Казанцева, К.
    Порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного кримінального законодавства у сфері обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння [Текст] / К. Казанцева // Право України. - 2009. - № 1. - С. 86-92
УДК
Рубрики: Кримінальне право--Кримінальне законодавство
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне право -- кримінальне законодавство -- вніб 2

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Демидова, Л.
    Власність як об'єкт кримінально-правової охорони [Текст] / Л. Демидова // Право України. - 2011. - № 2. - С. 242-248. - Библиогр.: с. 248 (18 назв)
УДК
Рубрики: Кримінальне право
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- власність -- кримінальне право
Анотація: У статті розглядаються проблемні аспекти власності як суб'єкта кримінально-правової охорони в сучасних соціальних, політичних та екологічних реалій.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кравчук, С.
    Організована злочинність у сфері економіки України: проблеми припинення та шляхи їх вирішення [Текст] / С. Кравчук // Право України. - 2011. - № 8. - С. 301-307. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Злочини--Економічні
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
організована злочинність -- кримінальне законодавство -- заходи щодо боротьби з організованою злочинністю
Анотація: У статті обговорюються проблеми, пов'язані з поняттям "організована злочинність", розглядається кримінальне законодавство у боротьбі з організованою злочинністю, аналізуються законодавчі норми про спеціальні слідчі та оперативно-розшукові заходи, які спрямовані на боротьбу з організованою злочинністю в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Панов, М.
    Системний підхід у кримінальному праві та проблеми удосконалення кримінального законодавства [Текст] / М. Панов // Право України. - 2012. - № 6. - С. 227-241. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Кримінальне право
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне право -- кримінальне законодавство -- структура й елементи системи -- системні відносини і зв'язки кримінального права -- удосконалення кримінального законодавства
Анотація: У статті на підставі системного підходу кримінальне право аналізується як складний системний об'єкт з притаманними йому структурними елементами, зовнішніми і внутрішніми відносинами і зв'язками. Кримінальне право становить зміст кримінального законодавства, має на нього значний вплив та визначає його структуру і форму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Навроцький, В.
    Розвиток законодавства України про кримінальну відповідальність за корупційні посягання [Текст] / В. Навроцький // Право України. - 2015. - № 12. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Корупція
   Кримінальне право

   Україна
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- корупція -- вніб 2
Анотація: Розглядаються загальні тенденції та закономірності розвитку кримінального законодавства України у сфері відповідальності за корупційні посягання. Відзначаються розширення поняття службової особи як суб'єкта корупційних злочинів та відхід від моністичного підходу до визначення такого поняття у кримінальному законі. Аналізується збільшення кількості статей Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за корупційні посягання, та з'ясовуються причини такого явища. Констатується необгрунтованість відмови від низки положень, які позитивно зарекомендували себе у минулому. Звертається увага на неузгодженість санкцій статей Кримінального кодексу України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Чернега, Юрій.
    Підкуп як родове поняття у кримінальному праві України [Текст] / Юрій Чернега // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 144-149. - Бібліогр. 8 назв
Рубрики: Кримінальне право--Родові поняття--Підкуп--Україна
Кл.слова (ненормовані):
хабарництво -- кримінальне законодавство -- родове поняття -- інститут кримінального права
Анотація: Стаття присвячена проблемам визначення нового змісту наявного раніше поняття «підкуп» у кримінальному праві України. Стверджується, що є всі підстави вважати, що сучасне кримінальне законодавство України та тенденції його розвитку підтверджують справедливість висновку про те, що кримінальне право України одержало новий інститут – кримінальної відповідальності за підкуп, а термін «підкуп» можна використовувати як такий, що позначає родове поняття. У роботі простежується розвиток українського кримінального законодавства протягом останніх п’яти років. Встановлено зміст поняття «підкуп» у традиційних кримінально-правових конструкціях: форма підбурювання, передбачена ст. 27 КК України; спосіб примушування, передбачений у старих редакціях ст. ст. 157, 160 КК України; спосіб впливу на учасників процесу, передбачений ст. 386 КК України. Водночас відзначено відмінність змісту цього поняття із появою у КК України самостійних складів «підкупу»: комерційного – службових осіб юридичних осіб приватного права незалежно від організаційно-правової форми; виборчого – підкуп виборця або учасника референдуму; працівника підприємства, установи або організації тощо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Кузнецов, В.
    Принципи кримінально-правової охорони [Текст] / В. Кузнецов // Право України. - 2017. - № 2. - С. 124-130. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Кримінальне право
Кл.слова (ненормовані):
декриміналізація -- криміналізація -- злочин -- кримінальна відповідальність -- кримінальне законодавство -- вніб 2
Анотація: У статті досліджено проблему вивчення кримінально-правової охорони суспільних відносин у сучасній українській теорії кримінального права. Встановлено безсистемність і непослідовність під час розгляду цієї проблематики. На підставі проведеного дослідження сформульовані принципи кримінально-правової охорони суспільних відносин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Баулін, Ю.
    Системність у кримінальному праві та кримінальному законодавстві [Текст] / Ю. Баулін, Ю. Пономаренко // Право України. - 2017. - № 5. - С. 88-95. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Кримінальне право
Кл.слова (ненормовані):
система кримінального права -- макронорма кримінального права -- мікронорма кримінального права -- кримінальне законодавство -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена питанням системності у кримінальному праві та законодавстві України. Виходячи з того, що категорія системності є базовим і сталим поняттям для всіх випадків її використання у сфері кримінального права, автори, разом із тим, розмежовують: 1) систему кримінального права як галузі права; 2) систему кримінального законодавства; 3) систему визначених кримінальним правом і кримінальним законодавством кримінально-правових явищ.


