Вовк, І.
    Умови застосування аналогій у кримінальному судочинстві України [Текст] / І. Вовк // Право України. - 2011. - № 3. - С. 291-297. - Библиогр.: с. 297 (15 назв)
УДК
Рубрики: Кримінальне судочинство--Кримінально-процесуальне право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
аналогія закону -- аналогія права -- кримінальний процес
Анотація: У запропонованій статті розглядаються умови, дотримуючись яких у кримінальному процесі можливо застосовувати аналогію. Аналізуються погляди науковців щодо переліку умов, необхідних для її використання. Обгрунтовується позиція, що тлумачення- діяльність, яка передує застосування норми права, але не є умовою, що робить допустимим застосування аналогій.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Коваль, В.
    Аналогія закону і здійснення правосуддя у господарській справі [Текст] / В. Коваль // Право України. - 2011. - № 7. - С. 189-196. - Бібліогр.: с. 196 (10 назв)
УДК
Рубрики: Господарське судочинство
Кл.слова (ненормовані):
господарський кодекс -- господарсько-процесуальний кодекс -- правосуддя -- господарські справи -- прогалини в законодавстві -- верховенство права
Анотація: Нормативною підставою для застосування господарськими судами правової конструкції аналогії закону є ст. 8 ЦК і ч. 7 ст. 9 КАС. Фактичною підставою застосування цієї правової конструкції є прогалини в господарському законодавстві.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Корнейчук, І.
    Аналогія у навчанні геометрії [Текст] / Ірина Корнейчук // Математика в школі. - 2012. - № 2. - С. 20-23. - Бібліогр.: с. 23
Рубрики: Математика--Методика викладання в школі
Кл.слова (ненормовані):
геометрія -- дидактичні функції аналогії -- види аналогії

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Корнейчук, І.
    Аналогія у навчанні геометрії [Текст] / Ірина Корнейчук // Математика в сучасній школі. - 2012. - № 2. - С. 20-23.
ББК 74.262.21
Рубрики: Геометрія--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
аналогія -- умовиводи за аналогією





    Коструба, Анатолій.
    Аналогія права й аналогія закону як фактична фікція та спосіб "оздоровлення" механізму правоприпинення / Анатолій Коструба // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 11. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Право--Юридичний факт--Правоприпинення
Анотація: Стаття присвячена розгляду питання механізму правоприпинення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Гордієнко, І.
    Аналогія як засіб реалізації внутрішньопредметних зв'язків у шкільному курсі геометрії [Текст] / Ірина Гордієнко // Математика в сучасній школі. - 2013. - № 5. - С. 16-20. - Бібліогр.: с. 20
Рубрики: Геометрія--Методика викладання--Загальноосвітні навчальні заклади
Кл.слова (ненормовані):
міжпредметні зв'язки -- методи пізнання

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Нєкрасова, Олена.
    Застосування аналогії до регулювання сімейних відносин / Олена Нєкрасова // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 4. - С. 138-140. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67.304.3
Рубрики: Сімейне право--Аналогії--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
аналогія закону -- аналогія права -- цивільне право
Анотація: Розглядаються правові підстави та механізми застосування за аналогією норм цивільного законодавства до регулювання сімейних відносин, формулюються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства з урахуванням цих положень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гордієнко, І.
    Формування вмінь учнів використовувати метод аналогії під час розв'язування стереометричних задач [Текст] / Ірина Гордієнко // Математика в сучасній школі. - 2013. - № 6. - С. 9-12 : рис. - Бібліогр.: с. 13
Рубрики: Математика
Кл.слова (ненормовані):
аналогія -- вміння застосовувати аналогію -- розв'язування задач -- стереометрія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Чамата, Ніна.
    Композиція ліричних творів Шевченка (сюжетно-тематичний рівень) [Текст] / Ніна Чамата // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 36-46 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія

