Тамазашвили, А. Т.
    Оценка эффективности редокситов в зависимости от типа катионита и способа его модификации [Текст] / Тамазашвили А. Т., Камаев В. С., Гомеля Н. Д. // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2011. - № 6. - С. 58-62 : рис., табл. - Библиогр.: с. 61-62 . - ISSN 0235-3482
Рубрики: Охорона навколишнього середовища
Кл.слова (ненормовані):
кисень -- катіоніт -- редоксит -- сорбція -- залізо -- ємність


Дод.точки доступу:
Камаев, В. С.; Гомеля, Н. Д.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Технологічні аспекти концентрування йонів амонію з міських стоків з використанням сильнокислотного катіоніту [Текст] / А. М. Мальований [та ін.] // Хімічна промисловість України. - 2012. - № 4. - С. 23-27 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 27
Рубрики: Хіміко-технологічні процеси--Сполуки амонію--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
йони амонію -- стічні води -- катіоніт -- процес йонного обміну
Анотація: Робота присвячена дослідженню процесу концентрування йонів амонію з міських стоків з використанням процесу йонного обміну. Показано, що швидкість прокачування має малий вплив на ефективність процесу, а концентрація розчину для регенерації, навпаки, відіграє вирішальну роль. Експерименти з реальними міськими стоками показали, що в разі використання для регенерації розчину NaCI концентрацією 30г/дм3, можна концентрувати йони амонію з 27 до 566 мг NН4-N/дм3, а концентрацію розчину 10г/дм3 - з 22-40 до 188-367 мг NН4-N/дм3.


Дод.точки доступу:
Мальований, А. М.; Мальований, М. С.; Ятчишин, Й. Й.; Плаза, Е.; Сакалова, Г. В.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





   
    Анилин. Извлечение из водных растворов. Сообщение 2. Адсорбционный метод извлечения анилина [Текст] / Я. В. Островка [и др.] // Хімічна промисловість України. - 2014. - № 4. - С. 34-39 : рис., табл. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Хімічні виробництва--Екологія
   Органічні сполуки--Адсорбція

Кл.слова (ненормовані):
адсорбція -- концентрація аніліну -- сорбенти -- екстрагенти -- екстракція -- йоніти -- катіоніт -- стічні води
Анотація: Встановлена залежність концентрації аніліну в сорбентах і екстрагентах від рівноважної концентрації аніліну в розчині і показано, що при витяганні аніліну з водних розчинів з концентрацією вище 0.8-1,0% вигідно застосовувати екстракцію, а за концентрації нижче 0,5-0.8% - адсорбцію. Вивчена можливість застосування ряду йонітів для витягання аніліну з водних розчинів. Знайдено, що кращим із них є катіоніт КУ-2. Встановлено, що динамічна ємкість катіоніту складає для розчинів аніліну з концентрацією 5г/дм3 - 36,3%, для промислових стічних вод з концентрацією 9,76г/дм3 - 41,2%.


Дод.точки доступу:
Островка, Я. В.; Островка, В. И.; Мороз, А. В.; Киселёва-Логинова, Е. В.; Попов, Е. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)