Кохан, Ярослав.
    Інтенсіональні та прагматичні предикати [Текст] / Ярослав Кохан // Філософська думка. - 2012. - № 2. - С. 61-69. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 87.4
Рубрики: Логіка--Методологія науки
Кл.слова (ненормовані):
інтенсіональні та прагматичні предикати -- суб'єкт -- логічний наголос
Анотація: Ця стаття продовжує попередні міркування автора [Кохан, 2005: с. 227-231; Кохан, 2006: с. 110-127], тому для її розуміння слід ознайомитися з обома зазначенними матеріалами.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Караман, Станіслав.
    Навчання виразному читанню і ораторському мистецтву [Текст] / С. Караман // Рідна мова. - 2013. - № 19. - С. 52-56. - Бібліогр.: с.56
Рубрики: Ораторське мистецтво--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
інтонація -- пауза -- логічний наголос -- оратор


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Селігей, Пилип.
    Логічність і гармонія: як композиція допомагає розуміти текст [Текст] / Пилип Селігей // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 2. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лінгвістика тексту--Композиція
Кл.слова (ненормовані):
структура тексту -- науковий стиль -- логічний наголос
Анотація: Ідеться про композицію як засіб відтворювати співвідношення головного і другорядного. Обґрунтовується думка, що структурування змісту за важливістю допомагає читачеві швидше сприймати й глибше розуміти написане. Оглянуто засоби логічного виділення в наукових і навчальних текстах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Левінська, Ольга.
    Ліна Костенко "Чайка на крижині", "Крила". Ідея глибокого духовного наповнення людини - її крилатості, що проявляється індивідуально [Текст] / Ольга Левінська // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 9. - С. 46-48.
Рубрики: Українська література--Урок
Кл.слова (ненормовані):
диптих -- епітет -- метафора -- порівняння -- логічний наголос -- духовність -- пауза -- художні засоби мовлення
Анотація: Подано розробку уроку за творчістю Ліни Костенко, мета якого - поглибити знання учнів про життя і творчість Ліни Костенко; розкрити ідейно-художню значущість, неповторність її поезій; показати різницю між матеріальним і духовним, донести духовне наповнення - її "крилатість", що проявляється індивідуально; розвивати логічне мислення, вміння виразно читати вірші, переконливо висловлювати думки, власні міркування про духовність людини та значення духовного в сучасному житті; виховувати почуття поваги, пошани до людини, її творчих та індивідуальних здібностей.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)