Дод.точки доступу:
Пономаренко, Ю.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Андріяшевська, Марина.
    Неповнолітні як жертви злочину та їхня роль у механізмі злочинної поведінки [Текст] / Марина Андріяшевська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 234-238. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Об'єкти злочинів--Неповнолітні
Кл.слова (ненормовані):
віктимізація -- кримінальна відповідальність -- суб’єкт злочину -- кримінальне законодавство
Анотація: У статті розглядаються такі поняття, як «жертва злочину», «механізм злочинної поведінки». Автор надає власне бачення ролі неповнолітньої жертви у механізмі злочинної поведінки та пропонує класифікацію неповнолітніх жертв. Особлива увага приділяється встановленню причин та чинників, що сприяють віктимізації підлітків. Автор також розглядає основні ситуації, в яких неповнолітній може стати жертвою злочину, акцентується увага на конкретних життєвих ситуаціях, які примушують неповнолітню особу стати «випадковою» жертвою.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Яворська, Вікторія.
    Періоди нормативного визначення юридичної природи актів судового тлумачення [Текст] / Вікторія Яворська // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 238-243. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судоустрій --Історія--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- юридична природа -- постанова -- тлумачення
Анотація: Статтю присвячено комплексному вивченню періодів нормативного визначення юридичної природи актів судового тлумачення від першого періоду (1921–1936 рр.), коли відбулося визначення статусу постанов пленуму вищого судового органу як керівних, до восьмого періоду, у якому 2 червня 2016 р. відбулося прийняття Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та відновлення повноважень Верховного Суду.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Беньківський, Володимир.
    Основні концептуальні підходи та проблеми причинного зв’язку в теорії кримінального права [Текст] / Володимир Беньківський // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 12. - С. 185-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне право--Концептуальні засади
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне законодавство -- інформаційна причинність -- суб’єктивна причинність -- склад злочину -- склад кримінально-правового проступку
Анотація: Стаття присвячена комплексному дослідженню основних концепцій і підходів щодо причинного зв’язку у кримінальному праві. Автор звертає на те, що в умовах формування нового кримінального законодавства України формально можна констатувати виникнення проблеми поділу причинного зв’язку на причинний зв’язок у межах складу кримінального проступку та причинний зв’язок у межах складу злочину.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Антонюк, Н. О..
    Фактична помилка та поставлення в небезпеку в ході диференціації кримінальної відповідальності за незакінчений злочин [Текст] / Наталія Олегівна Антонюк // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 286-290
УДК
Рубрики: Кримінальне право--Кримінальна відповідальність
   Кримінологія

Кл.слова (ненормовані):
злочини -- фактична помилка -- делікти поставлення в небезпеку -- кримінальне законодавство -- кримінально-правові норми -- Кримінальний кодекс України -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)