Безтелесна, Л. І.
    Макроекономічні закономірності функціонування національного ринку праці [Текст] / Л. І. Безтелесна, Г. М. Юрчик // Статистика України. - 2012. - № 1. - С. 22-27. - Библиогр.: с. 27 (5 назв.)
ББК 65.9(4Укр)24 + 60.6
Рубрики: Ринок праці--Попит і пропозиція
   Статистичні дослідження--Ринок праці

   Регулювання ринку праці

Кл.слова (ненормовані):
Закон Оукена -- Залежність Беверіджа -- Залежність Філіпса
Анотація: У статті доведено необхідність дослідження макроекономічних закономірностей функціонування національного ринку праці як передумови його ефективного регулювання. Проведено статистичну перевірку макроекономічних закономірностей на національному ринку праці. Доведено специфічність їх прояву на ринку праці України.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Юрчик, Г. М.
    Оцінювання диференціації доходів населення України з урахуванням їх тіньової компоненти [Текст] / Г. М. Юрчик, Н. М. Самолюк // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 3. - С. 133-144. - Бібліогр.: с. 143-144.
УДК
Рубрики: Доходи населення--Україна
   Тіньова економіка--Україна

Кл.слова (ненормовані):
тінізація економіки -- загальні доходи -- тіньові доходи -- соціальні процеси
Анотація: Врахування тіньової складової доходів населення показує, що реальна нерівність у розподілі доходів в Україні є суттєво вищою порівняно з офіційними даними.


Дод.точки доступу:
Самолюк, Н. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Міщук, Г. Ю.
    Соціальне виключення: проблеми визначення та оцінювання масштабів в Україні [Текст] / Г. Ю. Міщук, Г. М. Юрчик // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 166-181. - Бібліогр. с. 179-181 (21 назва)
Рубрики: Бідність в Україні--Дослідження
Анотація: За результатами дослідження соціального виключення уточнено його сутність і визначено відмінності в системі суміжних соціально-економічних категорій: бідність (як фактор та індикатор ризику соціального виключення); депривація (один із різновидів соціального виключення, що передбачає обмежену соціальну співучасть у певній сфері суспільного життя внаслідок наявних позбавлень, в основі яких лежать набуті статуси, соціальні умови та обставини); дискримінація (фактор соціального виключення, що обумовлений порушенням принципу рівності); маргіналізація та люмпенізація (граничні прояви соціального виключення, що обумовлюють формування «соціального дна»). На основі вивчення статистичних даних доведено обмежені можливості для прямого оцінювання масштабів соціального виключення в Україні. В ході оцінки факторів соціального виключення досліджено тенденції та масштаби бідності населення в Україні, в результаті чого доведено вищу об’єктивність та аналітичну цінність показників бідності, визначених на основі фактичного прожиткового мінімуму: 34,9 % його забезпеченості у 2017 році є істотним проявом збереження ризику низької якості життя та ймовірності соціального виключення для понад третини українського суспільства. Оцінювати масштаби соціального виключення можна на основі показників депривації. Позбавлення за одною ознакою зумовлює соціальне виключення населення лише з певної сфери суспільного життя. Найбільший рівень позбавлень населення в Україні має місце щодо охорони здоров’я, можливостей відпочинку та дозвілля, придбання непродовольчих товарів. В основі повного соціального виключення населення з суспільного життя лежить множинність соціальних позбавлень. Тому задля об’єктивнішого оцінювання масштабів та ризиків соціального виключення запропоновано підхід на основі аналізу депривації за кількома ознаками. Апробація запропонованого підходу з визначенням частки населення, що мають позбавлення за трьома та чотирма ознаками, дає змогу здійснювати коректніші об’єктивні порівняння сукупності передумов формування соціального виключення, а не лише деяких його проявів, що можуть відображати суб’єктивну вищу їх значущість за різними підходами аналітиків та цілями досліджень. Порівняння депривації населення України і відповідними характеристиками європейських країн доводить утримання суттєво вищого рівня матеріальної депривації за кількома ознаками, що провокує загрозу повного соціального виключення груп населення з суспільного життя.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)