Голик, Роман.
    Від романтизму до постмодернізму: лектура й література галицьких українців ХІХ – поч. ХХІ ст. [Текст] / Роман Голик // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 5. - С. 51-58
Рубрики: Художнє читання--Історія--Галичина, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
гуманістична освіта -- історія читання -- антична література -- світова класика -- релігійна література -- "брукова" література -- національна література
Анотація: Автор статті розглядає історію "галицького читання" впродовж ХІХ–ХХ ст., окреслюючи її як періоди кількох інтелектуальних, естетичних та ідеологічних зламів. Спочатку зароджувалася й розвивалася "класична" модерна традиція читання, у середині ХХ ст. відбулася її деструкція й побудова тоталітарної парадигми. Нині лектура галичан знову зазнає радикальних змін, що пов’язані передусім із появою масової літератури.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Росовецький, Станіслав.
    На берегах праці О. Бороня про шевченкові повісті [Текст] / Станіслав Росовецький // Слово і час. - 2018. - № 1. - С. 56-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Мова творів
   Українська література--Проза--Повісті

Кл.слова (ненормовані):
Двомовність -- Лектура
Анотація: Стаття являє собою нотатки на берегах фундаментальної монографії Олександра Бороня про російські повісті Тараса Шевченка. Підтримано та додатково аргументовано ідею автора про повісті як про органічне явище двомовної української літератури 1850-х років, хоча суб'єктивно Шевченко призначав їх для дебюту "в великорусском слове".


Дод.точки доступу:
Боронь, Олександр \про нього\; Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Антипчук, Надія.
    Поетичний світ журналу "Молода Україна" / Надія Антипчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 5. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Дитяча література--Поезія для дітей--Друкування--Журнал "Молода Україна"
Кл.слова (ненормовані):
вірші для дітей -- дитяча лектура -- пейзажна лірика -- малі поетичні форми -- байки
Анотація: Авторка статті розглянула поезії для дітей, уміщені в часописі "Молода Україна", що його редагувала Олена Пчілка. Вона дійшла висновку, що редакторка звертала увагу не тільки на дидактизм віршів, а й на їхню естетику. Олена Пчілка вважала, що дитина – це людина зі своїм особливим ставленням до світу, що має власні права й уподобання, які має задовольняти дитяча література.


Дод.точки доступу:
Пчілка, Олена ( українська письменниця, драматург, публіцистка, громадська і культурна діячка, перекладачка, етнограф, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук (1925)[1]; мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова. ; 1849-1930) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)