   Літературознавці України, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
композиція -- аналогія -- протиставлення -- градація
Анотація: У статті здійснено спробу виокремити моделі композиційної організації Шевченкових ліричних творів малих жанрів, сформованих на основі головних принципів сюжетно-тематичного розвитку в ліриці.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\; Чамата, Ніна (український літературознавець) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Блохін, П.
    Аналогія в конституційному судочинстві та юридична природа рішень конституційного суду Російської Федирації [Текст] / П. Блохін // Право України. - 2013. - № 12. - С. 156-273. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судова влада--Судові органи
   Росія
Кл.слова (ненормовані):
Конституційний суд -- універсалізація правових позицій Конституційного суду -- прецедент -- предмет розгляду -- письмове провадження
Анотація: У цій статті робиться спроба розкрити зміст поняття "аналогічність" як воно використавується у практиці Конституційного Суду Російської Федирації і в практиці інших судів. На підставі цього аналізу робиться висновок, що розуміння і коректне застосування ції філософсько-правової категорії має велике значення для належного використання рішень Конституційного Суду правозастосувачем, так і для послідовного здійснення самого конституційного судочинства.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Козюбра, М.
    Судова правотворчість: аномалія чи іманентна властивість правосуддя [Текст] / М. Козюбра // Право України. - 2016. - № 10. - С. 38-48. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
судова правотворчість -- нормотворчість -- абстрактність закону -- конкретність (буттєвість) права -- актуалізація права -- тлумачення -- аналогія -- межі судової дискреції -- вніб 2
Анотація: У статті на основі аналізу сучасних тенденцій в теоретичному і практичному осмисленні участі суддів у процесі правотворчості обгрунтовується висновок про те, що судова правотворчість- це іманентна властивість, яка хоч і має свої межі, проте вилученою з діяльності суду бути не може, оскільки закладена в самій природі правосуддя. У зв'язку з цим аналізуються основні причини та напрями судової правотворчості, а також межі судової правотворчості дискреції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Леоненко, Леонід Леонідович.
    Аналогія і абдукція [Текст] / Л. Л. Леоненко // Філософська думка. - 2008. - № 3. - С. 14-30. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія науки--Методологія
   Логіка--Теорія аргументації

   Комп'ютерне моделювання--Метод аналогії

   Інтелектуальні системи--Штучний інтелект

Анотація: Автор звертається до проблем визначення та класифікації аналогій. Робить висновок, що абдукція подібна до аналогії: для деяких предметних областей можна запропонувати такі спеціальні алгоритми Ср і так обмежити "фон" аналогії, що вона дає "практично" достовірні висновки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Александрова, Галина.
    Іван Стешенко: "Без наслідування обійтися не можна і в ньому рятунок оригінального духу" [Текст] / Г. Александрова // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 52-59. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Письменники--Україна, 19-20 ст.
   Українська література

Кл.слова (ненормовані):
Компаративістика -- Порівняльний метод -- Аналогія -- Наслідування -- Форма -- Зміст
Анотація: У статті розглядається маловідома літературознавча діяльність Івана Стешенка (1873-1918), вивчається його опублікована й архівна спадщина в контексті проблем компаративістики початку ХХ ст. Показано, що І. Стешенко мав свою концепцію розвитку української літератури, яка враховувала й зовнішні суспільні чинники, і внутрішні іманентні закономірності саморозвитку, історично змінювані характер, функції та форми вітчизняного письменства. Проаналізовано його порівняльні студії, що збагачували українське літературознавство новими підходами, розширювали його методологічні обрії.


Дод.точки доступу:
Стешенко, І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Михайлов, В. М.
    Тестирование численного решения задачи определения источников магнитостатического поля в намагничиваемой среде [Текст] / В. М. Михайлов, К. В. Чунихин // Електротехніка і електромеханіка. - 2017. - № 6. - С. 42-46 : рис., табл. - Библиогр.: с. 45-46
УДК
Рубрики: Електротехніка--Електрофізика--Магнітне поле
Кл.слова (ненормовані):
інтегральне рівняння -- електростатична аналогія -- діелектричне середовище
Анотація: В статье выполнена проверка правильности интегрального уравнения второго рода для расчета распределения источников плоскомеридианного магнетического поля на границах раздела кусочно-однородной намагничиваемой среды и его численного решения.


