Бурейчак, Тетяна.
    Погані часи для чоловіків? Соціологічні інтерпретації кризи маскулінності [Текст] / Т. Бурейчак // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 1. - С. 79-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Чоловіки--Маскулінність--Криза--Соціологічні інтерпретації
Анотація: Аналізуються сучасні способи концептуалізації кризи маскулінності.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Смолинская, О. В.
    Опросник на выявление полоролевого конфликта в созависимых отношениях [Текст] / О. В. Смолинская // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 6. - С. 29-41. - Бібліогр. : 13 назв
Рубрики: Конфлікти статеворольові--Опитувальник
Кл.слова (ненормовані):
Співзалежність -- Маскулінність -- Фемінінність -- Статеворольовий -- Валідність -- Узгодженість -- Психометричні
Анотація: У статті обговорюється створення Опитувальника на виявлення статерольового конфлікту в співзалежних відносинах. Методика розроблена на основі концепції маскулінності - фемінінності С. Бем, методик з вивчення співзалежності В. Д. Москаленка і Уайнхолда, установок до сексу Г. Ю. Айзенка. Статеворольовий конфлікт розглядається в структурі статеворольового симптомокомплексу маскулінність / фемінінність. Виконано психометричний аналіз та стандартизація початкового варіанту і створено остаточний варіант Опитувальника на виявлення статерольового конфлікту в співзалежних відносинах. Отримана факторна модель лягла в основу знову сформованих шкал, структура яких найбільш адекватно відображала досліджувані психологічні конструкти.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Товкач, Ірина
    Гендерне виховання дошкільнят [Текст] / Ірина Товкач // Дошкільне виховання. - 2012. - № 3. - С. 8-11
ББК 74.10
Рубрики: Педагогіка--Дошкільна--Гендерне виховання
Кл.слова (ненормовані):
гендерна соціалізація -- гендерні ролі -- маскулінність -- фемінність
Анотація: Автор статті розповідає про мету, завдання, витоки та основи гендерного вихованя.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Завальнюк, В. В.
    Дослідження проблематики статі - найвищий рівень досягнеь юриспруденції XX століття [Текст] / В. В. Завальнюк // Митна справа. - 2013. - № 5. - С. 3-11. - Библиогр.: с. 11 (15 назв.)
ББК 67+88
Рубрики: Юридична антропологія--Правова культура
   Феміністична юриспруденція--Ідея рівності статей

   Соціальна психологія--Соціальне регулювання--Маскулінність

Кл.слова (ненормовані):
Гендерний конфлікт -- Дискримінація -- Фемінізм
Анотація: Розглядається проблематика статі та ії соціального аналогу - гендеру - в юриспруденції. На думку автора, предмет гендерних правових студій містить також проблеми гендерної освіти, гендерного правового виховання та гендерної коректності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Черкас, Олександр.
    У світлі українського національного менталітету: семантика маскулінних образів у поезії Тараса Шевченка [Текст] / Олександр Черкас // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 5. - С. 53-57. - Бібліогр. 20 назв
Рубрики: Літературознавство українське--Категорії--Маскулінність
Кл.слова (ненормовані):
маскулінність -- чоловічий архетип
Анотація: Запропоновано власне визначення маскулінності як літературознавчої категорії, типологію чоловічих архетипів, окреслено семантику маскулінного первня в поетичній картині світу Т. Шевченка та його репрезентацію крізь призму чоловічих образів-архетипів.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Шаф, Ольга.
    "Здрастуй же, здрастуй же, смерте моя!": гендерно-психологічний модус інтерпретації концепту смерті в ліриці Василя Стуса [Текст] / Ольга Шаф // Слово і час. - 2017. - № 8. - С. 20-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Поети--Літературна критика--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
маскулінність -- едипів комплекс -- танатальне бажання -- Стус В. С.
Анотація: У статті розглянуто концепт смерті, один із центральних у ліриці В. Стуса, зокрема періоду "Часу творчості" та "Палімпсестів", що трактується в літературознавстві переважно у філософському (екзистанційному,буддистському) та біографічному (через обставини ув'язнення митця) ракурсах. Однак смислова функціональність цього концепту, що розкривається у зв'язку з не менш актуальними для поета концептами України й Бога, може бути інтерпретовано й у гендерно-психологічному модусі із залученням методологічного інструментарію гендерних, постколоніальних студій та психоаналізу.


