Бойко, Іван.
    Правове регулювання діяльності органів внутрішніх справ у сфері забезпечення внутрішньої безпеки України [Текст] / Іван Бойко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 105-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--Діяльність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
система -- Міністерство внутрішніх справ
Анотація: У статті досліджено сутність та зміст правового регулювання діяльності органів системи МВС у сфері забезпечення внутрішньої безпеки України як одному з базових державних інститутів, яке здійснюється за допомогою створеного державного механізму. Проаналізовано основні наукові доробки й положення, чинного законодавства та нормативно-правових актів адміністративного та інших галузей права у зазначеній сфері, які базуються на положеннях правових норм Конституції та законах України. Викладено авторські поняття: «внутрішня безпека України», «забезпечення внутрішньої безпеки держави органами системи МВС», а також сформульовано обґрунтовані пропозиції з удосконалення законодавства у сфері внутрішньої безпеки України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Греченко, В..
    1953 рік в історії міліції Української РСР [Текст] / Володимир Греченко // Світ Кліо. - 2021. - № 2 (1). - С. 36-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міліція--Історія
   Історія УРСР

Кл.слова (ненормовані):
Міністерство державної безпеки -- протидія злочинності -- Міністерство внутрішніх справ -- боротьба з бандитизмом -- українізація МВС України
Анотація: Досліджено головні аспекти діяльності міліції Української РСР у 1953 р. Проаналізовано зміни у відомчому підпорядкуванні, організаційній структурі органів міліції, виявлено позитивні та негативні прояви в її роботі. Методологія дослідження – принципи науковості, об’єктивності, історизму, міждисциплінарний підхід, методи аналізу, синтезу, історико-генетичний та історико-порівняльний. Зокрема, міждисциплінарний підхід забезпечив аналіз проблем, що перебувають на перетині історії України та історії держави та права. Використання історико-порівняльного методу дало змогу проаналізувати спільні та відмінні риси досліджуваних історичних явищ, що стало основою для авторських інтерпретацій, пояснень і висновків. Наукова новизна. У статті вперше комплексно схарактеризовано стрижневі напрями роботи міліції Української РСР у конкретний історичний період – у 1953 році. Набув подальшого розвитку аналіз організаційних змін в органах міліції, досягнень і недоліків в їхній роботі. Висвітлено головні аспекти діяльності міліції щодо протидії злочинності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)