Якимечко, Я. Б.
    Високодисперсне гідратне вапно. Розробка ефективних способів одержання. [Текст] / Я. Б. Якимечко, О. С. Хіта, А. І. Шепінько // Хімічна промисловість України. - 2012. - № 2. - С. 31-34 : рис. - Бібліогр.: с. 34
ББК 35.11
Рубрики: Хімічні виробництва--Вапно
Кл.слова (ненормовані):
дисперсність вапна -- розчин сахарози -- вібраційна установка -- гідратація СаО
Анотація: Досліджено способи диспергування гідратного вапна. Встановлено, що гасіння вапна в розчинах сахарози, в результаті хімічного диспергування, дає можливість отримати частинки Са(ОН)2 в декілька разів меншого розміру, ніж у випадку використання води. Поєднання хімічного і механічного подрібнення дозволяє отримати високодисперсне гідратне вапно.


Дод.точки доступу:
Хіта, О. С.; Шепінько, А. І.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Якимечко, Я. Б.
    Негашене вапно. Вплив технологічних факторів та хімічних добавок на гідратацію і структуроутворення [Текст] / Я. Б. Якимечко, Б. Б. Чеканський // Хімічна промисловість України. - 2014. - № 5. - С. 48-53 : рис., табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хіміко-технологічні процеси--Вапно--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
гідратація вапна -- кальцій оксид -- вапняне тісто -- розчин сахарози
Анотація: Розглянуті особливості гідратації кальцій оксиду з хімічними добавками різної природи. Показано,що добавки впливають на механізм взаємодії СаО з водою та властивості кінцевого продукту кальцій гідроксиду. Досліджена морфологія кристалів Са(ОН)2, які отримані в розчинах сахарози, борної кислоти та натрію вуглекислого. Методом електронної мікроскопії встановлений вплив добавок на розміри та форму кристалів кальцій гідроксиду. Отримані дані щодо механізму дії хімічних добавок дозволяють цілеспрямовано прогнозуваати властивості кальцій гідроксиду залежно від сфери його використання. На основі аналізу впливу добавок на процеси раннього структуроутворення запропонована їх класифікація за трьома групами.


Дод.точки доступу:
Чеканський, Б. Б.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)