Верховин, В. И.
    Феномен денег в социологии Г. Зиммеля [Текст] / В. И. Верховин // Личность. Культура. Общество. - 2012. - № 3. - С. 150-157. - Библиогр.: с. 157
ББК 65.26
Рубрики: Гроші--Економіка і суспільство
Кл.слова (ненормовані):
економічний обмін -- цінність грошей -- матеріальні блага


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Якоаенко, Р. В.
    Традиційний та інтелектуальний капітал у системі вищої освіти України [Текст] / Р. В. Якоаенко // Економіка та держава. - 2019. - № 5. - С. 72-76. - Бібліогр.: с. 76
УДК
Рубрики: Інтелектуальний капітал--Вища освіта--Україна
Кл.слова (ненормовані):
людський капітал -- експлуатація -- матеріальні блага -- конкуренція
Анотація: У статті розглядається стратегічна економічна проблема: паралельне існування відносин традиційного та інтелектуального капіталу у сфері вищої освіти України, як специфіка перехідного періоду деолігархізації економічних відносин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Соф'їн, Михайло.
    Нерівномірність податкового навантаження в умовах євроінтеграційного курсу України [Текст] / Михайло Соф'їн // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Податкова політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкт господарювання -- податкова ставка -- матеріальні блага -- фінансовий потенціал
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів учених та норм чинного законодавства досліджено проблему нерівномірності податкового навантаження в контексті формування та реалізації фіскальної політики України в умовах євроінтеграційного курсу України. Наголошено, що до оцінки рівня суб’єктивного благополуччя дослідники включили не тільки пряму відповідь на питання про задоволеність, але й питання щодо позитивності/негативності щоденного досвіду людей. Обґрунтовано, що нині необхідність зменшення податкового навантаження в Україні не викликає жодних сумнівів, однак при цьому зниження повинно бути поступовим та супроводжуватись зниженням рівня витрат із державного бюджету. З’ясовано, що прогресивне оподаткування є необхідним кроком на шляху забезпечення рівномірного розподілу матеріальних благ між різними верствами населення та підтримання загальносуспільного блага на належному рівні. Зроблено висновок, що зменшення податкового навантаження в сучасних умовах може здатись хибним кроком, оскільки це начебто повинно зменшувати суму коштів, які потрапляють до державного бюджету, однак це не так. Головне призначення зниження податкового навантаження полягає у тому, щоб вивести несумлінних платників податків із тіні, а також створити умови, за яких великі платники податків будуть повністю відповідати за своїми податковими зобов’язаннями. Усе це у сукупності повинно створити «прозору» систему оподаткування та в результаті фактично збільшити надходження до бюджету.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)