкості національних екосистем [Текст] / І. О. Яснолоб, Т. О. Чайка, О. П. Зоря, Н. В. Дем'яненко // Економіка АПК. - 2019. - № 8. - С. 94-102 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природні ресурси--Раціональне природокористування
   Екосистема--Природокористування

Кл.слова (ненормовані):
екосистема -- національні екосистеми -- екологія -- природні ресурси -- раціональне природокористування
Анотація: Мета статті - визначити передумови та особливості збереження й відновлення стійкості екосистем в умовах України з урахуванням існуючих екологічних проблем і можливостей. Результати можуть бути використанні в процесі подальшого наукового опрацювання важливої наукової проблеми - збереження та відновлення стійкості національних екосистем і забезпечення відновлення та раціонального використання природних ресурсів.


Дод.точки доступу:
Яснолоб, І. О.; Чайка, Т. О.; Зоря, О. П.; Дем'яненко, Н. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)