538.915
К 321


   
    Квантово-механические расчеты электронной структуры ванадных апатитов кальция и кадмия [Текст] / В. Л. Карбовский, А. П. Сорока, В. Х. Касияненко, А. П. Шпак // Доповіді Національної академії наук України. - 2011. - № 4. - С. 80-88. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Фізика--Фізика конденсованої матерії--Структури, перетворення--Електронні стани, електронні структури
   Фізична хімія--Хімічна структура речовини--Квантова хімія

Кл.слова (ненормовані):
Апатит -- Замещение -- Отток заряда
Анотація: Установлено, що для апатитів заміна кальцію на кадмій призводить до зменшення ширини енергетичної щілини на 0.5-1 еВ та зменшення ковалентності зв'язку галогену з атомами кисню.


Дод.точки доступу:
Карбовский, В. Л.; Сорока, А. П.; Касияненко, В. Х.; Шпак , А. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Браверман, В. Я.
    Замещение ископаэмого угля в локальных твердотопливных котлах [Текст] / В. Я. Браверман // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2019. - № 1. - С. 7-16. - Библиогр. с. 14-15, 16 (15 назв.)
Рубрики: Біопаливо
Анотація: Обгрунтовано необхідність заміщення викопного вугілля у локальних твердопаливних котельнях на біовугілля, вироблене з різних видів сільськогосподарських відходів. При виборі найкращої доступної технології виробництва біовугілля запропоновано застосовувати інтегральну оцінку цієй технології, враховуючи економічні, екологічні та соціальні аспекти. Показано, що пряме спалювання відходів сільськогосподарської діяльності не відповідає вимогам екологічної безпеки, а також потребує значних витрат на модернізацію існуючого котельного обладнання. Для виробництва біовугілля з відходів сільськогосподарського виробництва запропоновано використовувати сучасні методи термохімічної деструкції: торефікацію та карбонізацію. Кінцевим продуктом технологічної лінії торефікації біомаси є пелети або брикети з біовугілля з високою теплотворною здатністю, низьким вмістом сірки та важких металів, низькою емісією оксидів азоту. На теперішній час найбільш передовою технологією переробки біомаси є технологія карбонізації. Вона повністю виключає забруднення навколишнього середовища та має істотні переваги у порівнянні з іншими технологіями. Це дає можливість вважати технологію карбонізації біомаси найкращою доступною технологією для виробництва біовугілля, рідкого біопалива та інших продуктів з нехарчової біомаси.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)