Святоцька, В.
    Інститут адвокатури Франції: особливості формування і розвитку [Текст] / В. Святоцька // Право України. - 2011. - № 10. - С. 247-253. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Адвокатура
   Франція
Кл.слова (ненормовані):
адвокатська діяльність -- законодавство про адвокатуру -- європейські стандарти -- адаптація законодавства
Анотація: Проаналізовано історичні аспекти розвитку і становлення інтитуту адвокатури у Франції в період Середньовіччя, окреслено принципи організації адвокатської діяльності того часу. Досліджено інститут адвокатури сучасної Франції та визначено основні організаційні форми його діяльності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Петров, Р.
    Європеїзація української судової системи як складова євроінтеграційної політики України [Текст] / Р. Петров // Право України. - 2012. - № 1-2. - С. 300-306. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судова влада--Судові органи
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
європеїзація -- принципи права ЄС -- адаптація законодавства
Анотація: Під "європеїзацією" української судової системи найчастіше розуміється послідовне застосування фундаментальних принципів міжнародного права і права ЄС, кращих правових стандартів права ЄС українськими суддями.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Капіца, Ю.
    Реформування національного законодавства з охорони інтелектуальної власності відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / Ю. Капіца // Право України. - 2016. - № 11. - С. 118-123. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Інтелектуальна власність--Украіна
   Право Європейського Союзу

Кл.слова (ненормовані):
право інтелектуальної власності -- адаптація законодавства -- право Європейського Союзу -- Угода про асоціацію -- вніб 2
Анотація: Розглядаються вимоги Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, у сфері охорони інтелектуальної власності. Визначається необхідність прийняття механізму адаптації національного законодавства до законодавства ЄС у цій сфері, що включає визначення порядку повідомлень ЄС стосовно прийнятих нових актів, порядок їх розгляду, особливості та строки імплементації, механізм врахуваня рішень Суду ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Блажівська, О.
    Аналіз судових систем інтелектуальної власності Франції, США, Німеччини та України, перспективи створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні [Текст] / О. Блажівська // Право України. - 2016. - № 11. - С. 167-175. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Інтелектуальна власність
   Судовий устрій--Україна

Кл.слова (ненормовані):
інтелектуальна власність -- система судового захисту -- правове регулювання -- захист прав інтелектуальної власності -- адаптація законодавства -- суд з питань інтелектуальної власності -- вніб 2
Анотація: У статті зроблено порівняльний аналіз судових систем інтелектуальної власності на прикладі Франції, США, Німеччини та України. Описано їхню структуру та діяльність. Проаналізовано передумови та наслідки створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Малюга, Леся.
    Контроль за відповідністю проектів нормативно-правових актів соціального законодавства України праву Європейського Союзу [Текст] / Леся Малюга // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 51-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна сфера--Законодавство--Гармонізація--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
адаптація законодавства
Анотація: Євроінтеграційні процеси, які відбуваються в Україні, спричинили потребу в удосконаленні національного законодавства України з урахуванням права Європейського Союзу. Метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу визначено розвиток національного законодавства у напрямі його зближення із законодавством ЄС та забезпечення високого рівня підготовки в Україні проектів актів законодавства. Це означає, що сьогодні кожен нормативно-правовий акт, який приймається органом законодавчої влади нашої держави, має відповідати принципам та стандартам європейського права. Дане питання особливо актуалізується у контексті соціального законодавства України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Кириченко, Тамара.
    Оптимізація правового регулювання трудових відносин в Україні [Текст] / Тамара Кириченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 11. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове законодавство--Оптимізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Трудовий кодекс -- адаптація законодавства -- удосконалення законодавства
Анотація: У даній статті здійснено дослідження питання оптимізації правового регулювання трудових правовідносин в Україні. Встановлено, які напрями оптимізації є першочерговими натепер, та розкрито сутність кожного з них. Зроблено висновок, що прийняття Трудового кодексу України є першочерговим напрямом оптимізації правового регулювання трудових правовідносин в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Грамацький, Е. М..
    Рекодифікація та міжнародне приватне право: до питання принципів [Текст] / Ернест Мірчевич Грамацький // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 440-444
УДК
Рубрики: Міжнародне приватне право--Принципи
   Цивільне законодавство--Рекодифікація--Україна

   Порівняльне правознавство

Кл.слова (ненормовані):
рекодифікація цивільного законодавства -- правозастосування -- принципи права -- адаптація законодавства -- євроінтеграція -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)