Gundogmus, Erdemir.
    Modeling and sensitivity analysis of energy inputs for walnut production [Text] / E. Gundogmus // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 2. - С. 188-197 : форм., табл. - Бібліогр.: 19 назв
ББК 65.32
Рубрики: Економіка Туреччини--Економіка сільського господарства--Виробництво волоських горіхів--Енергозатратність
   Економетрія--Економетрична модель

Анотація: У статті описано дослідження, проведене для визначення енергетичного балансу між витратами енергії і врожайністю волоських горіхів в Туреччині. Для цих цілей були зібрані дані 51 горіхового саду. У дослідженні було отримано такі результати: для виробництва волоських горіхів були потрібні витрати енергії в 42092,86 МДж/га. Частка хімічних добрив – 46,7% від загальних енерговитрат – склала найбільші витрати енергії. За цим ідуть дизельне паливо (19,97%) і пестициди (15,83%). ККД, енергоефективність, питомий вжиток енергії і корисна енергія склали 1,74, 0,11 кг/МДж, 9,25 МДж/кг і 31 069,04 МДж/га відповідно. Оцінки економетричної моделі показали, що енергетичні витрати людської праці, пестицидів, хімічних добрив, дизпалива і води для поливу значно позитивно вплинули на врожай. Результати аналізу чутливості до витрат енергії показали, що гранична ціннісна значущість людської праці була найвищою, за ним за значущістю йдуть витрати енергії на воду для поливу і дизпаливо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Gundogmus, Erdemir.
    Energy use pattern and econometric models of banana production [Text] / E. Gundogmus // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 3. - P. 233-242 : табл., форм. - Бібліогр.
ББК 65.32
Рубрики: Економіка сільського господарства Туреччини--Виробництво бананів--Енерговитрати--Енергоефективність
   Економетрика--Економетричне моделювання

Анотація: У статті зроблено спробу розрахувати баланс між енерговитратами для виробництва бананів у Туреччині та їхнім врожаєм. Для цього були зібрані дані 33 бананових садів. Отримані наступні результати: в цілому необхідно витратити 63 009,77МДж/га, частка хімічних добрив у цьому складає 32,6%, компостних – 22,31%, дизельного палива – 15,91%. Енергоефективність, продуктивність енергії, питомий вжиток енергії і корисна енергія склали 1,21, 0,64 кг/МДж, 1,56 МДж/кг і 13489,21 МДж/га, відповідно. Результати економетричного моделювання показали, що вплив енерговитрат праці, техніки, хімічних добрив, дизельного палива і води для зрошення на врожай були найбільшими. Результати аналізу чутливості показали, що у вартості граничного продукту найбільшу частку має вода для зрошення, далі йдуть людські ресурси і енерговитрати на устаткування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)