Прилипко, Валентина.
    Аксіологічний вимір медицини [Текст] / В. Прилипко, Г. Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 1. - С. 189-192
Рец. на Пилипенко, В.Е. Ценности в контексте социологии медицины / В.Е. Пилипенко. - Донецк : Юго-Восток, 2009. - 128 с.

Рубрики: Соціологія медицини
   Рецензії на книги з соціології



Дод.точки доступу:
Чепурко, Гульбаршин
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Круглий стіл "Формування відповідального суспільства: можливості, обмеження, перспективи" / модератор круглого столу Віктор Степаненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 5-52. - Зміст: Що таке соцієтально відповідальне суспільство? / Микола Шульга. Секвестрування економічної нерівності: утопії спів-відповідальності та розподіленої відвовідальності / Сергій Макеєв. Суспільні рухи в сучасному соціально-політичному контексті України / Олена Злобіна. Політична відповідальність органів держави: напрямки дослідження / Олександр Вишняк. Роль держави у формуванні відповідального суспільства / Гульбаршин Чепурко. Специфіка життєвого вибору в нестабільному суспільстві: діалектика свободи та відповідальності / Ігор Мартинюк, Наталя Соболєва. Методологічні проблеми дослідження соціальної відповідальності бізнесу в Україні / Олександр Рахманов. Відповідальність держави / Юрій Сапелкін. Динаміка соціальної відповідальності проросійських та проевропейських зорієнтованих громадян України у 2013-2018 роках / Володимир Резнік. Громадянський волонтерський рух в Україні: соціальна база довіри та підтримки / Любов Бевзенко.
Рубрики: Суспільство--Відповідальне суспільство--Формування
Анотація: 26 березня 2019 р. у конференц-залі Інституту соціології НАН України відбувся круглий стіл, на якому відповідальні виконавці зазначеної вище науково-дослідницької роботи презентували своїм колегам поточні результати власних досліджень в її рамках. Оприлюднено виступи учасників цього круглого столу для ширшого загалу.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор круглого столу.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Пилипенко, Валерій.
    Метатеорії на початку ХХІ століття: модернізаційний вектор соціології / Валерій Пилипенко, Гульбаршин Чепурко, Юрій Привалов // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 82-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теоретична соціологія--Метатеоретизування
Кл.слова (ненормовані):
соціологічна теорія -- проблемне поле -- метасоціологія
Анотація: У статті йдеться про міждисциплінарні витоки соціологічної метатеорії, а також причини піднесення інтересу до неї у пострадянський період. Розглянуто стратегії метатеоретизування в сучасній соціології. Описано головні формати метатеоретизування та його можливості в предметній галузі аналізу неформалізованих даних. Проаналізовано тенденції переходу соціологічної спільноти від дискурсу парадигмальної кризи до метатеоретизування.


Дод.точки доступу:
Чепурко, Гульбаршин; Привалов, Юрій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чепурко, Гульбаршин.
    Стан, проблеми та перспективи модернізації українського суспільства: експертні оцінки / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 1. - С. 41-65 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суспільне життя--Модернізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічна модернізація -- політична модернізація -- соціальна модернізація -- культурна модернізація -- корупція -- патерналізм
Анотація: Проаналізовано вплив модернізації українського суспільства на різні сфери суспільного життя, ступінь модернізації в різних сферах/галузях, сприяння владних структур та соціальних інститутів модернізації, перешкоди, які заважають модернізації українського суспільства, досвід країн, який доцільно враховувати в Україні у впровадженні модернізаційних процесів. Водночас констатовано, що перетворення в сучасній Україні часто не мають чіткої спрямованості. Залишається відкритим питання про мету/завдання необхідних змін. Показано, що ознаками модернізації можна вважати успішні перетворення, що зумовлюють проґресивний розвиток.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чепурко, Гульбаршин.
    Ґлобальні ризики та їхні системні наслідки / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 80-98 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ґлобалізація--Ґлобальні ризики--Дослідження--Соціологічний аспект
Кл.слова (ненормовані):
ґлобальні проблеми -- ґлобальні тренди -- ступінь впливу -- ступінь імовірності
Анотація: Метою статті є з’ясування сутності ґлобальних ризиків. Ґлобальні ризики розглядаються під кутом зору ймовірності та наслідків несприятливих подій, які здатні завдати шкоди або збитків і є ґлобальними за своїм характером і впливом. Ідентифіковано системність ґлобальних ризиків як визначальну ознаку їхніх сучасних проявів. Використано системний підхід до визначення джерел походження сучасних ґлобальних ризиків. Встановлено, що головні ризики останнього десятиліття пов’язані з екологічною, геополітичною та соціальною сферами, при цьому поступово посилюються і технологічні ризики.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чепурко, Гульбаршин.
    Соціальні ризики в нестабільному суспільстві / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 167-169. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальні процеси--Соціальні ризики--Нестабільні суспільства
Кл.слова (ненормовані):
нестійкість -- непердбачуваність -- соціальні зміни -- ризики глобалізації


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чепурко, Гульбаршин.
    Пандемія COVID-19: виклики та загрози у соціальній сфері [Текст] / Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 2. - С. 94-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пандемії--COVID-19--Соціальні проблеми--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальні ризики -- охорона здоров'я -- освіта -- вразливі групи населення
Анотація: У статті порушено актуальне питання про соціальні ризики пандемії COVID-19 у трьох проблемних царинах: охорони здоров’я, освіти, підтримки найбільш уразливих груп населення. Проаналізовано вплив пандемії на взаємодію влади й суспільства. При цьому соціальний ризик розглядається як небезпека, яка виникає і виявляє себе в межах соціальної сфери суспільства, спричиняючи неґативні соціальні наслідки, та позначається на життєдіяльності індивідів, соціальних груп і суспільства загалом. Поточна ситуація продемонструвала, що медична система та наука України виявилися неготовими до масштабної пандемії. Автор зазначає, що після закінчення пандемії знадобиться серйозний аналіз проблем, що уявнилися сьогодні у сфері охорони здоров’я, та розроблення стратегічних заходів, спрямованих на підтримку національної системи охорони здоров’я, медичних закладів та медичних працівників. У статті проаналізовано вплив пандемії на звичні режими життя учнів / студентів, їхніх родин, викладачів, що зумовило далекосяжні економічні та суспільні наслідки, загострило низку соціально-економічних питань, зокрема щодо рівності доступу до навчання (різний рівень забезпеченості родин засобами для дистанційного навчання та неоднаковий доступ до якісного інтернету). У статті порушено питання про роль держави в розв’язанні структурних проблем – для своєчасного реаґування на виклики, розроблення комплексних підходів і рішень, що працюватимуть на довгострокову перспективу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)