Дод.точки доступу:
Чунихин, К. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Старченко, Олена.
    Проблемні питання процесуального статусу експерта з питань права [Текст] / Олена Старченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Учасники--Експерти--Процесуальний статус
Кл.слова (ненормовані):
спеціальні знання -- висновок в галузі права -- аналогія закону -- аналогія права -- законодавство іноземних держав
Анотація: Стаття присвячена дослідженню цивільного процесуального статусу експерта з питань права як нової процесуальної фігури в цивільному судочинстві в світлі реформи цивільного процесуального законодавства. Автором досліджується проблематика особливостей участі експерта з питань права в цивільному судочинстві, а саме процедури допуску в цивільне судочинство та визначення кола осіб, за ініціативою яких експерт з питань права допускається у процес. Досліджується проблематика відсутності нормативних положень, присвячених відповідальності експерта з питань права за надання завідомо неправдивого висновку. Піднімається питання відсутності правової регламентації відводу експерта з питань права. Акцентується увага на особливостях правової природи знань, які застосовуються експертом з питань права в ході реалізації своєї процесуальної функції. Так, запропоновано визначати правову природу знань експерта з питань права, основуючись на меті його процесуальної діяльності. У статті проведений аналіз повноважень експерта з питань права щодо надання висновку в галузі права, а також доказове значення даного висновку. Визначені чіткі обмеження щодо використання правових знань в якості спеціальних в цивільному судочинстві.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Менджул, Марія.
    Застосування принципів сімейного права / Марія Менджул // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Принципи права
Кл.слова (ненормовані):
застосування -- аналогія права -- судова практика
Анотація: Встановлено, що застосування принципів сімейного права не може замінити правові норми, які є основними регуляторами сімейних відносин. Проте регулятивна дія норм сімейного права визначається та обмежується принципами сімейного права. Обґрунтовано, що застосовувати принципи сімейного права можуть уповноважені правотворчі органи (у процесі правотворення), адміністративні, судові органи та учасники сімейних відносин (у процесі правозастосування). Встановлено, що законність дій публічних органів та приватних осіб безпосередньо залежить від дотримання принципів сімейного права.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Савченко, Аріна.
    Смерть фізичної особи-боржника як підстава для закриття провадження у справі про банкрутство [Текст] / Аріна Савченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Закриття провадження--Підстави
Кл.слова (ненормовані):
відновлення платоспроможності -- судовий розгляд -- колізія -- аналогія права
Анотація: У статті проаналізовано, які правові наслідки матиме для кредиторів смерть боржника - фізичної особи. Висвітлено позицію законодавця щодо можливості закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю боржника. Обґрунтовано неузгодженість правових норм, які містяться в Господарському процесуальному кодексі України та Кодексі України з процедур банкрутства. Як наслідок, запропоновано та аргументовано їх вирішення, по-перше, шляхом застосування змістових колізій, які випливають з цілей законодавця відбити особливості врегулювання специфічних відносин у спеціальних нормах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Хрущак, Інна.
    Метод аналогій як сучасна педагогічна технологія у вивченні спеціальних дисциплін [Текст] / Інна Хрущак // Сучасні педагогічні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців у коледжах і технікумах: досвід, проблеми, перспективи : матеріали I Всеукр. наук.-метод. конф. (м. Вінниця, 28-29 берез. 2019 р.). - Вінниця : Рогальська І. О., 2019. - Вип. 1 (6). - С. 211-213. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Педагогічні технології
   Методи навчання--Вищі навчальні заклади

Кл.слова (ненормовані):
метод моделювання -- метод асоціацій -- пряма аналогія -- суб'єктивна аналогія -- символічна аналогія -- інноваційні технології


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)