Дод.точки доступу:
Стус, Василь Семенович (український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник ; 1938-1985) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Єфремова, Г. Л.
    Профілактика насильства в сім’ї та профілактика дитячої жорстокості в освітньому середовищі / Г. Л. Єфремова // Виховна робота в школі. - 2018. - № 3. - С. 36-39
Рубрики: Соціальна педагогіка--Сім'я
Кл.слова (ненормовані):
насильство над дитиною -- булінг -- фемінінність -- маскулінність
Анотація: Матеріал статті дозволяє розширити поінформованість із проблем насильства над дитиною в сім’ї та шкільному середовищі, визначає шляхи попередження булінгу в освітніх закладах, висвітлює сутність, види та принципи профілактики насильства, розкриває особливості формування ненасильницької поведінки особистості засобами корекційно-профілактичних програм.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Котляр, А..
    Справжній чоловік - це. [Текст] / Алла Котляр // Дзеркало тижня. - 2018. - 23 черв. (№ 24/25). - С. 16 : фот. цв.
Рубрики: Гендерна соціологія--Дослідження
   Чоловіки--Маскулінність

   Соціологічні дослідження--Гендерні стереотипи

Анотація: Інститутом демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики і українським представництвом Фонду народонаселення ООН проведені дослідження "Сучасне розуміння макулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок".





    Шаф, Ольга.
    Тарас Шевченко, маскулінність і чоловіче тіло [Текст] : рецензия / Ольга Шаф // Слово і час. - 2020. - № 4. - С. 116-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Черкас О. Маскулінне в поезії Тараса Шевченка: монографія / О. Черкас. - Київ: ВЦ "Академія", 2020. 128 с.

Рубрики: Українська література--Поезія, 19 ст.
Анотація: Тема монографії може декому здатися дражливою, адже її осмислення змушує автора звернутися не лише до гендерних студій, а й до психоаналізу. У теоретичному розділі монографії, однак, докладніше висвітлено гендерний підхід до вивчення літератури загалом і творчості Т. Шевченка зокрема, хоч авторові й доводиться говорити переважно про шевченкознавчі студії, де почасти або побіжно, ситуативно йдеться про гендерну проблематику. Центральне місце в монографії посідає класифікація маскулінних типів у поезії Т. Шевченка, об’єднаних у смислові тріади: «козак - гетьман - батько», «поет - кобзар - пророк», «пан - спокусник - ґвалтівник».


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Башкирова, Ольга.
    Художня репрезентація жіночості в сучасній українській романістиці [Текст] / Ольга Башкирова // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 72-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- постмодернізм -- постколоніалізм -- фемінність -- маскулінність
Анотація: Статтю присвячено провідним тенденціям художньої рецепції жіночих образів у сучасній українській романістиці. Принципи моделювання жіночості в літературі розглянуто з позицій гендерних студій, постколоніальної та психоаналітичної теорій. На численних прикладах продемонстровано основні вектори художнього переосмислення типових для національної літературної традиції жіночих образів: матері, хранительки роду, демонічної жінки. Описано альтернативні типи фемінної ідентичності, репрезентовані культурологічним та феміністичним жіночим письмом. На основі масштабних узагальнень художньої практики останніх десятиліть визначено провідні світоглядні інтенції сучасної романістики, передусім прагнення до гендерного паритету, повноцінного діалогу чоловіків і жінок як рівноправних суб’єктів культуротворення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)